Rock on the Kiosk begint volwassen te worden Record-aantal bezoekers voor jaarlijkse paardentrekwedstrijden 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Terneuzen wil eendjes voeren flink beperken Nieuwe plannen voor Veerhaven in de maak Netwerk van informatiepunten moet grensarbeiders wegwijs maken in wet- en regelgeving in het 'land van arbeid' TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil paal en perk stellen aan het overvoeren van eenden en an dere watervogels. De afgelopen weken kwamen via wijkraden en omwonenden van waterpartijen tal van klachten binnen over de grote hoeveelheden etensresten, die aan de vogels en vissen wor den gevoerd en die vaak door over daad achterblijven en prooi zijn van onder meer ratten. Soms wer den zelfs hele maaltijden aan de waterkant gedumpt. De gemeen te vraagt 'dierenliefhebbers' de ge vederde vrienden met mate te voeren. Wethouder Frank van Hulle (natuur en milieu): „Er wordt soms zoveel gevoerd dat de dieren het niet op kunnen. Etens resten die niet worden opgegeten, blijven liggen, schimmelen en het gaat stinken. Vissen kunnen er zelfs aan doodgaan. Daarnaast le vert het soms ook een flinke toe name van vogelpoep op." Van Hul le adviseert enkel broodkorstjes te voeren. Die eten ze op en daar mee wordt overlast voorkomen. TERNEUZEN - De plannen voor de opknapbeurt en verder aankle ding van de voormalige Veerha ven in Terneuzen krijgen meer vorm. Wethouder Frank van Hul le (ruimte) presenteert woensdag een geactualiseerde stedebouw- kundige visie van burgemeester en wethouders. Dat gebeurt vanaf 19.30 uur tijdens een informatie avond in het stadhuis. Er schijnt nu naar jaren schot in de onder handelingen over de overname van de haven van Rijkswaterstaat én in de herinrichting te komen. Overigens heeft een projectont wikkelaar een week of wat gele den een plan voor invulling van de Veerhaven en het Schuttershof- gebied (water terug in de stad) ge presenteerd aan een delegatie van de gemeente onder aanvoering van burgemeester Jan Lonink. Zijn plannen worden onder steund door grote financiers in het buitenland. Het college rea geerde terughoudend. TERNEUZEN - De informatie voor grensarbeiders wordt verder ge stroomlijnd. In oktober worden definitief knopen doorgehakt voor een goed-informatienetwerk, dat de komende jaren zorgt voor een goede informatieverstrekking in de grensstreek. Tot nu toe hiel den allerlei instanties zich daar 'een beetje' mee bezig. Maar daar komt verandering in. Het Werkservicepunt (WSP) in PHILIPPINE - Wie de band Limp Bi- zkit niet kon zien op Vestrock, kon zaterdagavond op de kiosk van Philippine terecht voor de coverband Full Nelson. De Bra bantse rockband speelde met over tuiging hetzelfde repertoire als de Amerikaanse band en trok zater dagavond veel bekijks. Het plein in hartje Philippine stond vol. De vijfde editie van het tweedaag se festival Rock on the Kiosk was volgens organisator Maikel de Clippelaar een groot succes. Het mooie weer, het aantal bezoekers en de muziek maakten het voor een geslaagde editie. Zondag stond het podium open voor ta lenten uit (voornamelijk) de re gio. Een nieuw concept. De Clip pelaar: „Voorafgaande jaren was de zondag de dag voor dweilband- jes. Alleen waren die bandjes tij dens Pinksteren moeilijk te vin den. Zo kon het gebeurden dat we bijna ieder jaar dezelfde dweil- bandjes hadden. Tijd voor veran dering dus." Op het affiche ston den bands met uiteenlopend mu ziekstijlen. De meeste bands had den wel met elkaar gemeen dat ze voornamelijk covers spelen. „Dat slaat altijd aan," aldus de Clippel aar. „Philippine houdt gewoon van covers." Dat Rock on the Zeeuws-Vlaanderen, opgezet door de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten en fungerend als arbeidsbe middelaar voor met name de la ger opgeleiden, nam het voor touw. Coördinator Ronald de Back, die al ruim twintig jaar poogt voor werkzoekenden de grenzen tussen de Vlaamse en Zeeuws-Vlaamse arbeidsmarkt te slechten: „In oktober houden we een symposium in Gent. Dat is hét moment voor de presentatie van een grensoverschrijdend net- Kiosk een nieuw pad bewandelt, leek aan te slaan. De bezoekers smulden van de covers. Bij de eer ste band van de zondagmiddag stroomde het publiek al aardig toe. Hoewel de organisatie vooral podium wil bieden aan bands uit werk van grensinformatiepunten in de regio. In Terneuzen is er al geruime tijd zo'n informatiepunt, maar na lang onderhandelen wor den er nu ook gevestigd in Oost en West-Vlaanderen." In West-Vlaanderen komt een infor matiebalie in de directe omgeving van Brugge, in Oost-Vlaanderen worden informatiepunten geves tigd benoorden Gent en in het Waasland. Die informatiepunten (met name dat in Terneuzen) ver vullen onder meer de taak van het Bureau Belgische Zaken, dat voorheen hét aanspreekpunt voor grensarbeiders was. Dat is nu nog voornamelijk digitaal actief. De Back: „De grensinformatiepunten verstrekken uitgebreide informa tie over tal van 'grenskwesties', maar voor specifieke, specialisti- Zeeuws-Vlaanderen, stond er zon dag ook een groep jonge gasten uit Utrecht op het podium. Grand ma's Gun Collection moest er even inkomen voordat ze het pu bliek voor zich wonnen. Ze speel den dan ook vooral eigen geschre- sche zaken verwijzen we door." De grensinfopunten krijgen, net als het Werkservicepunt in Ter neuzen, een steeds belangrijkere taak. De Back: „Het servicepunt ziet kans om jaarlijks honderden mensen met vooral een lagere op leiding aan het werk te helpen, maar in Zeeuws-Vlaanderen kost dat steeds meer moeite. Via part ners over de grens kunnen we mensen steeds vaker ook aan een baan helpen, met name in de re gio Antwerpen en in de Gentse Kanaalzone. Dan is het goed dat we beschikken over die grensin formatiepunten, die de mensen uitgebreid kunnen informeren over rechten en plichten." De Vlaams-Zeeuws-Vlaamse regio telt zo'n 5000 grensarbeiders. In 2000 waren het er nog 3000. ven nummers. De drukte op zon dag kwam overigens niet alleen door de muziek van Rock on the Kiosk. Het NK Jeugdwielrennen vond ook plaats in Philippine. Dat trok vooral in de avond veel pu bliek naar het plein. Scheidsrechter Levin Nijssen was streng voor de deelnemers: „Een maal stoppen, dan is de kans ver keken. Een diskwalificatie is niet leuk, maar stoppen de paarden op het parcours dan is het afgelopen. Ja, het gebeurt vaak. Een beetje te veel stress bij paard of voerman." Dat gebeurde ook bij het eerste paard van Ludo van Graefschepe, inwoner van 'Djee' en favoriet bij veel kijkers. Na een geweldige start hield zijn paard Rembrand het na een kleine vijftien meter voor gezien. Spreekstalmeester was Mark van de Vijver, opvolger van pa Pol, die met ma Mieken. Pol: „Het is be langrijk om overal op te letten. Kloppen de gegevens van de deel nemerslijst? Is de voerman ook de eigenaar? Hebben de paarden het goede nummer? Ik ben hier om al les te controleren." Uiteindelijk werd eigenaar Louis Linten uit Mol (B) winnaar met Nestor, een ruin van 13 jaar, winnaar van de paardentrekwedstrijd. Nestor trok maar liefst 1280 kilo over vierent wintig meter. Vorig jaar werd een maximum gewicht van 1240 kilo behaalt. Tweede werd een ander paard uit de stal van Linten, de 10 jarige merrie Kelly trok eveneens 1280 kilo, maar stopte bij een leng te van 14,8 meter. De enige vrou welijke voerman, Sabrina van Rie uit Eede kwam tot de derde ron de. Haar paard Lars trok over 23 meter een gewicht van 800 kilo. Informatie over de grens door Wout Bareman door Karlijn de Splenter De band Gandma's Gun Collection, zondagmiddag tijdens Rock on the Kiosk, foto Camile Schelstraete door Wilma Valk EEDE - Rijen dik stond het publiek zondagmiddag rond het parcours voor de 17e paardentrekwedstrijd in Eede. Ze keken naar prachtige trekpaarden uit Nederland en Bel gië die over een parcours van 25 meter een gewicht moesten trek ken. Bij de eerste doorgang 600 ki lo, voor de meeste krachtpatsers een fluitje van een cent. Bij iedere doorgang kwam er 150 kilo bij. Ludo van Graefschepe uit Eede speelde een thuiswedstrijd. Zonder al te veel succes. Paard Rembrand gaf er de brui aan. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68