ii Middelburg wil Frans graantje meepikken DE NOBELAER O Sta oog in oog met de pinguïns O 00 ZG^ WALCHEREN 33 Letty Demmers: 'We hadden inderdaad beter het onderzoeksrapport over de bonnetjesaffaire kunnen sturen.' it's spring sale bij EFfe ZATERDAG 7 JUNI 2014 door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het college van Vlis- singen had haar ongenoegen over de uitzending van Een Vandaag be ter op een andere manier duide lijk kunnen maken. Dat zegt bur gemeester Letty Demmers, die te vens excuses aanbiedt. Het Vlissingse college stuurde vo rige week een brief naar de redac tie van televisieprogramma Een- Vandaag. Die wijdde drie maan den geleden, een week voor de ge meenteraadsverkiezingen, een uit zending aan in opspraak geraakte politici. Daarbij werd ingezoomd op de Vlissingse bonnetjesaffaire, en voormalig burgemeester René Roep in het bijzonder. Echter, wanneer het in de reportage al weer over andere politici, met an dere misstappen ging, bleef Vlis- singen in beeld. Dat zat het colle ge dwars, evenals het feit dat haar niet om wederhoor was gevraagd. Vandaar de brief. Maar waarom drie maanden later pas, vroeg Coen van Dalen van de Christenunie tijdens de raadsver gadering. Als ex-voorzitter van de commissie die onderzoek deed naar de bonnetjesaffaire wees hij op het rapport dat zijn commissie heeft uitgebracht. Had dat liever opgestuurd, suggereerde hij. Dat hadden we beter kunnen doen, gaf Demmers toe. „Dat was een goede oplossing geweest. Aan het onderzoek hebben we im mers nooit getwijfeld. We had den er op dit moment echter niet Wat beschadigt Vlissingen meer: de uitzending van EenVandaag of het uitgestel de gedoe erover? MIDDELBURG - De komst van de Tour de France naar Neeltje Jans volgend jaar kan ook kansen bie den aan Middelburg. Wethouder Chris Simons gaat hierover binnenkort in gesprek met een aantal ondernemers in de stad. „Toen vier jaar geleden de Giro d'Italia in Middelburg fi nishte hadden we een Italiaanse week. Wellicht kunnen we vol gend jaar met de ondernemers een Franse week organiseren." Vorige week werd ook bekend dat vanaf zaterdag 7 juni aan gedacht. Ook wilden we niet dat de kwestie tijdens de verkie zingen zou spelen." De brief was een besluit van het vorige college, vertelde Demmers. „De afspraak in het vorige college was dat een wethouder nogmaals naar de tekst zou kijken, waarna de brief kon worden verstuurd. Maar er volgden steeds wijzigin gen, waardoor de brief uiteinde lijk zo laat is verstuurd." 'Óprechte' excuses waren er voor Pim Kraan. Die werd in de brief expliciet genoemd, zonder dat hij daarvan op de hoogte was gesteld. Demmers benadrukte nog maar eens hoe 'uitstekend' hij de kwes tie in het televisieprogramma had verwoord. Volgens de burgemeester is de in houd van de brief niet besproken met haar voorganger. Wel heeft René Roep een kopie gekregen. Inmiddels heeft de gemeente Vlis singen een reactie gekregen van de redactie van EenVandaag. Die geeft toe geen wederhoor te heb ben toegepast 'omdat in de uitzen ding geen nieuwe aantijgingen zijn gedaan of nieuwe feiten zijn besproken'. De redactie vond daar om dat ze kon volstaan met ar chiefbeelden van René Roep. VLISSINGEN Jos Vogel speelt op orgel Sint Jacobskerk los Vogel geeft vanmiddag van af 16.00 uur in de Sint Ja cobskerk aan de Oude Markt in Vlissingen een orgelconcert. Zaterdag 14 juni vindt er ook vanaf 16.00 uur een orgelcon cert plaats. Dan is het de beurt aan Arno van Wijk. Zowel vandaag als volgende week zaterdag is de toegang gratis. DOMBURG Apollo geeft buitenconcert Muziekvereniging Apollo uit Domburg geeft vanavond een buitenconcert. In het repertoi re zitten onder andere Adven tures in Brass van Ray Farr, In High Spirits of Brass van Fran cesco Monti en enkele andere gearrangeerde en gecompo neerde muziekwerken. Het concert begint om 19.30 uur bij de Protestantse Kerk. VEERE Veere's Genoegen treedt op De leerling- en jeugdmuzikan- ten van muziekvereniging Veere's Genoegen geven van middag vanaf 16.00 uur een concert. Ook zal het rad van avontuur een paar rondjes draaien. Het concert vindt plaats in clubgebouw Het Akkoord aan de Oudestraat 9 in Veere. De toegang is gratis. HEINKENSZAND Pinksterrit met auto of motor Autoclub De Zeeuwen houdt maandag een puzzel-gezellig- heidsrit vanaf sporthal De Sten- ge in Heinkenszand. Iedereen met een auto of motor kan meedoen aan de rit Inschrij ven kan van 18.30 tot 19.00 uur. Voor de beginnende rijder is er een route uitgezet met makke lijke opdrachten. Iedere deelne mer krijgt een prijs. de Ronde van Italië in 2016 in Ne derland van start gaat. Dat is voor de gemeente geen reden om ac tief te gaan hengelen naar een etappe, ondanks de positieve erva ringen van 2010. „Mooi dat Cees Priem dit voor elkaar heeft gekre gen, maar voor Middelburg is het wat te vroeg weer een Giro-etap pe binnen te halen", aldus Sim ons. Bovendien staat voor 2017 de viering van 800 jaar stadsrechten op de rol. Ook dat is onderwerp van gesprek tijdens de bijeen komst met de ondernemers. ZOO Antwerpen brengt je dichter bij de dieren bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen Excuses van de burgemeester "50% A wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl Wegens succesvolle ver kopen te koop gevraagd twee-onder-1-kapwo- ning op Walcheren appartement op de Bou levard In Vlissingen gezinswoning Veerse Poort Kiarenbeek z www.zooantwerpen.be In ruil '/oor de^e Don krijgt u €5 korting per dagbcfcet bij aan koop van max. 4 dagbckets voor ZOO Antwerpen aan stan daard individueel tane' Deze dagtickets dienen gelijktijdig aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dag van aan koop. Niet inwisselbaar in speciën, niet cumu leerbaar met an dere acties, promolies of voordelen. Enkel geldig aan de kassa tot 30/09/2014 Kopieën worden niet aanvaard. Niet geldig op eerder aangekochte tickets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33