Vrouw die kinderen redde alsnog overleden o Puur genieten in Tirol De moordenaar van Pim Fortuyn woont in Apeldoorn. De burgemeester hangt dit zélf aan de grote klok. Anywave laat g je ontdekken g Eindelijk kan Patricia Ovaa (17) uit Westkapelle haar boeken en schriften opzij schuiven. Ze hoorde woensdag dat ze haar mavo-diploma gehaald heeft. In heel Zeeland kregen 3105 vmbo- en mavo-scholieren bericht of ze geslaagd of gezakt waren. Vandaag is het uitslagdag voor 1327 Zeeuwse havisten en 725 vwo'ers. pagina 22 en 23: Hoera, geslaagd! Commentaar Autovakantie APELDOORN - Wat bézielt de burge meester van Apeldoorn om be kend te maken dat Volkert van der G. in zijn stad woont? De moórdenaar van Pim Fortuyn is nu een wandelende schietschijf, vrezen critici. Sommige buren zijn bang voor raddraaiers en de monstraties voor hun deur. Maar is de informatiebrief die bur gemeester John Berends gisteren naar de nieuwe buren van Van der G. stuurde dan zo'n onbezon nen actie? Hoewel Berends een ri sico neemt, lijkt de bekendma king een tactische zet te zijn. Want dat Van der G. een keer her kend zou worden, is zo goed als zeker. Vroeg of laat zou iemand de krant bellen om te zeggen dat hij Van der G. in Apeldoorn had gespot. Nu neemt de burgemees ter het heft in eigen hand: hij kiest ervoor de mediastorm deze week over Apeldoorn te laten ra zen. Kenmerk van een storm is dat hij altijd weer gaat liggen. Tot die tijd verblijft Van der G. waar schijnlijk op een ander adres. Weken geleden lichtte Berends de gemeenteraad al in. Handig ge daan, want die partijen staan nu achter de burgemeester en vinden net als Berends dat Van der G. toch érgens moet wonen. In Leiden ging burgemeester Len- ferink begin dit jaar pal achter pe doseksueel Benno L staan. Achter af zei de burgemeester dat hij lie ver meteen open kaart had ge speeld, om de opstootjes te voor komen. En dat is precies wat burgemees ter Berends nu doet. De inwoners van Apeldoorn horen waarschijn lijk liever in alle openheid over de komst van Volkert van der G. dan dat ze later met een woedende massa in hun straat worden gecon fronteerd. Door deze manoeuvre heeft Berends zichzelf wel een extra zware last op de schouders gelegd: als Van der G. binnenkort iets overkomt, zal het beschuldi gende vingertje snel naar hem wij zen. SINT PHILIPSLAND - De vrouw die zondagmiddag bij de Del Campo- weg na een reddingsactie uit de Zijpe werd gehaald, is dinsdag avond alsnog overleden. De 35-jarige vrouw uit Nieuwe- gein was door omstanders uit het water gered, nadat ze in de proble men was gekomen toen ze enkele kinderen wilde redden. Hierbij raakte ze buiten bewustzijn. Om standers begonnen meteen met een reanimatie. Hulpdiensten na men de reanimatie over. Nadat de ademhaling weer op gang was gekomen, is de vrouw naar een ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. De geredde kinderen waren toen al in veiligheid ge bracht. De vrouw is in het ziekenhuis als nog overleden. Fraai lenteweer 22c DONDERDAG 12 juni 2014 DE STELLING UW MENING 235 reacties Ik heb vertrouwen in onze economie Van Persie snakt naar een hoofdrol op groot toernooi "Ik was zó opgelucht Ik heb mijn moeder geknuffeld. We hebben meteen de vlag buiten gehangen." Patricia Ovaa Kras.nl/51878 of bel 0900-9697i5cPm FIFA WORLD CUP Lukas Kroess Ihu be r Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 136 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Volkert, welkom in Apeldoorn! ANALYSE VOLKERT VAN DER C. door Peter Winterman O pagina 2 en 3: Berends blij met reactie buurt Woonplaats Volkert had geheim moeten blijven Reageer op pzc.nl EENS 36% ONEENS 64% foto Ruben Oreel Hotel Dreilanderblick is rustig gelegen op ca. 5 km van het centrum van Nauders, nabij de grens van Italië en Zwitserland. Incl. ontbijtbuffet, wifi, parkeren en gebruik sauna Actie: gratis diner op elke 4e verblijfsdag Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1