l Finale hoogst haalbare voor Bakker en Zegers SPORT 51 Bruse Boys winnaar Wereldregio Cup Bruse Boys heeft met over macht de Wereldregio Cup binnengesleept, het officieu ze voetbalkampioenschap van Schouwen-Duiveland. De Bruse zaterdag-tweede klasser won in Nieuwerkerk alle vijf z'n duels en kreeg daarbij geen enkel doelpunt tegen. MZC'n legde beslag op de tweede plaats, Duive- land werd derde. In de B-poule ging WIK'57 met de eer strijken. Tennissers Kapelle naar hoofdklasse De tennissers van Kapelle zijn zonder te spelen kam pioen geworden in de eerste klasse. Ze promoveren daar door naar de hoofdklasse. Het team van captain Men- no Kole was al klaar met de competitie, maar was nog af hankelijk van de inhaalwed strijd van De Merenwijk te gen Boskreek. De Meren wijk had met 6-0 moeten winnen, maar deed dat niet. Voor Kapelle is dit de twee de titel op rij. Slootmaker pakt winst op meerkamp Anne-Li Slootmaker uit Ou- werkerk heeft de Open Bre dase Turnkampiöenschap- pen gewonnen bij de jeugd tweede divisie. De turnster van GV Delta Sport turnde op de meerkamp naar winst op de brug-, balk-, en vloer oefening. Samantha Steen bakker won in de junior tweede divisie zilver. Bron- ze plakken waren er voor Romy Reintjens, Anna Jen- drusch en Femke de Looze. Van Trijp kiest voor overstap naar IFC Kloetinge-doelman Lorenzo van Trijp keept komend sei zoen bij IFC. De ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht is dit seizoen naar de eerste klas se zondag gepromoveerd. Van Trijp was nooit een vas te waarde bij Kloetinge. Dit seizoen ontpopte de Goese- naar zich wel tot de vaste stand-in van Jaco van der Schee. Eerder dit seizoen verloor IFC in de kwartfina le van de districtsbeker met 2-0 van Hoek. Kloetinge B1 naar vierde divisie Kloetinge Bi heeft via de na- competitie promotie naar de vierde divisie afgedwongen. Op het terrein van SV Ter- heijden werd Voab Bi na een o-o-gelijkspel met straf schoppen verslagen. Demy Kole benutte de voor Kloe tinge vijfde en beslissende penalty. Het is de tweede promotie op rij voor de ploeg van de trainers Jordy Heikens, Wilmar Pathuis en jaap Pijnenburg. „Dat is geen schande. Zij trainen drie keer per week en spelen vol op toernooien. Wij hebben als voorbereiding één keer getraind", gaf Zegers het verschil aan. Daarin had de trainer van de kers verse zondag-tweedeklasser HW'24 volkomen gelijk, want de tegenstanders behoren tot de top van het Nederlandse beachvoet- volley. Bakker, die zijn vijfde fina le (één keer winnaar met David de Haan) speelde, beaamde de vi sie van zijn teamgenoot. Al leek de tweede set nog spannend te worden. „Ze maakten toen wat foutjes, omdat ze iets anders wil den uitproberen. Maar ze hielden de controle", meende de voetbal ler van Zaamslag. De winnaars lieten technische hoogstandjes zien. „Ze speelden bewust de bal hoog bij het net om te kijken waar ze de bal kon den neerleggen", zag Bakker. Van Eijsden: „We hebben net voldoen de tijd om te kijken waar de tegen standers staan. Verder hielden we steeds druk op hun service. Zij oogden niet fit meer. De tweede set deden we het rustiger aan." Bakker en Zegers, die het toer nooi eerder won met Esad Os- manovski, ondervonden op weg naar de eindstrijd veel tegenstand van regionale opponenten. De Zeeuwse toppers bleken aan el kaar gewaagd. „Het schema was niet verkeerd. We ontliepen na de poulewedstrijden de beste ploe gen. Daardoor was er altijd een Zeeuws-Vlaams team verzekerd van de finale. We wonnen drie keer met een verschil van één punt", lachte Zegers. Vooral de 16-15-winst in de acht ste finales tegen het gelegenheids duo Marnix van Sonsbeek-Augus tine Loof (PSV Ai) was spectacu lair, met het winnende punt in de bel voor het einde. Ook in de kwartfinale tegen Robin Mac Tag- gart-Jeroen Claessens (ex-win naars) en in de halve finale tegen de plaatselijke favorieten Dennis en Martijn van Passel werd met het kleinst mogelijke verschil ge wonnen. Bakker: „We namen snel een voorsprong, maar ze kwamen steeds goed terug. Slechts één keer kwamen we op achterstand." Zegers en Bakker vormen al jaren een goed op elkaar ingespeeld team. „Wij maken niet echt dom me fouten meer." Van Eijsden, die vorig jaar het toernooi met Antonio Aurino won, pakte ook de prijs voor de beste speler. Al hadden velen de trofee zijn teamgenoot Van Oord gegund. De negentienjarige voet baller van Kozakken Boys behoort tot de grootste talenten in het Ne derlandse beachvoetvolley. „Vijf jaar geleden ben ik met beachvoet volley begonnen. Ik heb geen vas te teamgenoot. Ik hoop dat René mij volgend jaar vraagt, want het is een mooi toernooi met best veel publiek." Voor de ex-voetballer van AFC staat vast dat de titel wordt verde digd, maar met wie weet hij nog niet. „De Zeeuwse teams zijn ster ker geworden", stelde de Amster dammer. Martijn (24) en Dennis van Passel (20) verloren in de strijd om brons met 18-14 van de oud-win naars Yannick Kant/Wim Holster. „De doelstelling was de kwartfina le. Een vierde plaats hadden we niet verwacht", aldus Martijn. mans is ruim vijf minuten later nummer twee. Het zorgt voor kip penvel bij de organisatoren Adrie Vinke en Ingrid Mabelis, die het hun clubgenoot van Schelde- stroom van harte gunnen. De ver schillen worden kleiner, het aan tal finishers neemt snel toe. Ste fan Roovers komt binnen, Thijs Compiet en Peter Claes ook. „Nu hoop ik toch echt dat Ryan Ver- planke er ook bij zit", zegt Mabe lis. Ze wordt op haar wenken be diend. Is dat niet haar stijl? „Ja, dat moet haast wel, ja, dat is Ryan." Verplanke komt als nummer zes - en als eerste vrouw - het water uit, met Josine van Dorsselaar in haar kielzog. Yves Depoorter, de uroloog, grijpt een ticket, net als onder anderen Daphne Wiskerke, Jurjen Pater, Anna de Wit en You- ri Groosman. Wie heeft meegeteld weet dat uit gerekend Arjen Boidin, de vriend van Annabel Kosten die alleen een zwembroek draagt, nummer zeventien is. Boidin kan een glim lach niet onderdrukken. „Lekker hoor, ik ben er straks gewoon bij." Voor ruim twintig zwem mers die daarna in Groede nog het strand opkomen geldt dat niet. Voor iedereen klinkt nog ap plaus, want na 2,5 kilometer fi nishen is op zich al een knappe prestatie. Ook al levert de inspan ning dan geen ticket voor de veel besproken Scheldebeker op. DINSDAG 10 JUNI 2014 HJUMUl NIEUWERKERK KAPELLE BREDA MIDDELBURG MIDDELBURG door Aector Dooms VOGELWAARDE - Jordy Bakker en Ralph Zegers bereikten zondag in Vogelwaarde vrij verrassend de fi nale van het achttiende beachvoet- volleytoernooi. Dat was ook met een het hoogst haalbare. René van Eijsden en zijn jonge teamgenoot Jesse van Oord van Footvolley Am sterdam hoefden zich niet opti maal in te spannen om het Zeeuws-Vlaamse duo in twee sets te verslaan. vT- m 1 I De deelnemers aan de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de Scheldebeker stormen op het strand in Groede het water in. De Duitser Roland Klein-Bölting kwam er 33 minuten later als snelste zwemmer weer uit. foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51