Wolff verrast Goes met keuze voor Vlissingen Klimcapaciteiten helpen Vader op EK aan brons Eerste NK jeugdwielrennen op Zeeuwse bodem is een succes 16 SPORT NK JEUGDWIELRENNEN Renner uit Kruiningen is trots op vierde plaats op NK. Zoë Mulder wordt vijftiende en kan daar minder goed mee leven. ij „Ja-woorden betekenen niet veel meer", reageerde voorzitter Henk Zwartelé op het besluit van Wolff. Eerder bracht de club naar buiten dat Urvin van Hekelen de selectie kwam versterken, waarna de speler in kwestie dit zelf ont kende en uiteindelijk voor Kloe- tinge koos. „Ik vind dat allemaal jammer, heel vervelend. Je denkt dat de selectie compleet is, maar de laatste dagen voor de over schrijvingsdeadline krijg je dit." Wolff schoof zijn (definitieve) be slissing of hij moest gaan of wilde blijven met voorbedachten rade voor zich uit. „Ik heb hele slechte herinneringen aan de eerste klas se", doelde hij op de dubbele beenbreuk die hij in maart 2010 opliep in de uitwedstrijd tegen Geldrop. „Die blessure heeft mijn leven veranderd." Daarnaast was er aan het einde van het vorige seizoen, naast ook toen al de interesse van Vlissin gen, sprake van een langer verblijf bij Hoek. „Ze hebben mij toen bij Goes onder druk gezet om te be slissen. Ik wilde bij Hoek blijven, maar dat kon toen opeens niet meer. Nu gaan zij naar de Topklas se en zou ik weer in de eerste klas se gaan voetballen...." Die nare smaak van de onderhan delingen van toen en de degrada tie van nu nam hij mee in zijn be slissing om alsnog voor een terug keer bij Vlissingen te kiezen. Wolff: „Mijn zoontje voetbalt er nu ook, dus dat is ook wel leuk." PHILIPPINE - Met een grote glim lach op zijn gezicht vertelde Ar jan Poleij zondag over zijn vierde plek bij het Nederlands kampioen schap jeugdwielrennen in Philip pine. De dertienjarige coureur kwam in de sprint net te kort voor een podiumplek, maar was daar niet rouwig om. „De afgelo pen twee jaar werd ik negende", sprak de jongeling. „Ik wilde dat nu beter doen en dat is gelukt. Ik ben vierde van Nederland!", jubel de hij. Van alle deelnemers uit deze pro vincie was Poleij de best preste rende Zeeuw op het NK jeugd wielrennen. Alleen de elfjarige Maureen Arens uit Kruiningen (vijfde) en de achtjarige Renzo Moretti uit Middelburg (achtste) zorgden verder voor Zeeuwse top tiennoteringen. „Je kon wel merken dat het een NK was, het was een zwaardere wedstrijd dan normaal", keek Po leij terug op de tien rondjes van elk tweeëneenhalve kilometer. „Twee of drie ronden voor het ein de reed iemand weg en eigenlijk dacht ik dat hij voorop zou blij ven. Maar in de laatste vijfhon derd meter kwamen we er toch nog bij en toen was het alles of niets in de sprint." Poleij schreef dit jaar al twaalf koersen op zijn naam en hoopt daar nog minimaal negen over winningen aan toe te voegen. „Dan heb ik een zege meer dan vo rig jaar en dat is het doel. Vorig jaar rond deze tijd stond de teller op vijf, dus ik lig behoorlijk op schema", glunderde de inwoner van Kruiningen. Behalve goed sprinten kan Poleij ook aardig tijdrijden en klimmen. „Onlangs won hij in Wallonië nog een klimkoers", vertelde va der Jan Poleij. Toch vermoedt hij dat zijn zoon vooral iemand voor het vlakke werk wordt. „Nu zie je dat nog niet zo goed, maar hij heeft een vrij fors postuur en dat Edwald Martijn, voorzitter van wielercomité Philippine, kijkt met een tevreden gevoel terug op het eerste Nederlandse kampioen schap jeugdwielrennen in Zee land. „Het heeft veel voorberei ding gekost, maar vandaag pluk je daar je vruchten van", constateer de Martijn. Zeker honderd vrijwil ligers zorgden er zondag voor dat alles in goede banen werd geleid. „We mogen hier trots op zijn", prees hij iedereen die een bijdra ge aan het NK heeft geleverd. is bergop natuurlijk geen voor deel. Misschien wordt het een type Cancellara", zei hij met een knipoog. Natuurlijk droomt het talent van een bestaan als prof. „Maar school gaat voor het wielrennen", klonk het wijselijk uit zijn mond. „Dat is nog altijd het belangrijkste. Ik zit nu in de eerste klas van het vwo en wil het zo goed mogelijk doen." In de oudste leeftijdscategorie (veertien jaar) waren Jochem Kerckhaert uit Schoondijke en Zoë Mulder uit Heinkenszand zondag de beste Zeeuwen bij res pectievelijk de jongens en meis jes. Waar Kerckhaert een behoor lijk tevreden gevoel overhield aan zijn twaalfde plek, was dat bij de als vijftiende geklasseerde Mulder iets anders. „Tot op tweehonderd meter van de finish zat ik op kop, maar ik kon het niet volhouden", deed Mulder haar verhaal. „Daardoor kwamen er nog veel anderen over me heen. Het is jammer, maar achteraf gezien kan ik er wel mee leven. Ik heb een goede koers gere den." Voor de renster van RSC De Zuid westhoek heeft het wegwielren- nen bovendien geen topprioriteit. „Die ligt bij het mountainbiken", vertelde Mulder, die zowel rege rend Nederlands kampioene mountainbike als veldrijden is. „Het wegwielrennen doe ik eigen lijk vooral om aan mijn snelheid te werken." Het hoofddoel van Mulder is dan ook het NK moun tainbike, dat komende zaterdag plaatsvindt in Havelte (Drenthe). „Daar wil ik mijn trui verdedi gen", zei ze stellig. „Het wordt waarschijnlijk een tweestrijd", blikte ze alvast voor uit naar dat NK. „Ik heb één con currente en voor de rest zijn er Vader gold als podiumkandidaat. Twee weken voor het EK werd hij ook al derde tijdens de wereldbe kerwedstrijd in het Tsjechische Nove Mesto. Opmerkelijk genoeg eindigde hij toen ook achter Andreassen en Schwarzbauer. In Sankt Wendel kwam al vroeg een vijftal voorop te liggen. Nadat Andreassen in de tweede ronde van 7,2 kilometer een slippertje maakte en de kopgroep stil was komen te staan, viel de eerste be slissing. Andreassen en Schwarz bauer vonden namelijk weer snel hun ritme terug en sloegen een gaatje met de andere drie. In het vervolg van de race moest Vader proberen om de derde plaats veilig te stellen. De Middel burger besloot te wachten tot de slotronde om de Fransman Hugo Pigeon en de Belg Wout Alleman van zich af te schudden. Uiteinde lijk sloeg hij in de klim van drie kilometer zijn slag. Hij wist dat hij beter bergop kon rijden dan zijn twee concurrenten. Milan Vader finishte onder tropi sche omstandigheden in 1.14.49 uur. Hij zat daarmee anderhalve minuut achter Andreassen en exact een minuut achter Schwarz bauer. door Mitchell Minnaard GOES - 'Een man een man, een woord een woord.' Een sterk inge burgerd gezegde, maar daarom niet altijd waar. Zeker niet bij zon dagclub Goes. Zo gaf Raymond Wolff eind april nog aan zijn ver blijf met een seizoen te verlengen. Gisteren kwam hij daar echter op terug en gaf hij aan terug te keren naar promovendus VC Vlissingen. UITSLAGEN ATLETIEK Terheijden. Resultaten atleten Dynamica. 1/8 triatlon: 2e overall en 1e H40: Niels Koole (Zoutelande). 1/2 triatlon: 13e overall en 1e H50: Gert van der Vinden (Biggekerke). BASKETBAL Mannen, beker Marathon-Voorwaarts 57-60, BV Souburg-BV Souburg 2 129-67. DUIVENSPORT Provinciaal La Souterraine met 3231 oude duiven: 1A. Paasen (St. Maartensdijk), 2, 20. Joh. van 't Westende (Kwadendamme), 3. L. van Helsland (Kapellebrug), 4,11. Gebr. Dek ker (Terneuzen), 5. A. Havermans (Oud Vosse- meer), 6,7,13. Comb. Fonteyne/Walpot (Oud Vossemeer), 8. Comb. Derycke/Schieman (Axel), 9. A. Thijs&Zn (Heikant), 10. Comb. Pie- ters (Philippine), 12. F. v.d. Linden (Stekene), 14. M. van Iwaarden (Kruiningen), 15. D. de Voogd (Yerseke), 16. J. Capelle (Oud Vosse meer), 17. JP. Hage (Arnemuiden), 18. H. Koks (Goes), 19. J. Siereveld (Arnemuiden). JUDO Pey-Echt Internationaal Kaizen Tourne- ment, tot 12 jaar. Klasse tot 32 kg: 1. Indy Godschalk (Sportschool Geelhoed). Klasse tot 29 kg: 1. Marinke Rentmeester (Sportschool Geelhoed). PAARDENSPORT Concours hippique RSV Axel. Dressuur Paar den ZZ-Licht: I.Zoe de Booij, Wodan (Oran- jer.) 66.29; 2. Rosalie Mol, Valerie (Hulst) 62.29; 3. Marjolein van Kerckhoven, Sampras (Hulst) 61,14%. Z2: 1. Linda Wille, White Dan cer (Oranjer.) 61,18%. Z1: 1. Maartje Eibers, Bazorba (Honter.) 6588%; 2. Vincent Bol, De Kroo's Baltimore (Walcheren) 63,53%; 3. Bian- ca Korsa, Wunschtaler (Oranjer.) 63.24%. M2: 1. Anneke Delzenne, Chanel (Paardebloem) 65,33%; 2. Ilse de Feyter, Aimee (Oranjer.) en Lies van Berkel, Tornado (Haringr.) 63,67%. M1: 1. Martin de Kroo, Quajong (Walcheren) 65,00%; 2. Charlotte van der Meer, Hinde (Oranjer.) 64,33%; 3. Romy Hamelink, Zandora (Hulst) 60,33%. L2: 1. Anneke de Booij, Vigie- ny's S (Honter.) 67,00%; 2. Lisette den Dekker, Excellent (Honter.) 66,33%; 3. Jorien Muilwijk, Esteban (Vlakter.) 64,33%. L1: 1. Jessica van Waesberghe, Valira (Oranjer.) 64,67%; 2. Hele na Ysebaert, Innotime van 't Dijkhof (Haringr.) 64,33; 3. Joyce de Koeyer, Elenor (Weelr.) en Tmara Bruggeman, Only You (PSV Wst-Zws-VI.) 62,67%. Pony's. Z cat D: 1An gelina den Boer, Donatella du Bois "(Klepper- tjes) 57,65%. M cat. CDE: 1.Jessie Celie, Char- nel (Kleppertjes) 58,53%. L1 Cat CDE: 1. Sam Peters, Withofs Mr. Always Hsappy (Klep pertjes) en Madeion Baas, Donna BR (Klepper tjes) 64,67%. cat AB: Ilse de Loos, Ginger (Hulst) 63,00%. Tweede proef. Dressuur Paarden ZZ-Licht 1. Zoe de Booij, Wodan (Oranjer.) 68,00%; 2. Natasja van Drongerlen, Vivadi (PSV Wst-Zws-VI.) 61,71%; 3. Rosalie Mol, Valerie (Hulst) 690.57. Z2:1. Linda Wiulle, White Dan cer, 64,12%. Z1: 1. Bianca Koers, unsChtaler, 64,12%; 2. Corine Wondergem, Withacella (Oranjezon) en Vincent Bol, De Kroo's Baltimo re, 63,24%. M2: 1.Anneke Delzenne, Chanel, 65,00%; 2. Isdke Syes, Disaronne (Oranjer.) 63,33%; 3. Marit Louwerse, Zelma (Weelr.) 62,67%. M1: Hisanne de Braai, Ztoefzand ((Oranjer.) 65,67%; 2. Martin de Kroo, Qua jong, 65,00%; 3. Silke Cardon, Dancer V (Ha ringr.) en Charlotte van der Meer, Hinde, 62,67%. L2: 1. Anneke de Booij, Vigieny's S, 67,00%; 2. Lisette den Dekker, Excellent, 64,33%; 3. Jorien Muilwijk, Esteban, 63,67. L1: Helena Ysebaert, Innotime van 't Dijkhof, 69,33%; 2. Joyce de Koeyer, Elenor, 64,67%; 3. Jessamy van de Voorde, Astone (PSV Wst-Zws-VI.) 62,33%. Overall klassement 1Syndy Mast, Toplevel's Boniki (Oranjer.) 70,17%; 2. Sandy Audenaert, Poleij is meer een type Cancellara door Arwin Willemsen Finishing Touch (Oranjer.) 66,17%; 3. Milou van Sikkelerus, Una Diva (Honter.) 64,75%. Po ny's. Z cat D: 1Julia Bouthoorn, Kyara (Luc- tor) 62,50%. M cat. CDE: 1Cheyenne van den Ouden, Hoppenhofs Fedor (Vlakter.) 62,00%. M cat. B: 1. Veerle Boone, Valdo (Z-Bev.) 67.67%. L2 cat L1 cat. CDE: 1. Nina de Haas, Armani (Kleppertjes) 62,67%. Springen paarden ZZ: 1 .Joep Wenselaar, Glenny Boy (Meerdonk) 1/86; 2. Cedric Van- leerberg, Othello Sartiau Z (Terneuzen) 4/75,23; 3. Geoffry Geerts, Gailardo Z (Meer donk) 4/79.54. Z; 1Cederic Vanleerberg, Feti che Greenfield, 0/76.66; 2. Daan de Cleene, Eburi (Meerdonk) 4/74.75; 3. Geoffry Geerts, Gaillardo, 4/79.04. M: 1. Yenca Sips, Toplevel's Bella Fortuna (Oranjer.) 0/0/35.56; 2. Axelle Meiresonne, Chanti (Maldegem) 0/0/0/0/41.15; 3. Biondi Rooze, Qui Est dedu Co (Kloosterzande) 0/0/44.32. L: 1. AXelle Meirisonne, Chanti, 0/0/40.40; 2. Geoffry Geerts, Impact, 0/0/41.15; 3. Bionda Rooze, Qui Est de du Co, 0/0/44.32. Pony's klasse Z cat. CDE: 1Delano Vermeire, Lodestar van 't Rechthof (Lokeren) 0/65.11 M cat CDE: 1Es ther Schelfaut, llona van de Bochten, 0/0/30.70. L cat D: 1. Lyana Beyens, Fiocco (Moerbeke) 0/0/28.63. L cat C: 1. Ankie Ste- ijn, Brummerhoeve Simple Brown (Weelr.) 0/0/27.24. L cat B: 1. Louisa Steyaert, Mira (Stekene) 0/0/29.60. Overall klassement: 1. Madeion Baas, Donna B R, 70,17%. p. VOETVOLLEY Vogelwaarde. Achttiende beachvoetvolley- toernooi. Kwartfinales: Jordy Bakker/Ralph Zegers-Jeroen Claessens/Robin Mac Taggart 13-12; Martijn en Dennis van Passel-Jaimy de Visser/Fabian Wilson 18-13; Rick van Dam/ Emiel Birza-Yannick Kant/Wim Holster 11-13; René van Eijsden/Jesse van Oord-Ruben Verstraeten/Bjorn van Gestel 19-5. Halve fina les: Zegers/Bakker-Van Passels 14-13; Holster/Kant-Van Oord/Van Eijsden 10-16. Om derde plaats: Kant/Holster-Van Passels 18-14. Finale (twee sets): Van Eijsden/Van Oord-Bakker/Zegers 15-5,15-12. WIELRENNEN Oudelande. Amateurs: 1. Renee Horians (Oud-Gastel), 2. Marijn Pijper (Hoogvlyet), 3. Edzard van Ewijk (Wolphaartsdijk), 4. Maurits de Waal (Kloetinge), 5. Rik de Vree (Rijen), 6. Gerard van Haaften (Dirksland), 7. Michel van Bunder (Kloosterzande), 8. Marcel Foudraine (Middelburg), 9. Kees Reijnhout (Wolphaarts dijk), 10. Stefan Laurijssen (Roosendaal). Amateurs 40+: 1John Haast (Rijsbergen), 2. Willem Ruijzing (Dinteloord), 3. Johan Peemen (Rijsbergen), 4. Nicky Deijkers (Sint-Wille- brord), 5. Daaf van der Maas (Geersdijk). D-categorie: 1Ralf Hirdes fs-Heerenhoek), 2. Jan Jansen ('s-Gravenpolder), 3. Kevin Ysen- baardt (B), 4. Wim Oosse (Middelburg), 5. Ro nald Gort (Terneuzen). S/P-klasse, mannen: 1André Snoeck (Yerse ke), 2. Arco van Dixhoorn (Steenbergen), 3. Roeland de Wolf (Yerseke). Vrouwen: 1 Celesta op den Brouw (Sint-Mar- tensdijk), 2. Birgit Lavrijssen (Wemeldinge), 3. Rozan Schraver (Kortgene). Philippine. NK jeugd. Resultaten ZRTC Theo Middelkamp. Categorie 1: 8. Renzo Moretti (Middelburg). Cat 2: 17. Firn Arens (Kruinin gen). Cat 2, meisjes: 12. Rosita Reijnhout (Wolphaartsdijk); 25. Britt de Grave (Tholen); Myrthe Greijdanus (Dishoek); 32. Vera de Mun- nik (Kapelle). Cat 3: 5. Maureen Arens (Krui ningen). Cat 5: 43. Jurgen Mesu (Middelburg). Cat 6: 4. Arjan Poleij (Kruiningen); 21. Tristan Timmermans (Yerseke). Cat. 6, meisjes: 19. Daphne Mesu (Middelburg). Cat 7: 12. Jo- chem Kerckhaert (Schoondijke); 27. Pepijn Hil- lemans (Middelburg). Zevenhuizen. Cat 2: 3. Mitchell Kraaijenbrink (Hansweert). I Milan Vader met zijn bronzen me daille. SANKT WENDEL - Milan Vader heeft zaterdag op het Europees kam pioenschap mountainbiken voor ju nioren brons gewonnen. De acht tienjarige Middelburger moest in het Duitse Sankt Wendel alleen de Deen Simon Andreassen en de Duitser Luca Schwarzbauer voor zich dulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52