FZC-w-m II III Er zijn nog startnummers voor de PZC Familieloop Eric Vereecken derde Hockeyteams uit VS in Terneuzen en Hulst Lindy van Anrooy districtskampioen SPORT 11 familieloop Vrijwilligers de oudste deelnemer. Hij is 88 en loopt de ïo kilometer. Marinus van Rijswijk uit Vlissingen is met zijn 77 levensjaren de op een na oudste en Hans Pluijlaar uit Kou- dekerke (ook 77) is de nummer drie in het leeftijdsklassement. Ook Van Rijswijk en Pluijlaar lo pen de 10 kilometer. De oudste vrouwelijke deelnemer is Els van Zwieten uit Zierikzee. Zij is 67 en loopt de 10 kilometer. Lea Melis uit Oud-Beijerland is de op een na oudste met haar 66 jaar. Ook zij loopt de 10 kilome ter. De jongste deelnemer is An ouk Boonman uit Nieuwdorp. Zij is zeven en loopt de 3 kilometer. PZC FAMILIELOOP over het team. Binnen de voetbal wereld gaat het vaak over de scheidsrechter en het is wel han dig dat er ook twee assistenten bij zijn om te vlaggen. Maar Björn heeft het altijd over zijn team, hij doet het niet alleen. Björn is wel iemand die niets aan het toeval overlaat. Hij bereidt zich heel goed voor op een wedstrijd en weet wat hij kan verwachten." Baalt Boonman dat hij er zelf niet bij is in Brazilië? „Nee. Maar een WK staat nog wel op mijn lijstje. Ik heb vanaf het begin altijd de ambitie gehad om alles mee te ma ken. Ik ben sinds 2010 internatio nal, maar ik ben nu nog steeds de jongste in Nederland. Ik heb als scheidsrechter een tijd deel uitge maakt van de talentenlij st van Ma rio van der Ende, maar ik wist dat ik niet bij de beste twee zou ho ren. Nadat ik de overstap naar het vlaggen had gemaakt, voelde het meteen goed. Ik denk dat ik altijd wel goed in de spiegel heb kun nen kijken. Ook toen ik zelf nog voetbalde. Op mijn zestiende ben ik gestopt, ik was geen talent." Dan, met een knipoog: „Dat ik zou stoppen met voetbal, was ei genlijk een win-winsituatie...." IJZENDIJKE - Eric Vereecken is het wielrennen nog steeds niet ver leerd. De 49-jarige Hulstenaar fi nishte in de B-categorie van de Waod-koers in IJzendijke, on danks dat hij net terug was van va kantie in Polen, als derde. Ook Wim de Waal uit Axel rijdt nog steeds sterk. Hij schreef de D-categorie (58 tot 64 jaar) op zijn naam. Vereecken en De Waal waren de enige Zeeuwen op het podium. Al le andere ereplaatsen in de catego rieën A tot en met G waren voor Belgen. Dat kan in de PZC-bus die op de Zeilmarkt staat, tussen 9.00 uur en 9.15 uur voor de 3 kilometer en tussen 9.15 uur en 9.45 uur voor de 10 kilometer en de halve mara thon. Kom niet te laat, het aantal startnummers is beperkt! Uiteindelijk hebben 747 mensen ingeschreven. Precies honderd voor de drie kilometer (60 vrouwen/meisjes, 40 mannen/ jongens), 369 voor de tien kilome ter (164 vrouwen, 205 mannen) en 278 voor de halve marathon (63 vrouwen, 215 mannen). Cor de Voogd uit Burgh-Haamste- de is net als de voorgaande jaren MIDDELBURG - De organisatie van de PZC Familieloop is nog op zoek naar enkele vrijwilligers. Zij zullen tijdens de hardloopwed strijden op 21 juni in Vlissingen worden ingezet voor werkzaamhe den bij de start en finish, de bevei liging van het parkoers of de be mensing van de drankpost. Vrij willigers moeten er op rekenen dat ze tussen circa 9.00 uur en 12.30 uur actief zullen zijn. Opge ven en informatie via jury@dynamica-sport.nl WERNHOUT - Lindy van Anrooy uit Kapelle is gisteren in het Bra bantse Wernhout districtskam pioen tijdrijden geworden. De al- leskunner op de fiets uit Kapelle (17) was bij de meisjes junioren al le concurrenten te snel af. Van Anrooy is ook sterk in veldrij den en mountainbiken, hardlo pen en verschillende vormen van duatlon en triatlon. Vorige week werd ze in Italië Europees kam pioen crosstriatlon (1500 m zwem men, 30 km mountainbiken en 10 km hardlopen). Bij de vrouwen haalde Mathilde Matthijsse uit Goes net het po dium. De tijdrijdster uit Goes werd derde. Dylan de Kok moest bij de eli te-mannen genoegen nemen met de vijfde plaats. De voormalige Goesenaar (44), tegenwoordig woonachtig in Steenbergen, had op meer gehoopt maar miste de juiste vorm. Maurits de Waal uit Kloetinge werd bij de jongensjunioren vier de. Bij de meisjes nieuwelingen miste Quinty van de Guchte uit Driewegen het podium op een haar. Ook zij werd vierde. UITSLAGEN De twee Zeeuws-Vlaamse ploe gen hebben een goed seizoen ach ter de rug en mogen dat nu ook nog eens afsluiten met een 'inter land'. Meisjes A van Rapide wist zich te handhaven in de eerste klasse, terwijl Meisjes A van Olympia dankzij de tweede plaats in de tweede klasse komend sei zoen ook een stap hogerop zet. De wedstrijd tegen de A-junioren van Olympia begint vrijdagavond om 19.00 uur. Bij Rapide in Hulst vinden de activiteiten rond het Amerikaanse bezoek vanaf 10.30 uur plaats. Drie kwartier later be gint het duel tussen Meisjes A en het team van Wellesley College, waar Hillary Clinton ooit studeer de. Na een gezamenlijke lunch worden de Amerikaanse hock- eysters rond 14.30 uur weer uitge zwaaid. Net als het team uit St. Louis dat op bezoek gaat bij Olympia, is ook de formatie van Wellesley College een week op rondreis door Nederland en België, waar verschillende oefenduels worden gespeeld. Uiteraard wordt ook een bezoek gebracht aan het WK hockey in Den Haag, waar de Am- rikaanse vrouwenploeg verras send als poulewinnaar de halve fi nales heeft bereikt. DONDERDAG 12 JUNI 2014 zaterdag 21 juni 2014 Datum: zaterdag 21 juni Afstanden: 3,10 en 21,1 kilome ter. Starttijden: 3 kilometer 9.30 uur, 21,1 kilometer 10.15 uur, 10 kilo meter 10.30 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen Kosten: 3 km: 5 euro; 10 km: 8 eu ro, 21,1 kilometer 10 euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille. Meer info: www.pzc.nl/ familie loop Angelo Boonman voorafgaand aan de oefenwedstrijd Spanje-China, in juni 2013 in Sevilla. De assistent-scheidsrech ter deed dit seizoen opnieuw veel internationale ervaring op. foto Juan Alonso/VI Images door Koen de Vries MIDDELBURG - Dinsdag is de in schrijving voor de PZC Familieloop gesloten. Omdat er nog startnum mers over zijn, kan er op de dag zelf, op 21 juni, ook nog ingeschre ven worden. door Koen de Vries BASKETBAL New York. NBA. Finale, derde wedstrijd: Miami Heat - San Antonio Spurs 92-111. Stand in best-of-seven: 1-2. BILJARTEN Driebanden groot Nationale Grand Prix. Vierde ronde. Gert-Jan Esvelt - Michael Vink 25-15, 29; Ro bert Koster - Michael Vink 20-25, 25. Kees Verbeek koppeltoernooi. Tweede ron de. Nico de Winter/Nico Peeters (R) -Piet Koek/Bram de Waard 10-22, 37; Alfred v.d. Dries (R)/Sander v.d. Hage - Joop v.d. Oudenhoven/Paul Bodbijl 14-18, 55. Driebanden klein. Wendy/Wim de Punder Marien Houtekamer/Rinus Westerweel 17-6, 43; Sjaak Raas/Nico Peeters (25) - Sjaak de Rijke/Hans v.d. Plasse 21-20, 62; Piet Koek/Bram de Waard - Sandra/Wilma v.d. Berg 36-11, 37; Rinus/Tom Verbeek (26) - Ko Rijk/Simon Tilroe 25-17, 46; Jurgen Bruggeman/Kees Vermeulen - Sjaak van 't Westeinde/Peter Platschorre 24-13, 51; Alfred v.d. Dries (R))/Sander v.d. Hage - Joop v.d. Oudenhoven/Paul Bodbijl 13-28, 48. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse hockeyclubs Olympia en Rapide krijgen de komende dagen bezoek uit de Verenigde Staten. Vrijdaga vond spelen de Meisjes A van Olympia in Terneuzen een oefen wedstrijd tegen een team uit St. Louis, twee dagen later is een team uit Boston de tegenstander van de A-meiden van Rapide.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55