30 ZEELAND De vijfde editie van Vestrock in Hulst was er een om in te lijsten. Met dank aan veel topacts. En ook aan Kaatje. HULST - Mede-organisator Marcel Verhaar glimlachte vrijdag op Vestrock Junior al eens. Wie dit nog kon overtreffen op de vijfde editie van het festival in Hulst, moest wel van heel goede huize komen: Volendammer Jan Smit die als een dolle met zijn 95-jari- ge superfan Kaatje Verbist over het podium rende. „Tja, dan boek je een Amerikaan se gigant als Limp Bizkit. En dan krijg je opeens een nog veel gro ter uithangbord in de schoot ge worpen: Kaatje uit Hulst", zei hij met een knipoog. Er waren op de Volwassen' dagen (zaterdag en zondag) inderdaad niet veel acts die meer sympathie wekten dan Jan en Kaatje, maar een nog veel belangrijkere conclu sie: er waren er ook maar heel wei nig die door de ondergrens zak ten. Op de vraag welke band de uitschieter van het weekend was, zijn daardoor vele antwoorden mogelijk. Al vijfjaar slagen de pro grammeurs van Vestrock er in om het beste van Nederland en Bel gië naar Hulst te halen, dit jaar aangevuld met giganten uit Enge land (White Lies) en Amerika (Limp Bizkit). Metalfreaks zweren bij Limp Biz kit, de Amerikaanse headliner van zaterdag. Zanger Fred Durst zette met zijn band een overweldi gende show neer, maar teerde wel heel erg op oude successen. De praatjes van Durst waren er niet minder om, zowel op het po dium als ernaast. De band had vooraf al een waslijst aan wensen opgestuurd, maar maakte het de organisatie lastig door er ter plek ke nog een aantal bij te verzin nen. White Lies, veel meer een band van dit moment, hield het zondag avond veel bescheidener. Gecom bineerd met een fraaie licht- en la sershow waren zij met hun new wave-achtige rock een waardige afsluiter. Op zaterdag bouwden de hiphoppers van The Opposites misschien wel het grootste feest je, al maakten ook de lokale hel den van Oorgasme (voor de vijfde keer op Vestrock) er een dolle boel van. Het Vlaamse Intergalac- tic Lovers zorgde met dromerige indierock voor een heerlijk uit- blaasmoment. De Staat en Di-rect brachten zaterdagavond de boel weer in gang, Blaudzun deed dat zondagavond. Tot vrijdagmiddag was onzeker of Blaudzun naar Hulst zou afreizen, omdat gitarist Jakob Sigmond rust moest houden na een val van zijn racefiets. Maar ze waren er. En hoe. Energiek, melancholisch, maar ook niet vies van een portie stevige festivalrock. Zanger Johan nes Sigmond smeet zijn gitaar ka pot, trapte een trommel om en even later vloog er een sambabal het publiek in. Veel gejuich was er zondag bij de beats van De Kraaien en veel ap plaus voor de lekkere americana van Middelburger Danny Vera. Veel sympathie was er voor het Engelse Lonely the Brave, waarin de zanger David Jakes er alles aan deed om niet in het middelpunt te staan. En op beide dagen viel het Silent Stage, waar dance de hoofdmoot was, in de smaak. Het festival duurde vanwege het jubileum voor het eerst drie da gen. Of dat volgend jaar ook weer zo is, wordt na een evaluatie be sloten. Drummer Bram van den Berg verzorgde zondag de verjaar dagstraktaties. Hij formeerde voor de gelegenheid de Vestrock All- stars, waarin onder meer Douwe Bob, Torre Florim (De Staat) én de Koninklijke Harmonie Sint Ce cilia uit Kloosterzande verdienste lijk acteerden. Was dan alles koek en ei? Nee, niet helemaal. Club Acoustic was een initiatief dat zo niet voor her haling vatbaar is. De artiesten op het intieme podium in een tent worstelden bijna allemaal met het geluid dat de bands op de hoofd podia produceerden. Hun muziek was via koptelefoons te beluiste ren, maar die sloten het geluid van buitenaf onvoldoende buiten. De Ierse singer-songwriter Doc tor Millar kon zaterdag door de bak herrie van Peter Pan Speed rock zijn eigen gitaar niet eens meer horen. Op zondag hield Das Pop-frontman Bent van Looy het vanwege het erbarmelijke geluid al na een half uur voor gezien. Toch nog een leermomentje voor Vestrock dus. Verder verliep het evenement vlekkeloos. De securi ty, vooral zaterdagavond nadruk kelijk aanwezig, moest tijdens het optreden van The Opposites een raddraaier hardhandig van het ter rein verwijderen en aan de in gang hielden bewakers een drugs dealer tegen. Bezoekers wapen den zich op inventieve wijzes te gen de hitte. Het gratis beschikba re water werd niet alleen gebruikt om te drinken, maar ook om wa terpistolen en zwembadjes mee te vullen. Het festival was op vrij dag (Junior) met vijfduizend be zoekers uitverkocht. Op zaterdag en zondag waren er volgens de or ganisatie nog zo'n tweehonderd kaarten over, maar een blik op het festivaleiland leerde dat het zon dag rustiger was dan zaterdag. Niemand die er over viel. Want, wat was het genieten. Op vrijdag, op zaterdag en op die mooie Pink sterdag, samen in de zon. Genieten, samen in de zon door Raymond de Frel I Zanger Fred Durst van Limp Bizkit had zaterdagavond op en naast het podium veel noten op zijn zang. Op de schouders bij White Lies. i De lokale helden van Oorgasme namen een rubberboot mee om over het publiek te varen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30