VLAANDEREN; ZEEUWS-VLAANDERENÖ Bourgondisch Nieuwsgierig naar elkaar Politie beëindigt houseparty Sas almanak Kindje (2) drijft af in rubberboot Belgische drugsdealer aangehouden 28 en 29 30 en 31 College maakt in Detailhandelsvisie keuzes. Het stadscentrum wordt het 'recreatieve winkelhart' van de gemeente. DINSDAG 10 juni 2014 21 Het gebouw gaat aardig richting reptiel Vijfde editie van Vestrock was om in te lijsten terneuzen - Het huidige centrum van Terneuzen moet het 'recrea tieve winkelhart' van de gemeen te worden. Versnippering leidt en kel tot achteruitgang van de voor zieningen, daarom is concentratie van enorm belang. Axel behoudt z'n 'boodschappen-plus'-functie (vanwege het brede aanbod) en andere kernen kunnen rekenen op steun van de gemeente mits ze een goed plan van aanplak op ta fel leggen. Wethouder Jack Begin: „We moeten nu, gezien de snelle ontwikkelingen in de detailhan del, echt keuzes maken. Het door hakken van knopen vergt veel moed, maar het móet." Hij bena drukt dat bij het maken van keu zes heel goed is geluisterd naar de ondernemers en hun vertegen woordigers (organisaties als het Midden- en Kleinbedrijf). „Dit is geen stuk dat achter een bureau is bedacht." Hij wil de ideeën plan nen komend najaar voorleggen aan de ondernemers in het stads centrum. Begijn: „Want de aan pak moet een gezamenlijk iets worden. Na industrie en zorg is de detailhandel immers de derde werkgever in onze gemeente. Een aantrekkelijke binnenstad met mooie winkels, horeca en evene menten is een belangrijke trekker voor nieuwe bedrijven en men sen die hier willen komen wonen en werken. Daarom spreken we ook van een recreatief winkelge bied." In de visie, die dezer dagen aan de gemeenteraad wordt gepre senteerd, wordt het nog eens be nadrukt: het is mede door toene mende leegstand en een verande rende branche, onmogelijk om al le winkelcentra overeind te hou den. Begijn: „Het winkelgebied Terneuzen-centrum is het meest kansrijk met z'n bundeling van cultuur, horeca, evenementen, be zienswaardigheden én winkels. Daar moet dus in geïnvesteerd worden." Om het centrum te pro moten moet vooral de blik op het Vlaamse achterland worden ge richt, niet direct op Middelburg, Vlissingen en Goes. De Vlamin gen willen een combinatie van re creatie (het water), de horeca en evenementen. Begijn: „Kiezen we niet dan gaan we een langdurige periode van onzekerheid, stagna tie en leegstand tegemoet. Alleen als we keuzes maken, kunnen we investeerders weer over de streep trekken." Dat geldt ook voor de leegstand. Die wordt aangepakt. STRUISVOGELS TE KIJK SAS VAN CENT - De politie heeft zondagochtend rond tien uur een einde gemaakt aan een housepar ty aan de Tweekwartweg in Sas van Gent. Op dat afgelegen ter rein, net buiten de kom van Sas van Gent, was tot voor kort een woonwagencentrum gevestigd. Het feest, met zo'n honderd men sen, begon om één uur 's nachts. Een omwonende klaagde over de geluidsoverlast, maar andere 'bu ren' hadden niets gehoord. Eén van hen: „Dat terrein ligt zo afge legen dat dat onzin is. Omwonen den zitten kilometers verderop." Desondanks sommeerde de poli tie de partygangers te vertrekken. Dat gebeurde probleemloos. Hulst beroemt zich erop de meest Vlaamse stad van Nederland te zijn. En daar valt niet zo veel op af te dingen. Al was het alleen maar door de aanwezigheid van fantas tische monumenten die zo in Bel gisch Vlaanderen of Antwerpen had den kunnen staan. Hulst onderscheidt zich ook door de Bourgondische levensstijl, want het is er goed van eten en drinken. Daar komen Belgen op af Alleen heeft het bedienend personeel er hier en daar geen weet van. Want het antwoord op onze terrasbestel ling hadden wij zelfs in sobere eta blissementen boven de grote rivie ren nog nooit vernomen. „Een dub bele expresso? Die hebben we niet." GROEDE - Zwemmers hebben za terdag omstreeks half één op de Westerschelde ter hoogte van strandhut Matour bij Groede een tweejarig kind gered. Het zat in een rubberbootje, dat afdreef. Twee zwemmers haalden het bootje met het kind terug naar het strand. De gealarmeerde red dingboten van Breskens en Cad- zand voeren uit, maar hoefden niet meer in actie te komen. HULST - Bewakers hebben zater dagavond om 17.45 uur bij de in gang van het Vestrockfestival een drugsdealer aangehouden. De man, een 35-jarige Belg, was in het bezit van cocaïne en hennep en werd overgedragen aan de poli tie. Omdat de man een grote hoe veelheid drugs bij zich had be stond het vermoeden dat het om een drugsdealer ging. De Belg is ingesloten voor verder onderzoek. FZC Terneuzen winkelhart Centrum door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl AARDENBURC - De bezoekers en de struisvogels raakten drie dagen lang niet op elkaar uitgekeken, tijdens het 1 fe open weekeinde op de struisvogelboerderij Minnikenwer- ve tussen Aardenburg en Sluis. Er kwamen honderden mensen kijken. Drie dagen lang werden gratis rondleidingen gehouden en op het terrein was van alles te beleven, te zien, te nutti gen en te koop: struisvogelvlees, exclusieve tassen van struisvogelleer en een assortiment cosmetica. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65