Onder de klok Expositie Verlenging Doorbraak JAZZFESTIVAL MIDDELBURG Deze Pinksteren beleefde het Jazzfestival Middelburg de achtste editie, vooral op het Abdijplein. 26 ZEEUWS-VLAANDEREN zeeland in de vorige eeuw AM I MIDDELBURG - Zaterdag moesten het Keno Harriehausen Quartet en Marzio Scholtens Identikit nog wennen aan zo'n groot podium en plein. Phronesis niet. Met virtu ositeit en expressieve kracht vin gen zij het publiek meteen. Stee vast volgde flink applaus bij inven tieve overgangen en na een solo. Een minutenlange staande ovatie was hun deel. Een hoogtepunt. Saxofoonvirtuoos Courtney Pine bracht daarna een zinderende smeltkroes van stijlen met de na druk op Caribische muziek. In hoog tempo, strak en fel. Maar met imponerend machtsvertoon zonder veel subtiliteit. Pine kreeg publieksparticipatie maar bleef daar wel erg nadrukkelijk om vra gen. Zondag pakte Jungle by Night dat anders aan. Met een grote glim lach op het gezicht gaf deze en thousiaste club jonge honden al klappend, springend, dansend en schreeuwend het goede voor beeld. Massaal ging het publiek mee in de strakke mix van Afro- beats, funk en meer. Een set dans bare nummers die met veel ener gie en plezier gebracht werd door een echte festivaltopper. Daar voor had pianiste Carla Bley de tweede festivaldag geopend. In se rene rust. Met ingetogen en lang zaam uitgevoerde composities van deze grande dame uit de jazz. Inmiddels op de respectabele leef tijd van 78 jaar. Michiel Borstlap bracht achter de vleugel zowel ge spierde groovy jazz als ballads. En hoe. Met name de ballads zorgden voor kippenvelmomenten. José Ja mes sloot af. Hij ging van popach tige stukken naar zijn kenmerken de broeierige soul. Soms voorzien van stevige elektrische gitaar of elektronica. En daarbovenop die flexibele en sensuele zang. Hier waren veel mensen voor geko men. Saxofoniste Tineke Postma liet op maandag een set horen van door dachte en sprekende composities. Indrukwekkend, met veel creativi teit en prachtige tonen gebracht. Larry Graham sloot het festival af. Snoeihard, met passie en hij hoef de niet te vragen om publiekspar ticipatie. Dat ging vanzelfbij deze funklegende. Want laten we wel wezen, iedereen die met funk van doen heeft is schatplichtig aan de ze man. Het publiek, flink in om vang, liet zich niet weerhouden door de sterker wordende regen. Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lin- denbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie eri lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De molen, de muziek tent en de tra val je wa ren duidelijke aankno pingspunten in de op gave van vorige week: veel mensen herkenden zonder al te veel problemen de Hoofd straat in Kortgene. Of de Voor straat, zoals de straat vroeger heette, weet menig inzender er nog eens bij te vermelden. De foto is genomen vanaf de to ren van de Nederlandse Hervorm de Kerk. „Rechts voor staat de tra- valje van smid Ko Kesteloo, in Kortgene bekend onder Ko Ka non", schrijft Hans Scherp. „Links in de verte zien we het dak van de landbouwschuur van Jan Kallewaard, een koeienboer. Daar haalde mijn moeder altijd de 'boerenbeuter'. Lekkerder heb ik ze nooit meer geproefd. Centraal is een deel van de mu ziektent te zien." T. J. Wiskerke herkent ook het pand net voorbij de traval je. „Daar is een groot wit huis te zien, waar Krijn Schippers vele ja ren een winkel had. Hij verkocht gebruiksgoederen en... fietsen, en veel later stond er een benzine pomp. Zijn dochter woont er nog steeds." Voor Inge Westerweele-Bakker was het plaatje een bekend ge zicht. „Ik heb zelf vaak daar boven op de toren gestaan, en genoot dan van het prachtige uitzicht. Ik ben daar vlak onder de toren gebo ren, mijn geboorteplek was Hoofdstraat 6. Ik heb de prachti ge bronzen klok vele malen ho ren luiden, op de zondag om de kerkgangers te roepen en bij be grafenissen en soms voor andere gelegenheden. De Hoofdstraat was een fijne straat om te wo nen, want die was levendig en ge zellig druk. Bijvoorbeeld vroeger ieder jaar de kermis, dat was ge nieten want het stond bij ons voor de deur." „De foto moet dateren uit de tijd ver voor de ramp, vermoedt Henk Roest. „Er is nog geen ge meentehuis gebouwddat later een zeer specifiek torentje kreeg." MIDDELBURG - In Gallery Maritime in Middelburg exposeert van za terdag 7 juni (vanaf 16.00 uur) tot en met 31 juli de Middelburgse kunstenares Els Burgers. Zij staat bekend om haar pasteltekeningen met Zeeuwse trekpaarden en zee meeuwen. Vanaf 1983 is zij als do cent verbonden aan de Volksuni versiteit. VLISSINGEN - De exposities 'The Apartment* van Maurice Bogaert en 'Fragmented' van Ingrid Silia- kus zijn wegens succes met een week verlengd. Ze zijn nog in de \Villem3 aan de Oranjestraat in Vlissingen te zien tot en met zon dag 15 juni. Open van donderdag tot en met zondag van 13.00 -17.00 uur. DOMBURG - De band Undercover Rhythms heeft de Doorbraak ge wonnen. Deze talentenjacht van DELTA geeft recht op een optre den in de DELTA lounge tijdens Concert at SEA op 27/28 juni. Undercover Rhythms haalden de meeste stemmen tijdens 'de Door braak'. Hiermee krijgen ze een unieke kans: optreden in de DEL TA Lounge op Concert at SEA. DELTA organiseert de talenten jacht samen met Concert at SEA. Larry Graham sluit funky af door Mischa Beckers Winnaars: J. de Jonge, Nieuwerkerk; M. Nagelkerke, Kortgene; Corrie de Looff, Heinkenszand. Gallery Maritime, Gortstraat 43 Mid delburg, www.gallerymaritime.nl Zie voor meer informatie www.cul- tuurwerf.nl The Incredible Box met Jordi Magdaleno, Enric Casso and Julian Gonzalez.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26