ZEEUWS-VLAANDEREN Middel almanak Het weer is goed, dat is 't belangrijkste Fouten in aanloop naar Waterdunen 28 en 29 Stedenbouwkundig plan voor Veerhaven en omgeving gepresenteerd. Voorzitter watersportvereniging reageert afwijzend. DONDERDAG 12 juni 2014 21 Boeren met hulp van boven Brussel tevreden over aanpak natuurherstel TERNEUZEN - De stad weer dichter bij het water brengen, zonder de eerder geplande grootschalige be bouwing in de vorm van woonto rens aan de Terneuzense Veerha ven. Het stedenbouwkundig plan Veerhaven en omgeving dat gister avond is gepresenteerd in de ge meenteraad, moet Terneuzen de allure geven die de stad al jaren ontbeert. Een vernieuwde Veerhaven moet de trekker worden, met een direc te loopverbinding van en naar de Nieuwstraat, de uitgaansstraat in de Terneuzense binnenstad. Het is de bedoeling van de Schelde- dijk een nog aantrekkelijker wan del- en fietspromenade te maken dan die nu al is. Het stedenbouwkundig plan gaat verder dan alleen de Veerhaven. De bouw van een nieuwe, grote zeesluis die dichtbij de stad komt, biedt extra mogelijkheden. Je kunt er straks zeeschepen bijna aanraken. Een goed bereikbaar Haveninfor matiepunt, a la Het Portaal van Vlaanderen, moet daar komen met tussen restaurant De West- beer aan de Veerhaven en het slui- zencomplex een twintig meter ho ge uitkijktoren. De wandel- en fietsroute wordt daar ook ver breed om bezoekers te verleiden door te lopen of te fietsen. Andere, in het oog springende on derdelen zijn de aanleg van een speeltuin en een goed bereikbaar stadsstrand. De woontorens zijn geschrapt, onder meer omdat in Terneuzen al genoeg woningen zijn. Voor de woontorens is later eventueel wel ruimte. Met het hele plan waafover al ja ren wordt gesproken, is een inves tering gemoeid van 8,2 miljoen eu ro tot en met 2022. Voor de herin richting van met name de omge ving van de Veerhaven staat dit jaar al 2,3 miljoen euro op de ge meentebegroting. De gemeente moet nog wel eerst de Veerhaven van het Rijk kopen en de huidige gebruikers (water sportvereniging Neusen, stich ting Jachthaven Terneuzen en sleep- en bergingsbedrijf Multra ship) meekrijgen. Voorzitter Piet van Driel van Neusen is zeer kri tisch. Het vervangen van alle stei gers - die deels slecht zijn - op kosten van de gebruikers is te duur en drijft de tarieven volgens hem teveel op. Van Driel pleit voor een fasegewijze vernieu wing. Hij verwerpt ook het idee in de Veerhaven een openbare steiger aan te leggen, al wil de ge meente die zelf financieren met onder meer een nog binnen te ha len sponsorbijdrage van één mil joen euro. De gemeente heeft een stok ach ter de deur. Na overname van de haven kunnen de huurcontracten opgezegd worden. „Een project ontwikkelaar zal geld willen ver dienen en zal er niet inspringen", werpt Van Driel tegen. Zoals gisteren gemeld is er al wel een alternatief plan, van project ontwikkelaar Piet van Alten, maar de gemeente wil haar eigen koers bepalen op weg naar een at tractiever Terneuzen. STRAATSPEELDAG CROEDE - De provincie heeft in het grondverwervingsproces voor Waterdunen fouten gemaakt. Dat zei gedeputeerde George van Heu- kelom gisteren tijdens een con gres in Groede. De manier van grondverwerving riep veel weer stand op bij grondeigenaren en streekbewoners. „We hadden be ter moeten luisteren en communi ceren", zei Van Heukelom. Overi gens was in die periode zijn voor ganger Marten Wiersma nog Waterdunen-gedeputeerde. Terug van een bezoek aan de tand arts, waar een ondertand getrokken moest worden, deed de Zeeuw ver slag van zijn ervaringen. De man verhaalde over het schoon maken van zijn ondergebit, tipte de verdoving aan en als terloops, ook de inmiddels spreekwoordelijk mooie ogen van de tandartsassisten te. „Toen moest ik ook nog een anticon ceptiemiddel een minuutje door mijn mond laten rollen", vervolgde hij zijn relaas. Zijn echtgenote schoot in de lach. „Je bedoelt zeker anti-bacterieel mid del?", concludeerde ze. „Te diep in de lente-ogen van de tandartsassisten te gekeken zeker!" Terneuzen dichterbij het water door Harmen van der Werf pagina 27: Molecaten heeft zin in Waterdunen Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Straatspeeldag, het blijft iets bijzonders. Schoolkinderen die zomaar op het wegdek aan krijten zijn, er zelfs picknicken tussen de middag en vervolgens op een verkeersplein hun rijvaardigheid testen. Het gebeurde gisteren voor de brede school Othene in Terneuzen, waarvoor een stuk van de Schelpenlaan was af gezet. De 350 kinderen van De Parel, Irisschool en ook kinderopvang leefden zich uit op de straat Die stond er in een oogwenk gekleurd op. Het was de bedoeling van de organiserende 'verkeers- groep brede school' dat de tekeningen iets met verkeer te maken moesten hebben. Dat lukte niet helemaal, maar Dagmar Bisschops en Ester de Callafon van de verkeers- groep maalden daar niet om. „De kinderen hebben ple zier en daar gaat het toch om." Van begin af aan heeft de brede school in Othene een ver- keersgroep om het verkeer in goede banen te leiden en de overlast voor de buurt te beperken. Voor het eerst was er dit jaar een staatspeeldag. Naast Ester en Dagmar te kende Marjolein Francke voor de organisatie. „Van na de kerst zijn we ermee bezig", vertelden Ester en Dagmar, „en het belangrijkste is goed: het weer." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69