Lindoy Zierikzee hoeft mogelijk niet gesloopt Kinderen spelen buiten DUURZAAMHEID 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Automobilist onder invloed van paddo's Geweerschoten Inbreker gepakt op basis van camerabeelden 'Ineens lag er een auto op zijn kop' „Er is een architect die het schip voor veel geld weer wil opbou wen. Maar er is ook een bedrijf dat in het Grevelingenmeer een Pirateneiland wil aanleggen. De Lindoy zou dan een speelobject worden. Aangezien ik de masten al heb weggegeven, zie ik het van herstel niet meer komen. Waar schijnlijk gaat het schip naar het Pirateneiland," aldus Schouten. Dat zou gemeenteambtenaar Erik Dalebout plezier doen. „Ik heb be grepen dat de eigenaar een door braak heeft bereikt met een be langstellende partij. Dat scheelt heel veel kosten van sloop. Voor de gemeente gaat het erom dat het schip uit de haven verdwijnt. Verkoop lijkt mij voor alle par tijen het beste. Ik ben hier blij mee." Burgemeester Gerard Rabelink heeft Schouten twee keer gesom meerd zijn verwaarloosde, hou ten kotter te verwijderen. Het schip, dat is afgemeerd aan de Vissersdijk, is daar twee keer ge zonken. De eerste keer had dat olievervuiling als gevolg. Schou ten kocht de Lindoy tien jaar gele den van Zierikzeeënaar Eugène Biervliet, die er chartertochten mee maakte. Schouten wilde van de Lindoy een project maken voor kansarme Rotterdamse jongeren. Dat mis lukte, omdat Schouten naar Rhoon verhuisde. Die gemeente wilde, in tegenstelling tot Rotter dam, een dergelijk jongerenpro ject niet subsidiëren. Voor onder houd had Schouten ook geen geld. De laatste jaren werd het rot tend schip met pompen drijvend gehouden. Door stroomuitval bor relde de boot twee keer af. Biervliet vertelde vorige maand dat de gemeente het na twee last gevingen, diverse gesprekken en uitstel welletjes vindt. Het schip zou op de wal worden gelegd waar het zou worden ge sloopt. Aangezien Schouten geen geld heeft, zouden de kosten van sloop en afvoer uiteindelijk voor rekening van de gemeente ko men. Eigenaar van verwaarloosde kotter Lindoy heeft een ko per gevonden. Dat scheelt de gemeente sloopkosten. GOES - De politie heeft gisteroch tend op de 's-Gravenpolderseweg in Goes een automobilist aange houden die vermoedelijk onder invloed van drugs was. Ómdat de auto rond 00.15 uur met alarmlich- ten aan stilstond, controleerden de agenten of de man alcohol had gedronken. Dat was niet het ge val, maar de man maakte een ver warde indruk en leek te hallucine ren. Hij zei dat hij paddo's had ge bruikt, paddestoelen met een be wustzijnsveranderende of halluci nerende werking. Daarop is de 30-jarige man uit 's Gravenpolder aangehouden en naar het politie bureau overgebracht. OOST-SOUBURG - In een woning in Oost-Souburg is in de nacht van dinsdag op woensdag geschoten. De politie heeft gisteren de 24-ja- tige bewoner aangehouden en het wapen in beslag genomen. De man is naar Torentijd gebracht. Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: TERNEUZEN - Een 40-jarige man uit Dordrecht is dinsdagmiddag opnieuw aangehouden, nu op ver denking van twee woninginbra ken in Terneuzen. De politie heeft de Dordtenaar kunnen achterhalen aan de hand van camerabeelden, gemaakt bij het pinnen van geld met een ge stolen pinpas bij een bank aan de Herengracht in Terneuzen. De pas was 7 januari gestolen bij een inbraak aan de Kerkhoflaan. Ver moedelijk heeft hij ook te maken met een inbraak aan de N. J. Har- testraat, eind 2013. De man zat al vast voor een andere woningin braak in Terneuzen. KRABBENDIJKE - Bewoners van de Morlodestraat in Krabbendijke wisten gisterochtend niet wat ze meemaakten. Ineens lag er een au to op zijn kop op de stoep. De be stuurster, een 74-jarige inwoon ster van het dorp, raakte daarbij gewond. Het is een raadsel hoe het ongeluk kon gebeuren. Glas splinters tussen de straatstenen en een beschadigde personenauto herinneren aan het incident. De beschadigde auto (lak en achter bumper liepen averij op en rech ter achterwiel is ontzet) is van C. Nijsten en haar man. „Rond elf uur hoorden we een harde knal", zegt ze. „We zijn aan het verhui zen, dus we dachten dat er dozen waren omgevallen. Toen we uit het raam keken, zagen we dat er een auto op z'n kop lag." Ook de heer Nijsten snapt niet hoe dat is gebeurd. „Het was maar een klein autootje. Er rijden de hele dag au to's en busjes door de straat." De Morlodestraat is vrij smal, auto's staan op de weg geparkeerd. Hard rijden lijkt daardoor uitgesloten. De straat was lange tijd afgesloten om het slachtoffer te bevrijden en het voertuig te bergen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De halfvergane twee master Lindoy in de haven van Zie rikzee hoeft mogelijk niet op kos ten van de gemeenschap te wor den gesloopt. Eigenaar Ed Schou ten uit Rhoon zegt dat hij het schip zo goed als zeker heeft verkocht. De lichten Gemeente onderhandelt nog met Rijksgebouwendienst, maar Dikke Toren blijft verlicht, foto's Dirk-Jan Gjeltema Ook voor kleine karweitjes! Tel! 0113-21 66 77 gaan ZIERIKZEE - Circa 250 Schouwen-Duivelandse kinderen deden gisteren mee aan de Buitenspeeldag. Op de pleinen van Op Dreef/De Meerpaal in Bruinisse, 't Kofschip in Zierikzee en De Kirreweie/Onder de Wieken in Burgh-Haamste- de waren een keur van spelletjes te doen. In Bru hadden ze enige concurrentie van het strand en in Zierikzee van Anywave. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64