Belgen bezig met Lukaku en koning Spanje heeft erg veel moeite met El Salvador De vraag is of Chili-ster Arturo Vidal op tijd fit is voor de eerste groepswedstrijd tegen Australië. Hij traint nog steeds niet mee met de groep. Brasil 2014 39 Metrostaking Sao Paulo gaat door §1 -iLli— dinsdag 10 juni 2014 Het personeel van de metro in de Braziliaanse stad SSo Paulo staak te ook gisteren. Een rechter oor deelde zondag dat de staking moest stoppen, maar daar trok ken de werknemers zich dus wei nig van aan. Het personeel in de WK-stad wil meer loon. Onder handelingen daarover zijn vastge lopen. De medewerkers legden vrijdag daarom het werk neer. De rechter zei zondag dat er boetes worden uitgedeeld als de staking niet wordt opgeheven. In Sao Pau lo begint donderdag het WK met Brazilië-Kroatië. Del Bosque: Spanje niet dé favoriet Bondscoach Vicente del Bos que beschouwt Spanje niet als dé favoriet voor de wereldtitel. „We weten dat alleen al in Eu ropa zeker nog twee, drie ploe gen zijn die probleemloos het WK kunnen winnen. En in Zuid-Amerika zijn die er ook." Met die andere wereldtopper van Nederland, Robin van Per- sie gaat het volgens eigen zeg gen goed. Toch zijn er twijfels rond de fitheid van de aanvoer der, die in de aanloop naar het WK geen enkele keer de 90 mi nuten volmaakte. „Ik speel al vijf of zes jaar met pijn. Er is al tijd wel wat. Daar heb ik mee om leren gaan." De oversteek van het spelersho tel, gelegen aan het strand van het hippe Ipenema, naar het trai ningscomplex zou eigenlijk maar een paar minuten moeten zweten werkt averechts. „We wisten dat het zwaar zou wor den, maar iedereen heeft hier last van", zegt Robin van Persie. „Het had ook nog erger gekund, want voor hetzelfde geld moet je naar het Amazonegebied." Dat horrorscenario wacht Enge land en Italië. Voordat de Engel sen zondag in Rio aankwamen hadden ze een trainingskamp in Miami, de plek waar de zon je trouwste bondgenoot is. Net als Oranje begon ook Engeland de aanloop in de Algarve, maar daarmee hield de overeenkomst ook wel op. Om aan de omstan digheden in Brazilië te wennen droegen de spelers daar hand schoenen en mutsen. duren, maar in Rio werkt alles een beetje anders. Elk kruis punt wordt afgezet, elke tegen ligger van de weg geduwd, want Oranje komt er aan. Zie de spelersbus door de stad krui pen en het lijkt wel alsof het Braziliaanse leger op weg is naar het front. Vrachtwagens vol militairen begeleiden Oran je naar het stadion en daar aan gekomen staan om de twintig meter zwaar bewapende agen ten opgesteld. Alsof dat nog niet imponerend genoeg is, liggen er voor de kust van Rio ook nog eens twee oorlogsfregatten om de hotels van Nederland en En- Bondscoach Louis van Gaal koos bewust voor Portugal om de spelers op te warmen voor Brazilië, maar uitgerekend in de week dat Oranje er verbleef was het in de Algarve frisser dan nor maal. Van Gaal gaf bij zijn terug blik ook toe dat de doelstelling van gewenning niet helemaal was gehaald. Spanje koos voor een tussen stop in Washington waar de ploeg zaterdag in de brandende zon oefende tegen El Salvador. Spanje arriveerde pas zon dagnacht in Brazilië. Van Gaal wilde in de laatste week geen wedstrijd meer spelen, omdat hij in een trainingspartij van elf tegen elf meer invloed op zijn geland in de gaten te houden. Brazilië, dat in het hele land 150.000 veiligheidsmensen in zet voor het WK, is er alles aan gelegen om het masker van schoonheid op te houden de ko mende weken. Van Gaal mag het allemaal wel een onsje min der en een tandje sneller, maar in Rio houdt zelfs het gezag van de allesbepalende bonds coach bij de kleedkamerdeur op. spelers kan uitoefenen. „Ik denk dat het goed is dat we hier*een week voor onze eerste wed strijd zijn", aldus Van Persie. „Zo hebben we alle tijd om te wennen." Nederland vertrekt morgen naar het noordelijker gelegen Salvador ,waar het ondanks de regentijd doorgaans nog war mer en de luchtvochtigheid ho ger is dan in Rio. Het duel met Spanje wordt om 16.00 uur ge speeld en de verwachting is dat het op dat tijdstip 29 graden zal zijn. Van Persie wil er eigenlijk niet te veel bij stil staan. „Het mag in elk geval nooit een ex cuus zijn, want de omstandighe den zijn voor iedereen gelijk." In de kleedkamer vertelde Filip dat hij en zijn familie met ieder moment mee zullen leven. „En wij hopen dat jullie een regen aan doelen zullen maken." Een regen aan doelen? Onze koning spreekt niet eens fatsoenlijk Nederlands, werd op sociale media meteen fel gereageerd. De koning hoopt in Brazilië een heleboel Belgische doelpunten te zien, maar de vraag is of de forma tie van Mare Wilmots wel in de beste vorm steekt. Zoals bij veel WK-deelnemers hangen ook bij de Belgen nog een paar vraagte kens rond de nationale ploeg. Blijft aanvoerder Vincent Kompa- ny fit? Heeft de ploeg voldoende geduld tegen een tegenstander die achterover leunt? En kan Eden Hazard de ploeg bij de hand ne men en uitgroeien tot de speler die het verschil maakt? Zaterdaga vond stak hij er tegen TXinesië op nieuw niet bovenuit. Toch hoeft niemand zich zorgen te maken. „De vorm is er en ik voel me goed", vertelde de num mer tien. „Ik begrijp dat mensen veel van me verwachten, want ze zien mijn wedstrijden bij Chel sea. Als ik daar een mindere wed strijd speel, valt het minder op dan bij de nationale ploeg. Hier spelen we minder wedstrijden. Als je eens slecht speelt, heeft ie dereen het gezien." Vlak voor tijd maakte Dries Mer- tens op aangeven van Nacer Chad- li de enige treffer van de avond en hield een andere invaller de ge moederen bezig. Romelu Lukaku, die van Wilmots even rust had ge kregen, viel met een op het oog zware enkelblessure uit. De schrik sloeg de Belgen om het hart. Christian Benteke mist het WK al, het ontbreken van Lukaku zou een flinke streep door de reke ning zijn. Gisteren werd echter be kend dat de blessure meevalt. Een dag of vier, vijf rusten en Lukaku kan de draad weer oppakken. De spits van Chelsea, afgelopen sei zoen verhuurd aan Everton, is de kapstok waaraan Wilmots het spel wil ophangen. Zijn tweede treffer in de laatste test voor het WK in Brazilië, waar Oranje de eerste tegenstander is, had overigens afgekeurd moeten worden. Het ontging de Ameri kaanse scheidsrechter Valdomero Montero dat de Spanjaard de bal met de arm meenam. Bondscoach Vicente del Bosque stelde nu wel zijn Madrileense sterren op, on der wie Sergio Ramos, Xabi Alon- so en Diego Costa. Cesc Fabregas miste in de beginfase een straf schop. Het Franse elftal speelde met Ja maica: 8-0. Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Didier De- schamps met 3-0 door treffers van Yohan Cabaye, Blaise Matuidi en Karim Benzema. In de tweede helft voerden Olivier Giroud, Ben zema en Matuidi met hun tweede en invaller Antoine Griezmann (2) de productie op. Het Engelse elftal kwam niet ver der dan 0-0 tegen Honduras. De tegenstander speelde in de laatste 20 minuten met tien man, maar de formatie van coach Roy Hodgson slaagde er niet in van het overtal te profiteren. Jozy Altidore was de grote man bij de Verenigde Staten in het oe fenduel met Nigeria. De oud-voet baller van AZ maakte beide tref fers in de wedstrijd die Amerika met 2-1 won. Argentinië won in de laatste oefenwedstrijd met 2-0 van Slovenië. Lionel Messi viel na een uurtje in voor Ezequiel Lavez- zi en beslist het duel. MAANDAG Toch even schrikken. Arjen Rob ben wordt geveld door Bruno Martins Indi en dat voelt hij. foto Maurice van Steen/VI Images door Barry van der Hooft BRUSSEL - Vol vertrouwen stappen de Rode Duivels vandaag op het vliegtuig naar Brazilië. De drie laat ste oefenduels voorafgaand aan het WK leverden evenzoveel over winningen op en tijdens de laatste training op eigen bodem kwam ook koning Filip de spelers nog een hart onder de riem steken. Niets aan de hand, leek het. Tot de koning zich tot de spelers richtte en een zin uitsprak die voer was voor discussie. Koning Filip zei tegen de spelers van Belgische ploeg op een 'regen aan doelen' te hopen Lukaku raakte geblesseerd tijdens het gewonnen oefen duel met Tunesië (1-0) en ligt er een dag of vijf uit LANDOVER - David Villa voorkwam zaterdag een blamerend gelijkspel van wereldkampioen Spanje tegen El Salvador. De spits van Atletico Madrid scoorde in het laatste half uur tweemaal: 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39