40 UIT Programma Stadsfeesten Middelburg: van Saxofoonkwartet tot 'De Fanfare' 17.00 - 22.00 uur:Langeviele: 'De Vergenoeging': 'Deirdre', Brasserie Eiggenwijzz en Ijs- voorstelling van blokfluit salon Fresco; BBQ^op het ter- kwintet 'Alma del Core' met ras met live-muziek Ierse muziek en verhalen. 22.00 - 23.00 uur: Hof van 15.00 uur: Cinema Middel- Tange: Muziektheater 'Archa' burg: Film 'De Fanfare'. 21.00 - 24.00 uur: Podium 16.00 -17.00 uur:Verrassing- De Spot: Cairo Liberation soptreden op de steiger van Front Maask Rondvaart Middelburg Zondag 15 juni 11.00 - 23.00 uur: Markt en Alle dagen doorlopend Pottenmarkt: Het Buiten- feest van Herberg, Vriend- Door de stad banieren met schap en Seventy Seven: Mu- haiku's van het haiku festival ziek en straattheater. 13.00 -17.00 uur: Heren- Foto-expositie Ed de Graaf gracht: Sterrenwacht Philip- in etalage Broeder Ludovi- pus Lansbergen: 'De Aarde cus, Korte Delft draait rond de Zon en niet ^Expositie Middelburgse Ate- andersom'. lier Stichting in de Graven- 14.30 -16.00 uur:Sociëteit straat: Faith Hope Love. Muziektheaterspektakel Archa in het kader van 200 jaar Zeeland beleeft zaterdagavond tijdens de Stadsfeesten Middelburg zijn première op het Hof van Tange. Donderdag 12 juni 20.00 uur: Markt, Openings concert Haags Saxofoonkwar tet 21.30 - 23.30 uur: Podium Tympaanplein: band 22.30 - 24.00 uur: Kaffee 't Hof: Reverend Shine Sna- keOil Co. Vrijdag 13 juni 21.00 uur: In verband met WK voetbalwedstrijd Neder land - Spanje: Invulling pro gramma horeca. Zaterdag 14 juni 13.00 -17.00 uur: Langeviele en Markt: Dag van de Dag Kleinschalige optredens van bandjes door de gehele bin nenstad. 13.00 -15.00 uur: Oostkerk plein, Pakhuis 22: PAK work shop Design. 14.00 - 21.00 uur: Koor kerkplein: Podium voor Ama teurkunsten 14.00 - 17.00 uur: Abdij- plein: De Kracht van het Ver haal en het Anansi Kinderfes tijn 14.00 - 17.00 uur: Rond vaart: Humoreske. De reali teit van de film de Fanfare (zie zondag Cinema) in Mid delburg 14.00 -17.00 uur: Lange Delft: Schrijversroute. 14.00 - 20.00 uur: Koor kerkplein: Bierproeverij bij Desafinado 16.00 - 23.00 uur: Dam plein: Eten en Swingen. Buiten zindert de atmosfeer van aangroeiend onweer, binnen trilt de spanning voor de eerste door loop. Tekstschrijver, regisseur en vormgever Rob Maaskant weet dat nu alle onderdelen bijeen komen. Archa is een associatieve voorstelling waar in muziek, film, stil spel, dans, objecten en vuur 200 jaar Zeeuwse geschiedenis moe ten laten zien en horen. De signatuur van Maaskant is onmisken baar. Met een aaneenschakeling van bewe gingen, kleuren en klanken geeft hij zijn impressie van de voortdurende strijd tus sen de mens en de natuurelementen, de ij ver, de passie en de hoop. De professionals van Maaskants theater groep 'Het Bedrijf v/h' werkt voor deze pro ductie samen met een groot aantal jonge, talentvolle Zeeuwen. Verder tekent Hui- bert Jan Vader voor de composities, maakte Suzanne de Jong de choreografie en ont wierp Tom de Smit het sounddesign. „Natuurlijk hoop ik op succesvolle voorstel lingen, maar het project is voor mij al voor een groot deel geslaagd, omdat er ook zo veel middelbare scholieren bij betrokken zijn", zegt Maaskant. Hij doelt op talrijke gedichten van Pontes Pieter Zeeman in Zie- rikzee, kostuums van Nehalennia en mu seale objecten van klas M3C CSW Toorop. „Rond het opvoeringsterrein zullen we een presentatie inrichten waarbij het publiek veel van deze bijdragen kan bekijken", al dus de theatermaker. Bij die eerste doorloop op tweede pinkster dag in een broeierige loods op de Dam- poortweg wordt keihard gewerkt. Soms is er even verwarring over hoe lang een com positie nou precies moet worden doorge speeld. Af en toe ook zijn vuurwerkers Cor de Lange en Marc Geraads even in verwar ring over het moment waarop zij de speel- vloer moeten betreden. Multi-instrumenta- list Onno van Tongeren lijkt onverstoor baar en bespeelt afwisselend onder meer de regenstok, onweer koker, sèsè (een ijze ren plaat met ringetjes) en de tsing-sja's (2 platte metalen plaatjes tegen elkaar). Huibert Jan Vader tikt af wanneer nodig en zet iedereen weer op het juiste spoor. Hij lijkt te beschikken over de noodzakelij ke helikopterview bij een dergelijke mul- ti-disciplinaire voorstelling. Vader is ook voorzitter van de Stichting Bella Festa, de overkoepelende organisatie achter de Stadsfeesten Middelburg. Vol gens hem biedt muziektheaterspektakel Ar cha een mooi voorbeeld van wat deze Stadsfeesten beogen: het samenbrengen van veel verschillende initiatieven ter meer dere eer en glorie van Middelburg. „De samenwerking tussen middenstand, horeca en culturele organisaties dateert van 2010 toen de Giro d'Italia een finish had hier in de stad. De samenwerking is op verzoek van de gemeente blijven bestaan en resulteerde vorig jaar in de eerste editie van de Stadsfeesten", aldus Vader. De tweede versie moet Middelburg vanaf vandaag tot en met zondag laten bruisen van zomerse buitenfestiviteiten. Vier da gen lang is er muziek, theater, buiten tafe len, literatuur, film en kinderanimatie op veel verschillende locaties in de stad. Zaterdag geldt als 'Dag van de Dag' met op treden van muzikanten en bandjes: 20 acts op 7 locaties en 's avonds een optreden in de Spot van Cairo Liberation Front Maask. Strijd tussen mens en elementen door Ali Pankow Eén van de buitenoptredens vorig jaar. Scène uit 'Archa' met de danseressen Anoeshka Maaskant (I) en Thirsa Meliefste. foto Lex de Meester De voorstelling 'Archa' wordt na de première za terdag om 22.00 uur op het Hof van Tange nog twee maal opgevoerd: zat. 21 juni op de Bier kaai in Hulst en zat. 5 juli op het Hatfieldpark in Zierikzee. Repetitiescène voor 'Archa' waarin de elementen een grote rol spelen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40