Licht, absurd sprookje waarin ook lelijke dingen mooi worden Podiumagenda 32 UIT 4- In de wereld van de goede fee is het leven een sprookje. De prins heeft er altijd een wit paard en de prinses hoeft er nooit af te wassen. Dat is de insteek van Liefde en an dere sprookjes, de afstudeervoorstelling van leerlingen van amateurtheaterschool De Am bitie, die dit weekend drie keer wordt opge voerd in Theater Vestzak99 in Vlissingen. „Om 14 cursisten een zo gelijkwaardig moge lijk aandeel te geven, heeft het maken van een eigen productie de voorkeur. Daarvoor heb ik geput uit teksten van het project Bui tenkunst", vertelt dramadocent/regisseur Jora Möhlmann. Hij is met de groep de uitda ging aangegaan het leven en de liefde op een sprookjesachtige manier neer te zetten. Dat gebeurt vanuit een kamer waar alle meubels schuil gaan onder lakens en daar tussen staat een vrouw in bruidsjapon. Haar terugblik ken leveren boeiende confrontaties op, waar in tal van personages opdraven. Het resultaat is een licht absurd sprookje waarin zelfs de lelijke dingen mooi worden. Möhlmann laat er geen twijfel over bestaan dat er uiteraard ook behoorlijk wrange kan ten aan het sprookje zitten. „Verder zit er ook 'een dans in de blije wereld' in de voor stelling en draaft er een 'gospelkoor' op", laat de regisseur weten. Het jaarlijkse muziekfeest in en rond Poppodium Brogum in Zierikzee drijft niet op grote namen en is mede daardoor een festival waar het publiek kan ontdekken en vooral beleven. Anywave stoelt op een traditie van ruim drie decennia. Trek kers zijn er zeker ook in de editie vrijdag en zaterdag. Op vrijdagavond de skarock van de Bazzookas en op zaterdag aan vankelijk de herboren Claw Boys Claw. Die laatste moest echter door ziekte van zanger Peter te Bos afzeggen. Jules Deelder en de Deeldeliers zijn de vervangers. Het zijn de gedachtekronkels van dichter, jazz-DJ, zanger en drum mer Jules Deelder die de basis vor men voor een jazzy programma. Daarin gaan absurditeit, humor en vooral muziek hand in hand. De aftrap wordt vrijdag om 20.00 uur gegeven door The Funky Or ganizers. Het Schouwse Kaviaar geeft in elftalopstelling met gast muzikanten vervolgens muzikaal commentaar bij de wedstrijd Ne- derland-Spanje. De Bazzookas ma- door Ali Pankow Scène uit de voorstelling 'Liefde en andere sprookjes', foto Izaak Verkeste Vrij. 13 juni, zat. 14 juni, 20.0 uur en zon. 15 juni 14.30 uur, Theater Vestzak99, Vlissingen DONDERDAG 12 JUNI Middelburg Dè Salon, kleinschalig evenement met literatuur, muziek en kleinkunst, De Mug, Vlasmarkt 54, 20.30 uur Terneuzen Lezing over Calatrava door architect Jo- han Koning, Toonbeeld, 19.30 uur VRIJDAG 13 JUNI Vlissingen 'Liefde en andere sprookjes', Theater school De Ambitie, Theater Vestzak99, 20.00 uur ZATERDAG 14 JUNI Goes Optreden Juni Juliet, Café Het Postkantoor, 22.00 uur Kapelle Concert COV Te Deum Laudamus, Herv. Kerk, 19.30 uur Middelburg Kunstenaarscollectief Heksenhamer, Binnenstad, vanaf 13.00 uur Muziektheaterspektakel 'Archa', Hof van Tange, 22.00 uur Oosterland FoodstockMusicFestival, terrein N59/Bredeweg, 14.00 uur Renesse Voorstelling 'Karei en Elegast', Theater gezelschap Applaus en Rozen, Dorpshuis, 15.30 uur en 20.00 uur Terneuzen 80's/90's Party deel 4, De Pit, 21.00 uur Vlissingen Orgelconcert door Arno van Wijk, St. Jacobskerk, 16.00 uur 'Liefde en andere sprookjes', Theater school De Ambitie, Theater Vestzak99, 20.00 uur Zangeres Stevie Ann; in voorprogram ma singer-songwriter John Henry, De Piek, 21.00 uur ZONDAG 15 JUNI Aardenburg Cantateconcert BachPlus ensemble, St. Baafskerk, 16.00 uur Goes ConcertMuziekvereniging Euphonia, Manhuistuin, 12.00 uur Terneuzen Metal Café: Eric's Metal Matinee, De Pit, 14.00 uur Veere Concert Muziek Podium Zeeland: Ralph van Raat (piano), Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen 'Liefde en andere sprookjes', Theater school De Ambitie, Theater Vestzak99,14.30 uur Anywave laat ontdekken door René de Dreu De Bazzookas maken er ongeacht de uitslag van de WK-voetbalwedstrijd Nederland-Spanje een ska-feest van bij Anywave.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32