Bij finale Nadal-Djokovic staat meer op het spel dan de titel 499 Ribéry haakt op laatste moment af 6r&sil Krajicek loopt dubbelfinale mis Wandelparadijsje op hoog niveaus 48 SPORT WK HOCKEY Nederlandse hockeyers winnen hun derde WK-wedstrijd op rij. Duitsland staat op de rand van uitschakeling. FIFA WORLD CUP Nadal is de huidige wereldrang lijstaanvoerder en hij kan als eer ste mannelijke tennisser het Fran se Open vijf keer achtereen win nen, waarmee de Spanjaard zijn il lustere Zweedse mederecordhou der Björn Borg van zich zou af schudden. Overigens zegevierde Borg in totaal zes keer, terwijl Na dal dan tot het ongekende aantal van negen triomftochten zou ko men. Zijn huidige statistiek van 65 winstpartijen tegenover slechts één nederlaag (in 2009 tegen de Zweed Robin Söderling) is van een duizelingwekkend gehalte. Het zijn cijfers waar Djokovic zich niet door zal laten willen (aflei den. De Serviër jaagt in Parijs zijn eigen missie na. Bij winst in de eindstrijd lost hij Nadal als 's we relds nummer één af én voltooit hij zijn 'carrièreslam'. Ofwel: na de Australian Open, Wimbledon en de US Open voegt Djokovic ook Roland Garros aan zijn palma res toe, als vijfde speler in het prof tijdperk. Met in het achterhoofd het besef dat Nadal en Djokovic zonder spe ciale reden al nauwelijks /ijn te verslaan, leek het dlsof Murray en Gulbis zich bij voorbaat in hun fi gurantenrol hadden geschikt. Ze waren gisteren weerloze prooien die zich zonder noemenswaardig verzet lieten oppeuzelen. Toch was ervoor Murray, die met de onthutsende cijfers 6-3 6-2 6-1 klop kreeg, en Gulbis, die met 6-3 6-3 3-6 6-3 onderuit ging, wel de gelijks iets te winnen geweest. Voor de Brit is het Franse Open de enige major dat hij nog niet won of waarbij hij tot de finale door drong. Voor de Let was zijn plek onder de laatste vier weliswaar een primeur, maar hij had nog na drukkelijker met zijn verleden kunnen afrekenen. Gulbis stond in 2008 al eens in de kwartfinale op Roland Garros, als negentienja rige. Ook toen won de één jaar oudere Djokovic. Zijn bedwinger had met een triomftocht bij de Au stralian Open vierenhalve maand eerder zijn definitieve doorbraak beleefd en zou er naderhand nog vijf Grand Slamoverwinningen aan toevoegen. En Gulbis? Hij ver dween in de anonimiteit. Die terugval mocht hij zich overi gens zelf aanrekenen. De beroeps- ernst van Djokovic, met wie hij als tiener nog samen had getraind op de tennisacademie van Niki Pi- lic nabij München, ontbrak bij hem. Hij vergooide de afgelopen ja ren zijn talent, door een losbandig leven met drank, feesten en vrou wen te leiden. Wellicht dat die andere afslag op hun achtergrond is terug te voe ren. De ouders van Djokovic sta ken zich in de schulden om hem als tennisser te laten slagen. Hij voelde zich dan ook schatplichtig aan hen. Bovendien was 'Nole' ge hard door het bestaan. Als puber maakte hij in 1999 de Navo-bom- bardementen op Sarajevo mee. Gulbis, afkomstig uit een rijk ge zin en opgegroeid in een be schermde en veilige omgeving, mocht daarentegen zijn gang gaan zonder erop te worden aangespro ken. Al adviseerde zijn moeder hem enkele maanden het proften nis op te geven, omdat het perspec tief leek verdampt. Plots leek Gul bis de knop wél te kunnen omzet ten en volgde een opmars op de wereldranglijst (de top tien heeft hij in het vizier gekregen). pharosreizen BOEK NU! Met gratis Zomercheck I voor uw auto j PARIJS - Michaëlla Krajicek en Lu cie Hradecka zijn er niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de fi nale in het vrouwendubbel op Ro land Garros. De Nederlands-Tsje chische combinatie was in de hal ve finale duidelijk niet opgewas sen tegen Sara Errani en Roberta Vinci. De Italiaanse vrouwen won nen in twee sets: 6-2 6-1. DEN HAAG - Het EK van 2011. Dat van 2013. De Olympische Spelen van Londen én Peking. Wat lag Duitsland vaak in de weg de laat ste jaren voor de Nederlandse hockeyers. Dan won Oranje de oe fenpotjes of het groepsduel, maar was het Duitsland dat er stond als het om de knikkers ging. Gistera vond was daar eindelijk de zoete smaak van revanche. In een wed strijd die de Duitsers móesten winnen, was die ene vroege goal van Jeroen Hertzberger genoeg voor Oranje: 1-0. Daarmee is Nederland (9 uit 3) bijna zeker van de halve finale op het WK en is Duitsland (3 uit 3) op het randje van de afgrond be land. „Nou wacht, ze zitten nog in het toernooi", zei Marcel Bal- kestein nog enigszins voorzichtig na het zinderende duel. „Maar we hebben ze een aardig duwtje in de juiste richting gegeven. Heel lekker. Ze hebben ons vaak ge noeg dwars gezeten..." De stoom kwam nog van het hoofd van Balkestein. Dit was zo'n wedstrijd waar hij voor leeft. Gewoon ballen weghouden uit de cirkel. Met lijf en leden verdedi gen, dat kan de Brabander als de beste. „Heerlijke potjes zijn dit. Met alle respect voor de wedstrij den waarin we alleen maar aanval len, hier kan ik laten zien wat ik kan." Voor rust was het overigens een richtingsverkeer. Zelden had Oranje de grote rivaal zo onder de duim als gisteren in de eerste 25 minuten. De Duitsers kwamen er niet aan te pas, enerzijds omdat ze slordig speelden, anderzijds omdat er bij iedere in potentie ge vaarlijke pass een Nederlandse stick tussen zat. Vaak was dat die van Robert van der Horst, de wa re kapitein aan Nederlandse kant. Het doelpunt van Hertzberger, na een knappe actie van Jelle Gale- m'a, was een magere afspiegeling van de verhoudingen. Een hand vol kansen werd door de Duitse goalie Nicolas Jacobi onschadelijk gemaakt. „We liepen ze links en rechts voorbij", zag aanvoerder Van der Horst. Maar natuurlijk gooide Duitsland in de tweede helft de beuk erin. Het kon zich na een slippertje te gen Argentinië (0-1) niets meer permitteren. Maar Van der Horst en Balkestein hielden de gelede ren goed dicht en ook de midden velders en aanvallers waren zich van hun verdedigende taken be wust. En die paar ballen die er toch tussendoor schoten, waren een prooi voor keeper Jaap Stock- mann. „De eerst helft was hoek- vanaf 06/06-26/06 27/06-31/08 01/09-28/09 519 619 499 Ribéry leek het WK te gaan halen, maar gisterochtend bij een sprinttraining dwong een scherpe pijn hem te stoppen. „Franck kampte al langer met problemen, maar juist de laatste dagen leek alles de goede kant op te gaan", al dus Deschamps. Een MRI-scan bevestigde de verslechtering van zijn fysieke toestand, waarop de medische staf moest besluiten de Normandiër thuis te laten. „Hij kan enkele weken niet trainen, laat staan een wedstrijd spelen." „Het is een treurige dag voor mij en voor het Franse team", rea geerde Ribéry tegenover de Duit se sportkrant Bild. Ook Descham ps erkende dat het wegvallen van zijn sterspeler een aderlating voor de ploeg is. „Maar we moeten door. Met een fitte Ribéry zijn we ongetwijfeld een van de betere landen op het WK, maar dat kunnen we ook zonder hem zijn." Als vervanger van Ribéry heeft Deschamps de 24-jarige Morgan Schneiderlin van Southampton opgeroepen. Ook de 23-jarige Clé ment Grenier mist het WK. Hij scheurde op de training donder dag een spier in de lies. De verde diger van Olympique Lyon wordt vervangen door de 24-jarige Rémy Cabella van Montpellier. „Het is in beginsel vooral heel erg sneu voor Franck en Clement, maar het ging echt niet", sipte De schamps. „We hebben de wijzi gingen in de selectie ingediend bij de Fifa. Die moet er nog op rea geren." Frankrijk begint het WK op 15 juni tegen Honduras en speelt daarna in de groepsfase nog tegen Zwitserland en Ecuador. Ribéry, die in september werd uit geroepen tot Europees voetballer van het jaar, zou aan zijn derde WK beginnen. De Fransman speelde tachtig interlands, waarin hij zestien keer scoorde. In 2006 haalde hij met Frankrijk de finale. door Marco Knippen PARIJS - Er is één rivaliteit die er in het mannentennis momenteel echt toe doet: de wedijver tussen Rafael Nadal en Novak Djokovic. Andy Murray en Ernests Culbis hadden daarom kunnen voorvoelen dat ze in de halve finale zouden figureren. Immers, op Roland Garros staat meer dan onderlinge prestige op het spel voor beide finalisten. Rafael Nadal kan voor de negende keer Roland Garros winnen. AUTOVAKANTIES VAN ANWB Oranje zet Duitsland een hak door Rik Spekenbrink 7-daa^c- Puif^c- c-n Oo<;+e>r\ njfcSe- Alpe-n Deze wandelvakantie brengt u naar het 'Traumlandschaft' rond de Zugspitze, de hoogste bergtop van Duitsland (2.964 m), tegen de grens met Oostenrijk. U wandelt in Duitsland én Oostenrijk, door twee schitterende dalen, het Leutaschtal en het Gaistal. En wat dacht u van de spectaculaire wandeling door de Geisterkloof? Het is deze vakantie vaak alsof u door een ansichtkaart wandelt, met bloemenweides, kabbelende beekjes en imposante bergtop pen. U wandelt elke dag (behalve de aankomst- en vertrekdag) een afstand van ca. 9 tot ca. 16 km. Uw bagage wordt vervoerd. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 10780 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. zoek boekcode 10780 Inbegrepen 6x overnachting met ontbijt in Hotel Vier Jahreszeiten (Garmisch- Partenkirchen), Hotel Sonnenhof (Mittenwald), Hotel Tirolerhof (Leutasch) en Hotel Feneberg (Ehrwald) of in gelijkwaardige hotels 4x diner (dag 2 t/m 5) bagagetransport (tussen hotels) ticket gondel Ehrwald ticket treintje Eibsee - Garmisch- Partenkirchen vervoer van Leutasch naar Gaistal uitgebreide route-informatie Prijzen Prijzen in p.p. per arrangement. Niet inbegrepen; reserveringskosten (€20,-) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). PARIJS - Franck Ribéry gaat niet mee naar het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Didier Descham- ps van Frankrijk gisteren bekendge maakt. De 31-jarige aanvaller van Bayern München kampt met een rugblessure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48