L Honderdtachtig kilometer losfietsen helpt Dekkers SPORT 13 trofobisch zijn", zegt hij. Voor de navigator is er ook nog een kleine plek aan boord gevon den, net als voor de mediaman. Es- sink gaat op z'n post zitten en ver telt dat hij voor alle berichten van af de Brunei gaat zorgen. „Ik zorg ook voor videobeelden. Op een paar plekken op de boot hangen vaste camera's, die ik kan sturen en waarmee ik ook kan in zoomen. Vervolgens zoomt hij in op kinderen die nog op de steiger staan te wachten op de rondlei ding. „Hé, die ken ik", roept er eentje. De promotietour mist z'n effect niet. De jongeren zijn wild en thousiast en hun ouders zijn druk in de weer met foto- en videoca mera's. Vele bezoekers van de boot maken een selfie staande ach ter het roer. Maar na nog geen uur vertrekt de Brunei alweer naar Vlissingen. Voor nog meer contactmomenten met de achterban. Het bezoek aan Zeeland is nog lang niet voorbij. Misschien zorgde de ontspannen voorbereiding wel voor de topdag. De voormalige prof was met zijn familie een weekeindje in Hilva- renbeek neergestreken, waar ei genlijk geen wielrennen op het programma stond. Toen hij op in ternet kennis nam van een toer tocht over 180 kilometer, de Theo de Rooij Classic, ging Dekkers toch nog overstag. Het was een goede keuze, dacht hij achteraf. „Die honderdtachtig kilometer losfietsen hebben me goed ge daan. Ik had écht goede benen." Dat bleek pas in de tweede helft van de koers over 96 kilometer in en om het Brabantse Wernhout. Dekkers zorgde hoogstpersoon lijk voor de beslissende ontsnap ping. Met een kleine tempover snelling sloeg de renner van het Arrow Cycling Team een gaatje. Hij kreeg drie renners mee en la ter sloten dertien anderen aan. Alles wees erop dat de zege naar een lid van De Jonge Renner, de opleidingsploeg van Belkin, zou gaan. Ze waren met liefst zes man van de partij. In de finale demar reerden ze om en om, maar wer den - vaak door Dekkers - terugge haald. Toen het op een eindsprint aan kwam, leek het toch nog mis te gaan voor de voormalige Rabo- renner. Vlak voor de laatste, ge vaarlijke bocht kwamen twee ren ners onderdoor. Dekkers raakte in gesloten, maar vond in de laatste rechte lijn toch nog een gaatje. Dat was genoeg om vier anderen te passeren. De titel van het dis trict Zuid-West bij de eliteren ners zonder contract was binnen. De opgestoken arm van Dekkers verraadde enige vreugde, het ge juich van zijn vrouw Annabel langs de kant duidde op veel meer emotie. „Als je familie erbij is, geeft dat altijd extra motiva tie", gaf Dekkers nog een extra verklaring voor zijn succes. Minstens even verrassend was de derde plaats van Pieter Vette uit Heinkenszand. De nog maar 22-ja- rige Bevelander was bij elke ont snapping betrokken en hield zich ook in de finale staande. De Mid delkamp-renner ging als eerste de laatste bocht in zag alleen Hans Dekkers en de Limburger Ray mond Werst nog voorbij komen. Vette, bezig aan zijn eerste jaar bij de eliterenners, straalde van oor tot oor. Terecht. Hij zorgde voor een nieuwe beves tiging dat het Zeeuwse wielren nen uit het dal aan het klimmen is. Eerder op de dag onderstreepte Ti- mo de Jong in de koers voor nieu welingen al zijn talent. Vorige week baarde de Goesenaar (15) op zien met een etappezege en de ze vende plaats in het eindklasse ment in een wedstrijd in Dene marken. Gisteren liet hij zich al leen door David Dekker, zoon van Erik Dekker, verslaan. Bij de junio ren deden Tim Jansen uit Goes en Erik Boer uit Wolphaartsdijk lang mee voor de zege. Jansen finishte als zesde, Boer werd achtste. Alleen bij de beloften bleef Zeeuws succes uit. Davy Gunst uit Yerseke had nog duidelijk de Ronde van Zeeland Seaports in de benen en ook andere talenten zoals Antwan Tolhoek en Ivar Moeliker (net als Gunst afkomstig uit Yerseke) slaagden er niet in om aan de greep van het peloton te ontkomen. TWeede plaats in endurance Kesteloo Saskia Kesteloo-Simpelaar is zondag tweede geworden in een endurance in het Bel gische Stekene. De wed strijd ging over tachtig kilo meter. De amazone uit Koe wacht had met haar paard Marcan een achterstand van slechts één minuut op de winnaar. De volgende wed strijd is er voor Kesteloo en Marcan een over 100 kilome ter, in augustus in het Bel gische Lanaken. Schaker Ducarmon zesde in Limburg Quinten Ducarmon is in het Limburg Open schaaktoer nooi op de gedeelde zesde plaats geëindigd. De speler uit Terneuzen had in Maastricht tot de voor laatste ronde uitzicht op de eindzege. Een nederlaag te gen grootmeester en latere winnaar Erwin l'Ami gooide echter roet in het eten. Ducarmon kwam uit op een score van 5 punten uit 7 par tijen. De Kam sterk in eventing Duitsland Marcelle de Kam is in een eventingwedstrijd in het Duitse Wiesbaden op de tiende plaats geëindigd. De Domburgse amazone nestelde zich in de sterk be zette driesterrenwedstrijd tussen tal van concurrenten na de dressuur, de spring- wedstrijd en de crosscoun try in de top van het klasse ment. De Kam reed in Wies- baden op de twaalfjarige merrie Velly Telly. Jonge handballers naar toernooi Dubai Twee talentvolle Zeeuwse handballers maken zich op voor een mooie reis. Eind juni zullen Wessel Groen en Dani van Crasbeek met de Handbalschool Rotterdam naar een groot internatio naal toernooi in Dubai ver trekken. Het duo reist met het team voor spelers tot zes tien jaar naar de Verenigde Arabische Emiraten. Groen en Van Crasbeek maken ove rigens ook deel uit van het talententeam voor handbal lers tot zestien jaar. Hendry wordt trainer Tovaal Brian Hendry wordt komen de seizoen de nieuwe trai ner van de Goese rugbyclub Tovaal. De Schot neemt de junioren en de senioren on der zijn hoede. De afgelopen jaren was Hendry erg succes vol bij het Middelburgse Oe- moemenoe. In zijn eerste sei zoen leidde hij de Middel burgers naar de titel in de eerste klasse, waarna in het tweede seizoen handhaving in de ereklasse volgde. DINSDAG 10 JUNI 2014 indruk wil maken l 7277 mm, V£,!U S3 SftUÜH AMStLKDAM l De Brunei is net in de haven van Breskens als tal van mensen zich melden voor een bezoekje aan de boot. Al snel blijkt dat de steiger niet op zo'n toeloop berekend is. foto Ronald den Dekker door Koen de Vries WERNHOUT - Hij was de laatste we ken niet zo goed in vorm, vond Hans Dekkers. Cisteren bleek daar niets van tijdens het districtskam pioenschap in Wernhout. De inwo ner van IJzendijke was in de kop groep van zeventien in z'n eentje opgewassen tegen een blok van zes van De Jonge Renner en kon 25 meter voor de eindstreep al een arm in de lucht steken. MIDDELBURG MAASTRICHT WIESBADEN MIDDELBURG GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49