TO©S colofon PZC Le Pen brengt Front National wéér in verlegenheid, Wilders is boos PZC 2 IN HET NIEUWS PINKPOP Een festival als Pinkpop bewijst dat het ouder worden van nu niet te vergelijken is met dat van vroeger. Maak iemand abonnee! PAUL KUSTERS toosenhenk.nl B COt>E ROOfc> overlevende.1 T: 088-0139995 LANDGRAAF - Opa met een Metalli- cashirt. Kleinkind met een Rol ling Stones-petje. Tienermeiden met bloemen in het haar. En zesti gers die de Stones op het podium als achtergrond gebruiken voor een séljie die ze op Facebook kun nen zetten. Op een megapubliekstrekker als Pinkpop - maar net zo goed Rock Werchter of Parkpóp - lijkt er he lemaal geen generatiekloof te be staan. Lopen hier in Landgraaf nu gewoon opvallend veel exempla ren van het zeldzame soort 'oude rockers' rond? Of worden die kleinkinderen van de een dagje ouder wordende muziekliefheb bers koste wat kost meegesleept naar het festival? Drie dagen rondkijken op de van tevoren als 'meest succesvolle' aangekondigde 45ste editie van Pinkpop leert dat de zestigers en zeventigers van nu best veel raak vlakken met de hedendaagse twintigers hebben. De belangrijk ste is misschien nog wel dat alle aanwezige generaties bereid zijn dik te betalen voor wat bezoeker Fred Krommen 'alleen maar genie ten en vrij zijn' en 'een legendari sche dag tussen de jeugd' noemt. De 67-jarige Hengeloër met witte manen onder zijn zwarte petje Dat je met je opa naar een festival gaat, was in mijn tijd ook ondenkbaar staat samen met zijn kleinzoon Ruud (22) op de plek die een gro te aantrekkingskracht heeft op veel van de tienduizenden bezoe kers die er langs komen: een wand met 44 posters van alle Pinkpop-edities. Met daarop de ar tiesten, het totale budget én de en treeprijs. Opvallend genoeg hangt de pos ter van 2014 - afgelopen dagen vol op in het nieuws vanwege het op treden van The Rolling Stones - er niet tussen. De vele miljoenen die deze editie gekost zou heb ben, de vraagprijs van 4 miljoen euro van de Stones en de entree van 90 euro voor één dag, vormen wellicht een te groot contrast met de posters van de edities van wel eer. Vroeger. Ja, vroeger. Toen Pink pop nog op één dag werd gehou den, een entreekaartje de helft van één huidige drankbon be droeg (2,50 gulden tegenover 2,50 euro voor een bon) en Pink pop-baas Jan Smeets nog een bud get van 10.000 gulden had. Dat waren nog eens tijden. De 22-jari- ge Ruud verbaast zich erover. Maar dat doet opa eigenlijk ook. „Het waren andere tijden. Als je me toen had verteld dat ik nu om gerekend bijna 200 gulden zou neerleggen voor het zien van de Stones, had ik je voor gek ver klaard", verzucht Fred. „Maar ja, dat je met je opa naar een festival gaat, was in mijn tijd ook ondenk baar", lacht hij. „Ik vind het mooi om te zien dat de jeugd van nu ook in volledige harmonie met elkaar hier kan rondlopen en ook kan genieten van 'echte muziek'." Het oud worden van vroeger is to taal niet meer te vergelijken met het ouder worden van nu. Hoofd act The Rolling Stones, die hoe dan ook een imponerende show neerzetten ondanks de vele schoonheidsfoutjes die ze ook maakten, is daar het vleesgewor den voorbeeld van. De Stones, za kenmannen ten top, weten de illu sie van het eeuwige leven in stand te houden en tegelijkertijd te profiteren van de wetenschap dat het ook met hen van het één op het andere moment afgelopen kan zijn. Dat laatste maakt hen al leen maar legendarischer en een Le Pen zei dat in reactie op de kri tiek van beroemdheden als Ma donna en de Franse zangers Yan- nick Noah (tevens voormalig top- tennisser) en Patrick Bruel. Het filmpje was sinds vrijdag te zien op de website van de partij, maar was zaterdagavond verwijderd. Le Pens dochter en Front Natio- nal-leider Marine Le Pen veroor deelt 'de politieke vergissing' van haar vader. Zij heeft het filmpje dan ook direct van de site ge haald, zei zij zondag tegen de krant Le Figaro. „Ik ben ervan overtuigd dat de be tekenis die aan deze woorden wordt gegeven, getuigt van een kwaadwillende interpretatie", zei ze daarbij. „Toch had Jean-Marie Le Pen met zijn lange ervaring moeten voorzien dat zijn woor den zo geïnterpreteerd zouden worden." Volgens Marine Le Pen ondervindt het Front National daarvan de gevolgen. Ook in Nederland is verontwaar digd gereageerd op de uitspraak. Geert Wilders, die op Europees ni veau samenwerkt met Marine Le Pen, veroordeelt de verwijzing naar de Holocaust. De PVV-voor- man noemde de uitspraken 'wal gelijk'. De PW behoort in het nieuwe Europese parlement tot dezelfde politieke familie als de herkozen Jean-Marie Le Pen. Minister Frans Timmermans (Bui tenlandse Zaken) zei dat het anti semitisme 'nog steeds springle vend is bij het Front National van vader en dochter Le Pen'. Hij vindt dat antisemitisme nooit on weersproken mag blijven. EN DAN REALISEER JE JE HET PLOTSBLIMS... JE DENT EEN Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0111- 45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/service. U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl Drie generaties door Niki van der Naald Fred Krommen PARIJS - Front National-oprichter Jean-Marie Le Pen oogst met racis tische uitspraken wederom een golf van kritiek. De erevoorzitter zei in een filmpje dat de oven wordt aangezet voor mensen die zich kritisch uitlaten over de over winning van de partij bij de Europe se verkiezingen. En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee •Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. (V; www.pzc.nl/abonneewerftabonnee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2