Relaxen in de Caribbean 'Taliban zijn goede gastheren' Akkoord vorming Vlaamse regering 549 659 699 659 699 799 849 949 Zonvakanties v Ffl'i Kras.nl/zon-vakanties of bel 0900-9697,se,™ BUITENLAND 9 De wereld is Kras Tot 400 korting p.p 9 dagen v.a \VAV/'4 \V' In de propaganda-oorlog rond de 'affaire-Bergdahl' heeft nu ook voor het eerst een lid van de cen trale shura (algemene vergade ring) van Talibanleider Mullah Omar gesproken. De omstreden Amerikaanse sergeant werd on langs geruild tegen vijf prominen te leden van de Taliban. Twee tussenpersonen en een tolk komen eraan te pas om exclusief met deze hoge-Talibanner uit de regio Kandahar te kunnen spre ken. Hij skypet vanuit Afghanis tan. Zijn naam is bekend, maar kan hier uit veiligheidsoverwegin gen niet worden vermeld. Twee maanden duurde het om te komen tot een overeenkomst met de Amerikanen over een ruil, al dus de Talibanner. Hij bevestigt de belangrijke bemiddeling door Qatar. Op het moment dat het vliegtuig in Cuba de lucht in ging met de vijf Talibanleden die vastzaten in Guantanamo, liet Mullah Omar sergeant Bergdahl in Afghanistan vrij. Volgens Amerikaanse bron nen was er haast om de zaak te re gelen omdat sergeant Bergdahl - die al bijna vijfjaar gevangen werd gehouden - de geestelijke en fysieke uitputting nabij zou zijn geweest. En ook omdat hij extra risico's liep door tegenstel lingen tussen verschillende Tali- banfacties. Sommigen zouden de sergeant hebben willen vermoor den. Bergdahl verliet vijfjaar gele den zijn post op de grens van Af ghanistan en Pakistan om ondui delijke redenen en werd gepakt door de Taliban. Maar volgens oud- strijdmakkers zou hij zijn ge deserteerd. „We hebben gevange ne Bergdahl altijd behandeld als een gast, zoals dat is voorgeschre ven door de profeet Mohammed - vrede zij met hem", zegt de hoge Talibanner. Wat er met de vijf vrij gelaten kopstukken uit Guantana mo gebeurt, weet hij nog niet. „Volgens de overeenkomst blijven ze een jaar in het Midden-Oosten (op een andere plek, red.) bij hun families. De vijf hebben van de Ta- libanleiding in Afghanistan nog geen hoge functie gekregen. Ze zijn bijna dertien jaar wegge weest, al die tijd hebben ze in Gu antanamo gezeten. Dus eerst moe ten ze uitrusten." De gevangenenruil mag dan tot een politieke rel in de VS hebben geleid; de Taliban zijn positief over de deal. „Het is een teken van onze overwinning." Volgens het shura-lid is de uitruil van gevangenen geen reden de strategie te wijzigen en meer Amerikaanse soldaten te ontvoe ren. „Luister, jullie noemen het 'ontvoeren', maar wij ontvoeren niemand. Mensen die moedwillig naar Afghanistan komen en be wust onze vijand worden, zullen we altijd gevangen blijven ne men. Dat gaat niet veranderen." Biedt deze deal kansen op andere afspraken op hoog niveau over de toekomst van Afghanistan? Het antwoord klinkt gedecideerd: „Zeker niet. Waarom zouden we met Amerikanen onderhandelen over Afghanistan? Afghanistan was niet en is niet van de Ameri kanen. Afghanistan is van de Af- ghanen. Wij weten wat het beste is voor ons land." De twee partijen, N-VA en CD&V, gaan onderhandelen over de vorming van een Vlaamse rege ring. De twee partijen hebben ruimschoots een meerderheid in het Vlaamse parlement. N-VA en CD&V gaan nu praten over een regeerprogramma. „Ik ben ervan overtuigd dat deze par tijen de onderhandelingen succes vol zullen afronden en een rege ring kunnen vormen", aldus N-VA-leider Bart De Wever. De 'deal' is een opsteker voor De Wever. Hij kreeg, met zijn wens op landelijk niveau een regering te vormen zonder de sociaaldemo craten van premier Elio Di Rupo, donderdag een gevoelige tik te verwerken. Die partij, de PS, heeft in Wallonië een meerderheid ge vonden voor een regering met de Franstalige christendemocraten (CDH). Door die coalitievorming in Wallonië lijkt de kans klein dat op landelijk niveau het CDH de PS aan de kant durft te schuiven om te formeren met de N-VA. 549 - Fly-drive Curasao Verblijf in The Pearl of the Caribbean*** Rustig gelegen Zwembad en wifi Inclusief huurauto Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/25796 9 dagen v.a. Bonaire Verblijf in Hamlet Oasis Resort*** Geliefd bij Nederlanders Rustige omgeving Zwembad, duik centrum en wifi Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/31398 Dominicaanse Republiek Verblijf in Catalonia Gran Dominicus**** Direct aan het strand Spa en 4 restaurants O.b.v. All Inclusive Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/22306 9 dagen v.a. 9 dagen v.a. Bonaire Verblijf in Eden Beach Resort*** Direct aan het strand Knus en kleinschalig Zwembad, duik school en wifi Beach club 'Spice' Zie: Kras.nl/31348 Curasao Verblijf in Kura Hulanda Hotel SpaGHL**** In het centrum Eco-zwembad, een spa en 2 restaurants Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/25840 9 dagen v.a. 9 dagen v.a. Aruba Verblijf in The Mill Resort Suites**** Laagbouw resort Nabij Palm Beach Zwembad, spa, restaurant en wifi Zie: Kras.nl/22298 9 dagen v.a. Dominicaanse Republiek Verblijf in Barceló Puerto Plata**** Direct aan het strand 2 zwembaden, 4 bars en 8 restaurants O.b.v. All Inclusive Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/23605 9 dagen v.a. Aruba Verblijf in Renaissance Resort Casino***** Adults-only gedeelte 3 zwembaden, spa en privé-eiland Klantbeoordeling 8,7 Zie: Kras.nl/31114 9 dagen v.a. a—ff/W»- Deze zonvakanties zijn inclusief: Vliegreis Transfer Accommodatie Nederlandssprekende reisleiding Dominicaanse Republiek Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ZATERDAG 7 JUNI 2014 door onze correspondent Harald Doornbos DUB AI/ISLAMABAD - In het begin van zijn gevangenschap was de re cent vrijgelaten Amerikaanse ser geant en gijzelaar Bowe Bergdahl 'bang en timide', maar hij kwam er al snel achter 'dat wij van de Tali ban ook gewone en aardige men sen zijn'. De man die dit beweert, kan het weten; hij bekleedt een toppositie binnen de islamitische terreurbeweging die Afghanistan en Pakistan teistert. I Bowe Bergdahl tijdens zijn gevangenschap bij de Taliban, foto Polaris/HH De Taliban zijn positief over de deal met de VS. Het is een teken van overwinning zegt de organisatie BRUSSEL - De Vlaamse nationalisti sche partij en de grootste winnaar van de Belgische verkiezingen, de N-VA, heeft de Vlaamse christende mocraten ervan overtuigd om met haar in zee te gaan in Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9