Sluisrock Hansweert mikt op ervaren en jongere rockers 1 1 I Bart Lust laat de luisteraar opwinding ervaren UIT 33 Sluisrock Hansweert - opvolger van Mos selrock - gaat zaterdag zijn tweede edi tie beleven. „We willen de ervaren rockers een mooi programma bieden, maar hopen ook jongeren te trekken. Ik denk dat het ons heel goed gaat lukken. Bijvoorbeeld met een band als Volbeat Tribute die een ei gentijdsere rocksound brengt", zegt voorzit ter Sylvia Gijzel van Sluisrock Hansweert. Zij heeft er alle vertrouwen in dat het festival za terdag een groot succes wordt. „De weersver wachting is goed en we brengen als klein schalig evenement een mooie selectie aan topbands." Naast het genoemde Volbeat Tribute is Gij zel ook dolblij met de komst van de band Steeler. „Jimmy Page had een prachtige quo te over deze groep: 'Deze jongens houden de vlam van Led Zeppelin op de best mogelijke manier brandend'. Dat zegt toch wat!" Ook voor Rebelstar - met zanger/gitarist Ser ge Nabermantevens sidekick performer bij Najib Amhali - verwacht ze grote toeloop. De aftrap komt om 16.00 uur van de Walcher- se band Evelyn's Cradle, publiekswinnaar van de Sluisrock Indoor Voorselectie, die in februari werd gehouden. De verdere line up wordt gevormd door de Leidse band '10 Elec tric' en door 'Highway Chile'. EP ken er daarna ongeacht de uitslag een ska-feest van. Voor zanger Bazz Barnasconi (1964) van de Bazzookas begon het destijds in de jaren tachtig met een nummer van de Britse band Madness. Hij hoorde het op de radio in een Rot terdamse garage waar hij dag in dag uit auto's sdiuurde. Die mix van rock, pop, ongepolijste bra voure van punk en bovenal de Ja- maicaanse ska deed hem als tie ner direct opveren. Bazz ging aan de slag met saxofoon en een band je. Hij vertelt enthousiast over wat volgde: „Bij de harmonie kon ik voor een rijksdaalder saxofoon le ren spelen. Dat instrument kreeg je dan ook nog eens mee in bruik leen. Met een paar vrienden be gonnen we een band met een mix van hardrock, punk, ska en Neder landstalige teksten. De band groei de uit tot Van Katoen waarmee we als Nu-Metal band sinds 1997 jarenlang in binnen- en buiten land langs podia en festivals trok ken. De saxofoon hing ik aan de wilgen en dat gaf me als zanger/frontman een ongekende vrijheid om samen met het pu bliek een feest te bouwen. Met Van Katoen kwamen dromen uit: Paradiso, Lowlands, Pinkpop en toeren in Indonesië, Duitsland en de VS." De ska als snellere variant op rock steady en reggae maakte bij Van Katoen steeds meer plaats voor metal en punkrock. Rauwe tek sten over de waanzin van de we reld en het leven in ongegeneerd Nederlands. Toch bleef de ska aan Bazz kleven. In 2009 keerde hij te rug naar het moment dat muziek hem echt in de greep kreeg. Hij vond een klik bij muzikanten van skaband Palookas met wie hij de Van Katoensongs naar een skaver- sie ging omvormen. Daarmee wa ren de Bazzookas geboren en be gon Bazz aan een nieuw hoofd stuk als zanger /frontman van die band. Bij de ska ligt werkelijk zijn hart. „Met de Bazzookas optreden is meer dan musiceren of een set- lijst nummers spelen. Ik ben ook bezig met het publiek, zie wat er gebeurt en laat ze meedoen met onze show. Muziek maken doe je samen, ook met het publiek dus." De muzikale vonk heeft Bazz doorgegeven aan zijn zoon Zep. Die speelt ook op vrijdagavond bij Anywave met zijn band The Funky Organizers. Pa is dan wel een groot voorbeeld voor Zep, maar hij gaat een eigen weg. „Misschien heb ik meer vliegu ren, weet waar de valkuilen lig gen, maar Zep is ook iemand die dat zelf wil uitvogelen. En dat is mooi. Steeds op zoek naar de mo gelijkheden om datgene te doen waar je hart je brengt." Zaterdag biedt Anywave voor de derde keer ook onderdak aan de fi nale van RegioRuis. Daarmee haalt het festival de beste nieuwe Zeeuwse popacts uit de vijf voor ronden in huis. Whitfield, Kea- ton, Pevis, Clear Clamour, The Shore Cries Attic en singer-song- writer Django Boeghem wisselen vanaf 13.45 uur af met de Anywa- ve-acts op het podium in de grote tent. RegioRuis brengt ook de jon ge beloftevolle punkrockers van The Road Home als afsluiting van de finale naar Anywave. Na hun optreden, dat om 17.45 uur begint volgt de bekendmaking van de band die zich RegioRuis winnaar 2014 mag noemen. Line-up Anywave voor zaterdag: 13.30 uur: Keaton, RegioRuis 14.15: Whitfield, RegioRuis 14.35: Legija, Schouwse metal- band 15.20: Django, RegioRuis 15.50: Pevis, RegioRuis 16.10: Spoil Engine, metal uit Vlaanderen 16.55: Clear Clamour 17.25: The Shore Cries Attic, Re gioRuis 17 45: The Road Home, special act RegioRuis 18.30: bekendmaken winnaar Re gioRuis 2014 18.45: Skybicycle, progressieve rock uit Schouwen 19.30: Phoenix City Retaliators, skarock uit Rotterdam 20.15: Harbour of Souls, mix rock en metal uit Goes 21.00: Jules Deelder en de Deelde- liers 22.15: Smelly Kitchen, funk en soul uit Zeeland 23.00: Double D, De Dijk cover- band 00.00: DJ Wired, dansen met Wilfried Concalves Bart Lust neemt als trom bonist in het jazzland- schap een zeldzame posi tie in, zeker als bandlei der van zijn eigen kwintet. In het kader van Scheldejazz staat hij daarmee zondag in Porgy en Bess in Terneuzen. Met dat eigen kwintet nam de trombonist vorig jaar het album Make me an Offer op. Lust refereert aan zijn muziek als 'high energy modal jazz'. Hij legt graag uit waar dat op stoelt. „Modaal betekent in deze con text dat er op kerktoonladders wordt geïmproviseerd, zoals op de plaat Kind of Blue van Miles Davis. De high energy wordt ge genereerd doordat ik in mijn composities veel toonsoortwisse lingen gebruik waarbij de luiste raar opwinding ervaart. Die wordt veelal bereikt door har der, hoger en meer noten te spe len. De opwinding door de vele modulaties is meer bedekt en zit al in de composities zelf." Lust haalt zijn inspiratie uit tijd loze muziek en combineert daar bij Europese en Amerikaanse stijlelementen. „Tijdloos bete kent voor mij dat stukken door decennia heen kwalitatief over eind blijven,- zoals The Mooche, East of the Sun en Let's face the Music. Deze composities zijn zeer goed te gebruiken met mo derne grooves, latin, funky. Bo vendien heb ik deze Amerikaan se stukken voorzien van harmo nische bochten uit de Europese klassieke muziek." Zijn aanpak vraagt het nodige van de muzikanten die hij selec teert voor zijn kwintet. „De re den waarom ik met deze jon gens speel is dat zij mijn sound goed begrijpen". 'Make me an Offer' nam Lust op met tenorsaxofonist Tom Beek maar in Terneuzen speelt Bart Wirtz in het kwintet op altsaxo foon. De warme krachtige klank is gebleven. „Er is alleen iets bij gekomen. Doordat de altsaxo foon iets hoger klinkt, werd het klankcontrast rijker. Hierdoor klinkt de band nog gevarieer der." Omdat Bart Lust en zijn kwin tet in juli weer een nieuwe cd gaan opnemen wordt er in Ter neuzen naast stukken van 'Ma ke me an Offer' ook aardig wat nieuw werk gespeeld. PROGRAMMA SCHELDEJAZZ: Vrijdag 13 juni Markt: 23.00 uur Smelly Kitchen Porgy en Bess: 23:00 uur Ben jamin Herman Kwartet; 00.15 DJ's Dansbar De PIT: 21.00 uur Nordmann Zaterdag 14 juni Markt: 15.00 uur Oliver Alexan der; 16.45 Tinez Roots Club, rhythm; 20.00 Koffie de Band; 22.00 Knarsetand; 23.30 Antwerp Gypsy Ska Orchestra Porgy en Bess: 14.00 uur Anne Stockman Quartet; 15.45 Crite- rium3; 19.15 Marzio Scholten's Identikit met kwintet rond gita rist Marzio Scholten; 21.30 Paul van Kessel; 23.30 Timo Lassy Band. Arsenaalplein: 14.00 Tini Thom- sen; 15.45 Rebels; 21.30 De Jazz van Tegenwoordig, 23.00 DJ Sephyr. Centrum: 14.00 uur Diverse street parades Zondag 15 juni Markt: 14.00 uur Pocqloco; 16.00 Fra Fra Sound. Porgy en Bess: 14.00 uur GBU; 15.30 Bart Lust Quintet; 17.15 Djan go on Arsenaalplein: 15.00 uur Toon beeld jazzkwartet; 16.45 Los Haba- neros www.pzc.nl/uit DONDERDAG 12 JUNI 2014 Bij Sluisrock 2013 zat de stemming er direct goed in. foto Mechteld Jansen door Ali Pankow Zaterdag 14 juni, KVW -terrein, Scheldemond, Hansweert, 16.00-01.00 uur. en beleven I Trombonist en bandleider Bart Lust. door Mischa Beckers podium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33