Harmes snel in het juiste tempo Sinkeldam is de te kloppen man in Zeeuwse profronde SPORT 51 Niemantsverdriet verkast naar RCS ronde van zeeland seaports omstandigheden. Daar moet je op voorbereid zijn. Het is ook af wachten hoe de wind zal zijn in Hengelo." Onlangs was directeur Hans Kloosterman van de FBK-Games met een select gezelschap van sportjournalisten bij hem in Frankrijk op bezoek. Voor de gro te baas van het Hengelose atletiek- festijn had Lavillenie eigenlijk maar één vraag: wat is de record hoogte in Hengelo? Dat staat op 5.90 meter. Al 22 jaar en op naam van inderdaad, Sergei Boebka. Met name die laatste toevoeging van Kloosterman maakte de lach op het gezicht van Lavillenie nog groter. De geschiedenis zou zich dus morgenavond in Hengelo kunnen herhalen en dan verliest Boebka voor de tweede maal een stokoud record aan de Fransman, de Usain Bolt van het polsstok hoogspringen. „Ik zal m'n best doen en me zo goed mogelijk voorbereiden. Misschien lukt het me in Hengelo 5.90 te springen, of wie weet zelfs 6 meter." De FBK-Games is voor hem een van de wedstrijden op weg naar zijn volgende grote doel: het we reldkampioenschap van 2015 in Peking. „De wereldtitel ontbreekt nog, die wil ik graag hebben." Maar, voegt hij er aan toe, niet ten koste van alles. Want Lavillenie wil één ding boven alles: zijn olympische titel van 2012 prolon geren. „Tweemaal achter elkaar olympisch kampioen worden", zegt hij met stralende ogen, „is tot op heden nog niemand gelukt bij het polsstokhoogspringen. Ik wil in Rio de Janeiro de eerste worden die dat voor elkaar krijgt." En dan is er nog het 'echte' we reldrecord: 6.14 meter in de bui tenlucht. Op naam van... inder daad, Sergei Boebka. Gesprongen in 1994, acht jaar voor de pensio nering van de Oekraïener. Ooit zeiden ze hem dat-ie maar wat anders moest gaan doen, de top was te hoog gegrepen voor La villenie. Simpelweg omdat hij daarvoor niet groot en krachtig ge noeg was. „Ik zou minimaal 1.80 meter en eigenlijk toch wel 1.85 meter hoog moeten zijn. Plus snel en sterk. Ik ben het bewijs dat ik met mijn fysieke gesteldheid toch heel hoog kan springen." Inmiddels is hij een heel grote ster in de atletiekwereld, iemand met aanzien en die bakken met geld verdient. Het heeft hem geen ander mens gemaakt, zegt Laville nie zelf. „Ik heb nog steeds dezelf de vrienden als voordat ik bekend was, ik ben nog steeds dezelfde Renaud." De Dynamica-atleet moest in het begin van de wedstrijd wel even wennen aan het hogere tempo dat bij een korte afstand (7,5 kilo meter) vereist is. Maar zoals ge bruikelijk knokte hij zich al snel naar de kop. Hij kreeg Goesenaar Huub van Noorden in de eerste ronde van 2,5 kilometer met zich mee. Op redelijke afstand volgde een peloton met onder anderen Erwin Adan, Manu Louverie, Tim van den Broeke, Remy Vassseur, en Luuk Borns. In de tweede ronde sloeg Harmes met zijn hoekige stijl toe. De con currentie was geklopt. De Middel burger passeerde de finishlijn na 23.35 minuten. Van Noorden volg de óp een minuut en moest lang bijkomen gezeten tegen een wiel van een bestelbus. Toch was het zaak voor Van Noorden om snel bij zijn positieven te komen, aan gezien hij het plan had opgevat om de Kustmarathon van Burgh naar Zoutelande bij nacht te lo pen samen met Sjaak Brouwer en Marco Geldof! Erwin Adan, bijna afgestudeerd fysiotherapeut, pakte ondanks zijn laatste studieinspanningen de derde plek. „Nog even de be oordeling van mijn scriptie af wachten en dan kan ik definitief aan de slag bij Anton Engels", zei hij. Junior Tim van den Broeke hield stand op de vierde plaats. In de teamcompetitie werd Van Brasserie BLVD eerste met Adan, Van den Broeke, Hoosemans en Ten Brugge. Het kwartet had een totaaltijd van 1.45 uur. Anjolie Engels moest even haar bijgeloof om te lopen met start nummer 13 opzij zetten, maar echt gehinderd werd de Middel burgse daar niet door. In de eerste ronde kon de Lewedorpse Marian ne de Kok, geplaagd door een on willige kies, nog wel volgen, maar in de tweede ronde liet Engels haar hogere basissnelheid spreken en liep ze langzaam weg van De Kok. Monique Verschuure, zon- dag nog vierde in de halve mara thon van Renesse, volgde op eni ge afstand. Engels werd ruimschoots eerste in een tijd van 27 minuten en 38 seconden, vrijwel gelijk aan de tij den bij haar vorige drie overwin ningen. Engels liep in het team van Trendhome samen met Ma rianne de Kok, Monique Ver schuure en Hariette Houmes naar een totaaltijd van 1.58.49- Daar mee pakte het team de eerste plaats. Arratoon met Eva Boon man, Christel Verbeek, Sandar Jo- ziasse en Annet van de Kreke volg de op een kwartier. OOST-SOUBURG - Voetballer Mer- vin Niemantsverdriet, afkomstig uit Vlissingen, speelt komend sei zoen bij zondag-derdeklasser RCS. Hij komt over van de Bel gische club Assenede. Mathijs Hage komt na de zomer uit voor MZC'11. De Zierikzeese club meldt dat op de website. Ha- ge is afkomstig van Halsteren. In het verleden speelde de aanvaller voor onder meer Zierikzee. In Belkin-sprinter Theo Bos ziet Apers niet meer dan een kans hebber voor de tweede plaats. En dat terwijl de Nederlandse ploeg met Amerikaanse hoofdsponsor naar een zege op Zeeuwse bodem snakt. Belkin is het aan zijn stand verplicht hier weer eens te win nen. In 2005 was Bram de Groot de laatste die de ploeg, toen nog Rabobank geheten, de over winning bezorgde. Kenny van Hummel (Androni Giacattoli), vo rig jaar derde, is voor Apers ook een kanshebber op een podium plaats. Outsiders zijn er voor de Aar denburger genoeg. Wim Stroetin- ga bijvoorbeeld. De man van het Koga Cycling Team won liefst vier etappes in Olympia's Tour. Raymond Kreder van de na tionale selectie is ook zo'n man. Deze Kreder rijdt normaal ge sproken voor Garmin en gaat bij de Amerikanen door het leven als snelle man. Kortgeleden won de coureur nog een wedstrijd in Ber lijn. En als er tegen de verwachtingen in toch een groepje wegblijft? Wie ziet Apers dan als kansrijk? De eerste naam die hij noemt, is die van Maarten Tjallingii. De Belkin-man droeg in de Giro en kele dagen de bergtrui en is de aangewezen persoon om een vlucht voor zijn ploeg te controle ren. Nummer twee op de lijst is Johnny Hoogerland. Volgens Ro nald Apers is het nog maar de tweede keer dat de Bevelan- der-in-Italiaanse-dienst dit sei zoen in Nederland rijdt. Hij zal zijn rood- wit-blauwe trui van de nationale kampioen graag aan zijn provinciegenoten willen to nen. Pieter Weening kan Apers natuur lijk niet over het hoofd zien. Hij haalde de Fries hoogstpersoonlijk als dé publiekstrekker van de profronde naar Zeeland. Wee ning won een bergrit in de Giro, maar staat ook bekend als stoem- per en meester-ontsnapper. Ande re namen die Apers noemt zijn die van Stijn Steels en Edward Theuns (beiden Topsport Vlaan deren), Wesley en Michel Kreder en Marco Minnaard (allen Wan- ty), Bert-Jan Lindeman (Rabo- bank Development Team) en de Deen Alex Rasmussen (ex-Gar- min, nu Riwal Cycling Team). De Ronde van Zeeland Seaports vertrekt vandaag om 12.30 uur vanaf de Binnenvaartweg in Ter- neuzen. De finish wordt rond 17.00 op de Patijnweg in Goes ver wacht. Alle informatie op www.ronde- vanzeelandseaports.nl Zaterdag middag wordt een liveblog bijge houden, dat ook via de site van de PZC (www.pzc.nl/sport) is te volgen. ZATERDAG 7 JUNI 2014 op record door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Twee weken na zijn winst in de Westland Marathon stond Erwin Harmes weer op het hoogste schavot. Hij won gistera vond in Middelburg, zijn eigen woonplaats, de ZLM-Don Stads- loop. Zijn eindtijd was 23.35 minu ten. i De start van de Stadsloop in Middelburg, met als derde van rechts Erwin Harmes. foto Arjan Schotanus UITSLAGEN ATLETIEK Middelburg. ZLM-Don Stadsloop. 7,5 km. Mannen: 1. Erwin Harmes (Dynamica) 23.35, 2. Huub van Noorden (AV'56) 24.34, 3. Erwin Adan (Dynamica) 24.50, 4. Tim van den Broeke (Dynamica) 25.17, 5. Manu Louverie (België) 25.48, 6. Remy Vasseur (Dynamica) 26.17, 7. Luuk Balkenende (AV56) 26.22, 8. Mare Borms (België) 26.25, 9. Willem de Vos 26.33,10. Wim van Sparrentak (Dynamica) 26.36, 11. Johny Arensman (FlakkeeO 26.44,12. Arjo Verhage (Dy namica) 27.00, 13. Joeri Versluijs (Dynamica) 27.06, 14. Marco Celdof (Dynamica) 27.08, 15. Adriaan Walhout (Middelburg) 27.14. Vrouwen: 1Anjolie Engels (Dynamica) 27.38, 2. Marianne de Kok (Dynamica) 28.02, 3. Monique Verschuure (AV56) 28.59, 5. Carolien van de Kreeke (Dynamica) 29.46, 6. Loyra Kleinepier (Middelburg) 31.14, 7. Eva Boonman (Dynami ca) 31.16, 8. Bianca de Regt (Dynamica) 32.35, 8. Leonie Ton (Delta Sport) 32.39, 9. Marjo Ha melink (Loopgroep ZO) 33.46, 10. Christel Ver beek (Dynamica) 33.47. Teamuitslag. Mannen: 1Brasserie BLVD 1.45.00, 2. Gonzalez Podolo- gie 1.49.09, 3. CB de Sportvisser 1.53.37. Vrou wen: Trendhome 1.58.50, 2. Arratoon 1 2.15.32, 3. Ladiesnight Dynamica) 2.29.23. TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, halve finales: Nadal (Spa/1 )-Murray (GBr/7) 6-3 6-2 6-1, Djokovic (Ser/2)-Gulbis (Let/18) 6-3 6-3 3-6 6-3. Vrouwendubbel, halve finales: Errani/Vinci (lta/lta/2)-Krajicek/Hradecka (Tsj/Ned) 6-2 6-1, Hsieh/Peng (Tai/Chn/1)-Suarez Navarro/ Mu- guruza (Spa/Spaj 6-2 5-7 6-2. Rolstoeltennis, vrouwen, finale: Kamiji (Jap/1 )-Van Koot (Ned) 7-6 (7) 6-4. Rolstoeltennis, vrouwendubbel, finale: Kamiji/Whiley (Jap/GBr/2}-Griffioen/Van Koot (Ned/Ned/1) 7-6 (3) 3-6 10-8. door Koen de Vries AARDENBURG - Windkracht drie en twee topploegen die het veld het liefst bij elkaar willen houden. Vol gens Ronald Apers is daarom de kans groot dat winnaar van de Ron de van Zeeland Seaports van van daag een sprinter is. De man die jaarlijks de renners strikt voor de wielerronde tipt Giant-renner Ra mon Sinkeldam, de nummer twee van vorig jaar, als de nieuwe num mer één. „Twee weken terug won hij de tweede etappe van de World Ports Classic. Sinkeldam wordt elk jaar een beetje beter en neemt een sterk treintje mee naar Zeeland dat hem kan lanceren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51