Raboban Nuytinck vierde op NK meerkamp SPORT 17 Geen dubbel Middelburgse A-junioren Hoek speelt komend seizoen tegen Ajax ViTAL T/MMfbMANS Nederlandse titel zeiler De Visser Wim de Visser heeft met het team van Exxellence Hodspur de Nederlandse ti tel in de ORC-2 klasse vero verd. Dankzij de zege tij dens de North Sea Regatta zal de uit Terneuzen afkom stige zeiler in augustus ook deelnemen aan het wereld kampioenschap in het Duit se Kiel. Wim de Visser (31) kwam pas zes jaar geleden voor het eerst in aanraking met het zeilen. Tewari sterkste in thuiswedstrijd Romario Tewari liet tijdens de De Ruyter Spelen in zijn woonplaats Vlissingen nog maar eens zien wat hij in zijn mars heeft Hij was de sterkste man en makat dat duidelijk door alle onderde len te winnen. Dat waren wheelflip (tractorband van 300 kg 'rollen'), houten blokken boven het hoofd uit stoten, loglift op herhaling (70 kg) en houtkappen. Te wari werd onlangs ook al tweede op het NK vliegtuig- trekken. Cijsouw derde op NK inline-skaten Kees Cijsouw uit Oostburg is gisteren in het Gelderse Vorden derde geworden op het NK inline-skaten mara thon bij de masters 50. Joerec Cijsouw eindigde bij de beloftes op een zeventien de plek en Adriaan van Dam me uit Yerseke werd bij de masters 40 elfde. Dezelfde klassering was er ook voor Leo Janse uit Yerse ke bij de mastersso. Kitesurfster Lammerts tweede Tijdens de Masters of Kite- board in het Spaanse Tarifa is freestyle kitesurfster An- nelous Lammerts, afkomstig uit Schuddebeurs, tweede geworden. De twintigjarige Schouwse moest gisteren al leen de Spaanse Gisela Puli- do voor zich dulden, voor wie het een thuiswedstrijd was. TWeede plaats voor Adriaanse in pre-90 Motorcrosser Thomas Adriaanse is zondag in Rut ten tweede geworden in de pre-90 klasse. In zijn serie kwam de crosser uit Lewe- dorp ten val maar hij wist zich als vierde toch nog te plaatsen voor de A-finale. Daarin was zijn start niet goed, maar de Lewedorper finishte toch nog als twee de. Vorig weekend won Adriaanse nog beide man ches in Reusel. In de strijd om het NK staat Adriaanse nu met 35 punten voor sprong bovenaan. ETTEN-LEUR - De Al van Zeelandia Middelburg greep zaterdag naast de dubbel. In Etten-Leur moest de Walcherse ploeg in de bekerfi nale van het district Zuid 1 zijn meerdere erkennen in de Ai van OJC Rosmalen (6-3). Tegen de derde-divisionist kwa men de Middelburgers door twee fouten al snel op een 2-0-achter- stand. Na de 2-1 van Daniel Wis sel gloorde er nog hoop, maar de ploeg uit Rosmalen bleek daarna bijzonder effectief. Daniel Wissel scoorde alle doelpunten voor Zee landia Middelburg Ai, dat onlangs wel kampioen van de hoofdklasse werd en daardoor is gepromo veerd naar de vierde divisie. De ploeg van trainer Mike But wilde een fraai seizoen graag be kronen met de beker, maar kwam in de finale tekort. But is ook ko mend seizoen trainer van de Ai. Nuytinck, die uitkomt voor AAV'36 uit Alphen aan den Rijn, stond na de eerste dag van zijn eerste serieuze tienkamp ooit vijf de. Op de tweede dag steeg hij nog een plaats. Het podium bleef buiten bereik. De Bevelander, die zich eerder voornamelijk toelegde op de hor- denummers, deed het meest van zich spreken bij het onderdeel speerwerpen. Hij haalde een af stand van 54,25 meter. Daarmee kwam hij het verst van allen. Op de slotafstand, de 1500 meter, kon hij ook nog met de besten mee. Bij de B-junioren kwam Finn de Leng uit Koudekerke goed voor de dag. Met 5815 punten zette de Dynamica-atleet een nieuw Zeeuws record neer in zijn leef tijdsklasse. Dat Zeeuws record was in handen van Pelle Gelder blom van AV'56. Hij werd giste ren in Apeldoorn negende met 5258 punten, een persoonlijk re cord. Florian Verkaaik, lid van Delta Sport, was actief bij de jongens A. Met 5215 werd hij zevende. Op het slotnummer, de 1500 meter, scoorde hij echter geen punten. Er had dus een hoger totaal in ge zeten als hij de tienkamp had vol bracht. WOERDEN - De amateurs van Ajax zijn gepromoveerd naar de top klasse zaterdag. De Amsterdamse ploeg was in de finale in Woer den te sterk voor Stedoco. Ajax, dat na twaalf minuten al met 3-0 leidde, won uiteindelijk met 5-2. Ajax, met oud-profs als Yuri Rose en Laurent Delorge in de gelede ren, is komend seizoen dus één van de vijftien tegenstanders van Hoek in de topklasse. Hetzelfde geldt voor Spakenburg, dat zaterdag algeheel amateurkam pioen werd. AFC, kampioen van de topklasse zondag, won de re turn op eigen veld met 3-2 maar dat was onvoldoende na de 4-1-nederlaag van een week eer der in Spakenburg. Hoofdklasser ASWH won ten kos te van IJsselmeervogels de lande lijke beker. De enige treffer (1-0) viel pas in de verlenging. weinig meiden die een bedrei ging vormen. Ik ga er alles aan doen om die titel weer te pak ken." Kijkend naar de cijfers is Mulder, die later dit jaar ook nog deel neemt aan het Europees kam pioenschap mountainbike, zater dag in elk geval de torenhoge favo riet. Van de elf mountainbikera ces waar ze dit seizoen van start ging, won ze er tien. „bdfeugd Middelkamp Woninginrich SCHEVENINCEN VLISSINGEN VORDEN TARIFA RUTTEN door Roeland van Vliet APELDOORN - Steven Nuytinck is gisteravond in Apeldoorn vierde geworden op het Nederlands kam pioenschap meerkamp. De 23-ja- rige atleet uit Wolphaartsdijk pak te in tien onderdelen in totaal 6923 punten. Het gat met de nummer drie was nog wel aan zienlijk. DINSDAG 10 JUNI 2014 Arjen Poleij, met zijn vierde plaats de beste Zeeuw in Philippine, poseert tussen de rondemissen Kim (links) en Vicky, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53