WERKEN 19 gio niet eens gemeld hoeft te wor den. „Iedereen met een WW-uit- kering krijgt een werkcoach toege wezen en die moet maatwerk le veren", legt Remco Icke van het UWV uit. „Het uitgangspunt is dat je beschikbaar moet zijn voor de arbeidsmarkt. De werkcoach heeft de vrijheid mensen zo snel mogelijk aan werk te helpen." Heb je een strenge werkcoach, dan heb je pech gehad. De werk coach wordt je toegewezen en je kunt niet zomaar naar een ander. Ogenschijnlijke willekeur is dan ook nooit een reden om bezwaar te maken, benadrukt Alex Win- tjes. „'Hij mag het, dus ik ook', is geen argument." Bezwaar tegen een boete indie nen, kan via de site van het UWV. „Bewaar zorgvuldig alle correspondentie met je werk coach", adviseert Wintjes. „Ie mag ervan uitgaan dat je hebt vol daan aan je verplichtingen als je zijn instemming hebt gekregen. Bij een bezwaar is dat vertrou wensbeginsel erg kansrijk." Verwerpt de uitkeringsinstantie je bezwaar, dan rest nog de gang naar de rechter. Dat moet binnen zes weken na verwerping van het bezwaar gebeuren. Wintjes: „In formeer vooraf wel of de eventue le kosten van een rechtsgang in verhouding staan tot de hoogte van de boete." Nederlanders geven gemid deld 4.100 euro uit aan verzekeringspremies. We reldwijd zitten we daar mee in de hoogste regio nen. Zwitsers betalen het meest: ruim 4.600 euro. „Het zit in onze volksaard", zegt directeur Erik Hordijk van vergelijkingswebsite www.hoyhoy.nl. „Nederlanders zijn bang dat er iets gebeurt en willen graag alle risi co's uitsluiten. Ze denken niet eerst rus tig na of een verzekering wel echt zin heeft, maar handelen emotioneel. Het af sluiten van een verzekering geeft een ge voel van veiligheid. Maar door kritischer naar verzekeringen te kijken, kunnen Ne derlanders miljarden besparen." Dat lijkt niet overdreven. Hoyhoy.nl becij ferde dat Nederlanders alleen al een mil jard kunnen besparen door losse verzeke ringen af te sluiten in plaats van al hun verzekeringen bij één maatschappij onder te brengen. Losse verzekeringen zouden liefst 25 procent goedkoper zijn. Website Alleverzekeringenopeenrij.nl heeft het zelfs over een besparing van 42 procent. Hordijk legt uit: „Geen enkele verzeke raar heeft bij alle producten het beste aan bod. Bovendien moet je met een pakket verzekering vaak modules nemen die je niet nodig hebt. Als je nooit op winter sport gaat, maar jouw pakket verzekering heeft dit standaard gedekt, betaal je er Door kritischer naar verzekeringen te kijken, kunnen Nederlanders miljarden besparen wel voor. Met losse verzekeringen kan je de verzekeringen veel beter aanpassen aan je eigen situatie. Je verzekeringen on derbrengen bij meerdere verzekeraars, kan dus een fikse besparing opleveren." Om zo min mogelijk kwijt te zijn aan pre mies, is het dus slim je te verdiepen in de producten van meerdere verzekeraars. Kijk welke verzekeringen je wilt afsluiten en zoek bij iedere verzekeraar de polis uit die het beste bij je wensen aansluit. Let daarbij op de voorwaarden en de premie en vergelijk alles met de totaalpakketten die verzekeraars aanbieden. Het is niet het leukste klusje. Maar wie op deze manier eens per jaar zijn verzeke ringen op een rij zet, kan flink besparen. Bekijk in ieder geval welke verzekeringen je kunt missen. Ben je bijvoorbeeld lid van de Wegenwacht, zoek dan een auto verzekering zonder de module 'pech- hulp'. Dat scheelt in premie. Ben je inmid dels oma? Dan heeft een kraamzorgmodu le in de zorgverzekering evenmin zin. Bij het bepalen van het totaalbedrag aan premies is het wel zinvol te bedenken dat veel verzekeraars korting bieden als je een minimum aantal polissen bij hen af sluit. Op die besparingsmogelijkheid wijst ook de Consumentenbond. Door zo'n 'kwantumkorting' kan het toch goed koper zijn al je verzekeringen bij één maatschappij onder te brengen. Maar ook hierbij geldt: vergelijken voorkomt te du re verzekeringen. TIPS VOOR SLIM VERZEKEREN X ZATERDAG 7 JUNI 2014 1 Onlangs kreeg ik een factuur voor een product dat ik ruim een jaar geleden heb gekocht Is die rekening verjaard of moet ik toch be talen? Het is misschien slordig van de leveran cier om nu pas een rekening te sturen, maar hij staat wel in zijn recht. Voor de verkoop van producten aan consu menten geldt een verjaringstermijn van twee jaar en die is in uw geval nog niet verstreken. Verjaring betekent dat de schuldeiser betaling niet meer via de rechter kan afdwingen. Maar u heeft - ook na twee jaar - nog steeds de morele verplichting om te betalen; u heeft immers een product bij de le verancier gekocht. De leverancier mag u daaraan blijven herinneren, maar kan u na verjaring niet meer tot betaling dwingen. 2 Voor mijn eigen bedrijf heb ik een website laten maken. Ik heb van de webbouwer de rekening ge kregen, terwijl nog niet alle afgespro ken werkzaamheden afzijn. Wat nu? Het is belangrijk na te gaan wat u pre cies met de leverancier heeft afgespro ken in het koopcontract en eventueel de algemene voorwaarden. In elk ge val moet u de leverancier er schrifte lijk op wijzen dat u vindt dat de werk zaamheden nog niet volgens afspraak zijn afgerond. De leverancier kan dan, binnen een redelijke termijn, alsnog de opdracht volledig uitvoeren. Is het overgrote deel van de opdracht wel naar behoren gedaan? Betaal dan het deel waarmee u het wél eens bent en houd een klein deel van de factuur achter totdat de klus helemaal af is. 3 Ik ben vergeten een rekening te betalen. Nu krijg ik, zon der waarschuwing, een brief van het incassobureau. En ik moet in cassokosten betalen. Mag dat? Nee, dat mag niet. Sinds 1 juni 2012 zijn er nieuwe regels voor in cassokosten. Is een rekening niet betaald, dan moet de leverancier of schuldeiser eerst een aanmaning sturen en u moet vervolgens mini maal veertien dagen de tijd krijgen om alsnog te betalen. Pas als die termijn is verstreken, mag de leve rancier of het incassobureau kos ten berekenen. Voor kleine vorde ringen (tot 266,67 euro) geldt een maximum van 40 euro incassokos ten. Hierin zitten alle kosten van het incassobureau. door Jolenta Weijers Erik Hordijk van Hoyhoy.nl ©reageren? geld@depersdienst.nl Verzeker alleen wat je echt niet zelf kunt betalen. De schade bij brand kan enorm oplopen, dus neem een woonverzeke- ring. Maar schrap de uitvaartverzekering als je duizenden eu ro's op de bank hebt staan en betaal niet voor kraamzorg ter wijl je geen kinderen meer kunt krijgen. Verzeker je niet twee keer voor hetzelfde. Een reisverzekering die ook medische kosten dekt? Dat is vaak niet nodig, want je ziektekosten verzekering dekt die kosten in de meeste gevallen ook al. Verzeker geen nieu we aankopen, zoals fiets of wasmachine. De zogenoemde ver lengde verzekering is vaak weggegooid geld: volgens de wet heb je garantie als een product binnen de verwachte levens duur kapot gaat. Verzeker niet meer dan nodig. Verzeker een auto van drie jaar of ouder niet meer allrisk. Neem dan een goedkopere verzekering. Voor au to's van tien jaar of ouder is een WA-ver- zekering voldoende. Let op korting. Als je je huis goed bevei ligt, kun je het poli tiekeurmerk krijgen, waarmee je korting krijgt op de premie inboedelverzekering. Als je het eigen risi co verhoogt, daalt de premie. Zet wel elke maand een bedrag opzij om grote uitga ven alsnog te kun nen opvangen. 1 Overweeg een collec tieve verzekering. Vaak kan dat via werk of vereniging. Het scheelt soms al gauw enkele tientjes. 1 Betaal de premie in eens. Veel verzeke raars geven korting als je dat doet. Het is dus goedkoper dan betalen in (maande lijkse) termijnen. 1 Loop eens per jaar je mapje met verzeke ringen door. Heb je ze allemaal nog no dig? Kan het ergens anders goedkoper? Door je verzekerin gen met regelmaat tegen het licht te houden, houd je de kosten in de hand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19