Stadshaven Goes al veertig jaar visitekaartje Borsele pakt deze zomer gebruik alcohol onder pubers aan 44 Er is goede aanloop vanuit België en ook Engelsen weten Goes te vinden BEVELANDEN en THOLEN 27 niVERSE SPE DERENDE ACTIES. V/K-BAL Y: biM, V* Voorzitter Dick Oostinga van de Stichting Stadshaven herinnerde er gisteren nog maar eens aan tij dens de jubileumreceptie in res taurant Karei V aan de Goese ka de. Naar verluidt werd het plan destijds met slechts een stem ver schil afgeblazen door de gemeen teraad. Het was toenmalig burge meester Huber, zelf woonachtig aan de kade, die de drijvende kracht was achter de omvorming tot de toeristische trekpleister die de stadshaven nu is. De gemeente exploiteerde de haven vervolgens vijftien jaar, waarna door wijlen Willem den Herder en oud-nota ris Kees van Dissel de stichting in het leven werd geroepen en het beheer werd overgedragen. Dat is nu 25 jaar geleden en de ha ven, één van de Goese visitekaart jes, floreert. Dat is volgens Oos tinga mede te danken aan de om wonenden, die, gezeten op bank-, jes voor hun huizen, de toeristen in de zomer welkom heten. Net als de havenmeester en de man nen van de sluis, de 'portiers' van de haven. „En ook de omliggende horeca draagt bij aan de aantrek kingskracht." Vorig jaar kwamen er 2350 boten en schepen in de stadshaven, veel voor een zogeheten passantenha ven van de omvang van die van Goes. „Daar kunnen we goed van draaien", zegt Oostinga. „Er is goe de aanloop vanuit België en ook Engelsen weten Goes te vinden." De stichting richt zich vooral op kwaliteitsverbetering, het op peil houden van de voorzieningen. Ook is er een nieuwe website met daarop allerhande (toeristische) informatie over Goes. Uitbreiding van de haven zit er niet in, hoe wel het soms dringen is geblazen. „Wel is de ligcapaciteit de laatste jaren iets vergroot door het plaat sen van extra steigers aan de ande re kant van de Sint Maartens brug." Hoewel het een passantenhaven is zijn de regels wel iets versoe peld in de zin dat er nu tien vaste ligplaatsen zijn. Daardoor zijn er altijd wel een paar schepen en de haven en dat oogt met name in de winter toch wat aantrekkelijker. „Op dit moment zijn we als stich ting met de horeca in gesprek om te kijken of er mogelijkheden zijn voor seizoensverlenging", zegt Oostinga. „Schepen worden steeds luxer, er is complete ver warming aan boord." De stadshaven is naast het herber gen van schepen en boten ook jaarlijks het decor voor muziekeve nement MuziKade in augustus. Sponsorloop voor Pink Ribbon Honderd leerlingen van ba sisschool de Klimroos in Krabbendijke liepen giste ren een sponsorloop. De leerlingen liepen in groepjes rondjes over het school plein. Met de sponsorloop werd een bedrag van €2.321,23 bij elkaar gelopen. Dit bedrag gaat naar Stich ting Pink Ribbon, die onder zoek en projecten voor borst kanker financiert. Concert en lezing in Hervormde Kerk COV Te Deum Laudamus geeft zaterdag in samenwer king met Stichting Bijbeluit leg Vroege Kerk een concert in de Hervormde Kerk in Ka- pelle. Het koor voert de Mis in D van Arie J. Keijzer uit, die slechts een keer eerder is uitgevoerd. Prof. Dr. A. de Reuver houdt een lezing over lofprijzing. Aanvang 19.30 uur. Toegang 7,50 euro, kinderen betalen 2,50 euro. Wijkfeest in de Goese Polder In de Goese Polder wordt za terdag een wijkfeest gehou den. Tijdens dit evenement zijn er activiteiten op drie lo caties in de wijk: Inloophuis Oase, het Erasmuspark en wijkcentrum de Spinne. Er zijn bijvoorbeeld knutselac- tiviteiten, optredens en een kledingbeurs. Het program ma staat op www.goesepol- der.goesweb.net Natuurontbijt en rondleiding Bij de Hollandse Hoeve in Goes wordt zaterdag een na- tuuronbijt genuttigd. Tussen 9.00 en 10.00 uur kan er wor den ontbeten in de Heem- tuin van de Hollandse Hoe- vegebied. Daarna is er een rondleiding door de Heem- tuin en een speurtocht door het Hollandse Hoeve-ge bied. Aanmelden via natuur- ontbijt.nl. Kosten 4,95 euro, kinderen 2,50 euro. Op ouders wordt een nadrukke lijk beroep gedaan op ouders hun pubers tijdens de zomervakantie niet te veel alcohol te laten drin ken. Dit is onderdeel van het project 'Verleidende zomervakantie', een initiatief van Centrum voor jeugd en gezin en wordt gehouden in sa menwerking met MEE Zeeland, GGD, gemeente Borsele, Indigo en de Bibliotheek Oosterschelde. Het project 'Verleidende zomerva kantie' bestaat uit een aantal stap pen, maar draait om één product. Dit product betreft een vakantie koffer, waarin inhoudelijke infor matie over het onderwerp 'alco hol' te vinden is. De vakantiekof fer biedt ouders informatie, tips en handvaten om verschillende onderwerpen bespreekbaar te ma ken met hun puber(s). De onderwerpen uit de vakantie koffer richten zich op (ongezon de leefstijlen tijdens de zomerva kantie. Gedurende de zomerva kantie bestaat er een grotere ver- leiding op verschillende ongezon de leefstijlen. Ouders hebben een voorbeeld functie. Aan hen is in het het re gionale preventieprogramma ge notmiddelen tot nu toe nog maar minimaal aandacht besteed. Daar om zal deze actie zich in eerste in stantie richten op de ouders van pubers in de leeftijd van 12 - 19 jaar in de gemeente Borsele. Die ouders krijgen een zomervakan tie-kaart per post waarop de actie uitgelegd staat. Tevens dient deze kaart als opdracht om de vakantie- koffer op te halen in de Biblio theek Heinkenszand of de Biblio theek 's-Gravenpolder DONDERDAG 12 JUNI 2014 De Stadshaven in Goes dreigde ooit een parkeerterrein te worden, foto Marcelle Davidse door Luc Oggel GOES - Het is nu nauwelijks voor te stellen, maar veertig jaar geleden waren er nog serieuze plannen om de Goese stadshaven te dempen en om te vormen tot parkeer plaats. Voorzitter Dick Oostinga www.stadshavengoes.nl KRABBENDIJKE KAPELLE GOES GOES ««fag» ronwer^gei ruinmcubtlan raaindecoraTia CT!*" W1*! "ailuikan $arajadauran avarkappmfan/varanda's Marie Curieweg IS, 4389-WB Viissingen Tel.: 0118-552010 www.paczonweringen nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Wethouder Con- ny Miermans van de gemeente Bor- sele gaf gisteren het startsein voor het Borselse zomerproject '2014 is alcohol'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61