Feel good met Rawfood 14 GEZOND Informatie over ADHD bij ADRZ Gezocht: spulletjes voor tienermoeders TRAMPOLINE CROSSFIT IncabesseD Hennepzaad Gojlbessen Gezonde voeding is rijk aan vezels, vitamines en mineralen. Rawfood Is niet verbit en komt rechtstreeks van de plant of boom bij a op tafel, vol van smaak en rijk aan gezonde voedingsstoffen, onbehan deld en biologisch. Heerlijk uit de hand en in smoothies. Maak kennis met het ralme assortiment Rawfood bij De Rode Pilaren. RODEPILAREN In het derde deel van de ze serie over manieren om fit de zomer in te gaan, vier bijzondere en nieuwe manieren om lek ker te bewegen en een fijn lijf te krijgen. Tram polinespringen en airtu- bling. Crossfit. Freerun- ning en Le Parkour. En tot slot: hoepelen. Geen kinderspel. Wel speels. springen is één van de vormen van het 'nieuwe bewegen' die de Koninklijke Nederlandse Gym Unie (KNGU) promoot. Niet al leen voor kinderen, maar ook voor volwassenen. „Het is een zo genaamde 'low-impact' sport, dus niet belastend voor je gewrichten en zelfs voor senioren nog ge schikt", licht Herman Jansen van de KNGU toe. Met trampoline springen worden bijna alle spier groepen getraind. Allereerst na tuurlijk de beenspieren, maar om in evenwicht te blijven worden vervolgens alle andere spieren ook gebruikt Het gevolg: een tota le workout, waarbij je over je hele lichaam strakker en gespierder wordt. Bovendien vergt het nogal wat van je coördinatie. Je traint dus ook je hersenen. Trampoline springen versterkt het uithou dingsvermogen van het hart en verbrandt daarbij nogal wat calo rieën. Volgens NASA-wetenschap- pers staat 10 minuten springen ge lijk aan 45 minuten joggen. De KNGU is momenteel in onderhan deling met de grootste verkoper van tuintrampolines, Berg. „Want wij willen elke koper vier lessen cadeau doen om de basis te leren. Trampolinespringen is in een kwaad daglicht komen te staan omdat mensen verkeerd sprin gen, schuin bijvoorbeeld, en daar door gekatapulteerd worden. Daar bij kun je vreselijke smakken ma ken of heel akelig tussen de veren terechtkomen. Je moet even we ten hoe je precies moet afzetten, dan kun je zonder problemen recht op en neer springen. Wil je meer leren, zoals salto's en schroe ven, dan kun je naar een turnver eniging. Er zijn er meerdere die daarvoor cursussen aanbieden. Je kunt dan in een veilige situatie, met extra veel landingsmatten en springkuilen, de goede techniek leren." Bij turnverenigingen kun je ook aan airtumbling doen. Dat gebeurt op grote springkussens, zoals je ze ook wel ziet in speeltui nen. Door het grotere veervermo- gen kun je daarop megasprongen maken of series salto's. Kijk op www.pzc.nl voor een video van Olympiër Lea Renders. is een veelzijdige training. Wie aan CrossFit doet, ziet zijn snel heid toenemen, coördinatie verbe teren, komt beter in balans, wordt sterker, behendiger en krijgt meer uithoudingsvermogen (hart en bloedvaten en löngcapaciteit, mentale veerkracht). Vind je circuitjes trainen in de sportschool maar saai? Dan is CrossFit mogelijk de uitdaging waarop je gewacht hebt. Er wordt gebruikgemaakt van materialen als barbells, kettlebells, tractorban den, zandzakken, touwen en pull up bars. De training zelf bestaat uit voornamelijk natuurlijke li chaamsbewegingen zoals duwen, (op)trekken, stoten, werpen, til len, springen, klimmen en ren nen. De gevarieerdheid van de trainingen past bij de filosofie van CrossFit: een zo divers moge lijke training aanbieden, om te voorkomen dat het lichaam zich eenzijdig ontwikkelt. Routine is saai en dus taboe. Elke les bestaat uit diverse 'situaties' waarin je je moet zien te redden. 'Met CrossFit ben je optimaal voorbereid op het onverwachte', heet het dan ook. En dus heeft de crossfitter ook niet alleen in spor tieve situaties of in een fysiek zwaar beroep profijt van zijn trai ning, maar ook op straat in en huis. In Zeeland wordt CrossFit sinds kort aangeboden door CrossFit Vlissingen. CrossFit-trainer Ivo van den Broeke: „Een training be gint met een warming up, daarna volgt een technisch gedeelte waar in je leert hoe je een bepaald pro bleem tackelt. De WOD zelf, of wel 'Workout of the day' duurt tien a twintig minuten en is heel intensief." Deelnemers houden hun eigen vorderingen bij en werken naar zelfgeformuleerde doelen toe. Daarnaast is er een competitie-ele ment: persoonlijke resultaten wor den op een whiteboard bijgehou den waar iedereen ze kan lezen. Kijk de video op www.pzc.nl Meer info op www.aossfitvlissin- gen.nl mm* drogisterij kruiderij Middelburg~Goes~Vlissingen~Bergen op Zoom www.derodepilaren.nl~www.sportengezond.nl Bij het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Vlissingen wordt vanavond van 19.15 tot 21.25 uur een voorlichtings avond gehouden over ADHD. ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disor der) wordt ook wel aandachtstekort- hyperactiviteitstoornis genoemd. Ken merkend bij ADHD zijn impulsief ge drag, concentratieproblemen, ruste loosheid en leermoeilijkheden. ADHD is een omstreden stoornis. Een duide lijke oorzaak is er niet Het is goed mo gelijk dat ADHD veroorzaakt wordt door persoonlijkheidskarakteristieken op het gebied van aandacht, prikkelge voeligheid en motoriek. Verschillende professionals laten er hun licht over schijnen. Deelname is gratis, iedereen is welkom. Stichting Huize Verder in Hulst is al weer geruime tijd een toevluchtsoord voor jonge vrouwen die in verwach ting zijn geraakt en geen onderdak hebben. Arnold en Marianne Verbist, die het opvanghuis opzetten, maken daarbij dankbaar gebruik van gulle ga ven. Momenteel is er nog behoefte aan wat spulletjes. Zoals: een dames fiets met fietstassen en (mogelijkheid tot) kinderzitjes. Een tuinbank om het oude, goed gebruikte en inmiddels volledig versleten exemplaar te ver vangen. Een grotere koelkast, want het oude campingkoelkastje is te klein voor de vier inwonende dames en baby's. En niet te vergeten: centjes. „De bodem van de schatkist is in zicht", laat Marianne Verbist weten. „Zeker omdat er recentelijk moeders weg zijn gegaan en er weer nieuwe voor in de plaats zijn gekomen. Het duurt dan bijna altijd een paar maan den en soms zelfs langer voor ze een uitkering krijgt. Wij geven ze van de eerste dag al huishoudgeld. Dat komt dan uit een potje, maar dat is nu bijna leeg. Gaan ze eerder weg, dan ontvan gen we zelfs niets. En sponsors vinden is moeilijk. Het zou het geweldig zijn als mensen of bedrijven ons een maandelijkse gift geven, maar veel kleinere bedragen te zamen maken één grote. Dus alles is welkom." De Stichting Huize Verder aan de Glacisweg 50 in Hulst is bereik baar via telefoonnummer 0114-316473 of 06-40173839. Mail: averbist@kpnplanet.nl. Wie geld wil storten, kan dat doen op banknum mer NL35RABO 01512544 35. website: www.stichtinghuizeverder.nl Het nieuwe bewegen is geen door Ondine van der Vleuten Trampolinespringen en airtumbling trainen alle spiergroepen en belasten de gewrichten niet. Tien minuten staat gelijk aan 45 minuten joggen. CrossFit combineert gewichtheffen, atletiek en gymastiek in één trainings- vorm. Groot in Amerika, nu voor het eerst ook in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 14