LAST MINUTE Swiss Sense e OP=OP 26 WALCHEREN Restauratie oud stadhuis Veere kost gemeente 1,3 ton extra De laatste aflevering van de wekelijkse verhalenserie over de kazematten handelt over het succes van de expositie. VEERE - Het herstel van het histo risch stadhuis in het stadje Veere is duurder dan verwacht. Nu de klus voor een groot deel is ge klaard, blijkt het budget van ruim 1,5 miljoen euro met 1,3 ton te zijn overschreden. De grootste tegenvaller deed zich voor bij de restauratie van de to ren. De bonte knaagkever bleek zo veel hout te hebben aangevre ten dat de hele spits moest wor den vervangen. Extra kosten: 1,1 ton. Onvoorzien was ook de noodzaak om gebeeldhouwde leeuwtjes te restaureren en wijzerwerken van het carrillon te balanceren. Dat kostte in totaal 20.000 euro extra. Volgens B en W bleek het niet ver antwoord op onderdelen van de restauratie te bezuinigen. De ge meente brengt de meerkosten ten laste van het fonds grote projec ten. Daar zit dan nog 4,3 ton in. Omdat adviezen uiteen lopen, is nader onderzoek nodig naar de verdere aanpak van de stadhuis- beelden. Maar nog meer extra geld is niet nodig, denkt het colle ge. De restaurateurs richten zich nu op het interieur. Daar moeten ze op 1 oktober mee klaar zijn. Daarna start de herinrichting. Zonder tegenvallers kan het stad huis rond 1 maart 2015 weer in ge bruik worden genomen. Maar op de vraag of de kazemat ten ook een commercieel succes zijn, komt een diplomatiek ant woord. „Er zijn weinig musea in Nederland die de kosten met in komsten kunnen dekken. De kaze matten kostendekkend te krijgen, dat zal een uitdaging zijn. Om de kosten zo laag mogelijk te hou den, werken we veel met vrijwilli gers en mensen van Orionis, zo als Karim." Het was LPV-voorman Mark Weug die Vlissingen al jaren pro beerde warm te maken voor res tauratie van de kazematten. Vis sers voorganger Wilbert Weber deed hetzelfde. Maar ja, Vlissin gen had geen geld. Samen met an dere Europese vestingsteden maakte hij een plan, waarna Brus sel over de brug kwam. Visser: „We leren nog veel van elkaar ook. Zo hebben ze in leper de ka zematten mooi droog gekregen. Dat zal hier niet gaan, omdat ze hier een waterkering vormen. Maar toch, het is leerzaam. En leuk. We hadden bij het Mu zeeum nooit kunnen bedenken dat we ons ooit met waterstanden zouden bezighouden." VLISSINGEN - Tijdens het openings weekend kropen 800 mensen on der de kleine poortjes door om de kazematten in Vlissingen te be wonderen. Inmiddels staat de tel ler op meer dan het dubbele. In het gangetje tussen de kazemat ten staat Karim Mracha. De coör dinator probeert voorbijgangers naar binnen te lokken. Niet zo irri tant als Italiaanse restauranthou ders in vakantieoorden, wel zo en thousiast dat het hem vaak lukt. Na afloop krijgt krijgt Karim schouderklopjes van bezoekers. „Of het een succes is?", herhaalt Muzeeum-directeur Annelies Vis ser de vraag, alsof het een retori sche is. „Bezoekers zijn razend en thousiast. De dijkgraaf is hier ge weest, samen met andere dijkgra ven. Iedereen vindt het bijzonder wat we hier hebben." COMPLETE BOXSPRING €2740,- WÊËKÊBÈÊÊBÊÊKHBÊÊ Goes Outlet: Marconistraat 28a, tel: (01 13) 72 41 11 Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 W KOOPZONDAG 15 JUNI Kijk en bestel op swisssense.nl door Henk Postma ledereen is enthousiast De expositie van het Muzeeum in de kazematten in Vlissingen. foto Lex de Meester door Wendy Wagemakers Lifestyle 1918 Elektrischs uitvoering k 180x210cm SALE! Sense 165 Nature Vlakke uitvoering 180x210cm l E i i MIDDELBURG 12.00 - 17.00 UUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26