DE WERKPLEK 16 WERKEN afiiTMr/fi r 8 dagen Oostenrijk Kleinwalsertal 8 dagen Oostenrijk, Kirchberg Tirol 10 dagen Toscane Umbrië 10 dagen Dordogne, middeleeuws Sarlat-la-Canéda WINNAAR ZOOVER AWARD 2014 zoo Ver 12 dagen Makarska rivièra Dubrovnik '9W. Heb je je huiswerk al af?' Er zijn vast ouders die even vertwijfeld zuch ten als ze dat zinnetje horen. Of vreselijke flashbacks krijgen, zoals de mijne. Kinderen horen het ook niet graag. Huiswerk is vaak hét onder werp van discussie in een gezin. Een huiswerkinstituut kan dan een ide ale uitkomst zijn. Voor ouders én kinderen. - - Er zijn zoveel leukere dingen te doen dan huiswerk. Social media alleen al vraagt enorm veel tijd van de ge middelde scholier. Je status bijhou den op Facebook en Instagram, of reageren op de talloze berichtjes op WhatsApp en Twitter. Dan ben je nog niet eens aan voetbal, paardrijden en ga- men toegekomen, of misschien moet je nog wel naar je bijbaantje om al die nieuwe gadgets en trends te kunnen betalen. Vanuit haar werkplek, 'Verschuure Huiswerkbe geleiding Goes', helpt Esther Verschuure uit Goes leerlingen de tijd te vinden voor al hun naschoolse activiteiten. „Vaak is er eerst een stukje weerstand bij scholieren. Als ze huis werk niet leuk vinden dan is huiswerkbegelei ding dat ook niet. Dat'draait snel bij als ze zien hoeveel werk ze verzetten en hoeveel vrije tijd het oplevert", vertelt Esther. Een huiswerkinsti tuut als dat van Esther richt zich in principe op twee zaken. Als eerste hoe je efficiënt een werk- planning maakt en daarnaast op het gestructu reerd en rustig werken aan het huiswerk zelf. Een huiswerkinstituut is dus geen vorm van bij les, hoewel door de gerichte aanpak de presta ties wel op een hoger niveau komen te liggen. „Het probleem is vaak dat scholieren niet we ten hoe te beginnen. Ze richten zich vooral op wat direct gecontroleerd wordt, de opdrachten. Leren doen ze pas tegen de tijd dat er een over horing komt. Daarnaast zijn ze uit zichzelf ge neigd het leukste en het gemakkelijkste werk eerst te doen", zegt Esther. Samen met de leer lingen maakt Esther een weekplanning. Zo le ren scholieren zelf prioriteiten te stellen en een agenda efficiënt te beheren. Esther: „Sommige leerlingen stralen uit dat ze er niets om geven, maar ze vinden een goed cij fer wel degelijk belangrijk. Dat geeft ons een handvat om ze te motiveren. Iedere leerling heeft een andere manier om het best de stof tot zich te kunnen nemen. Het eerste waar we naar op zoek gaan is de beste leermethode per leer ling." In het huiswerk zelf brengt Esther een cy clus aan. Het huiswerk waar een cijfer aan- hangt krijgt voorrang en bij meer werk wordt het vervelendste eerst gedaan. Leerlingen krij gen ook de gelegenheid om vragen te stellen aan Esther of de tutoren. Esther zelf is docent Duits aan het Calvijn College en de tutoren zijn assistent leraren. Om er zeker van te zijn dat alle expertise in huis is hebben tutoren weer een andere specialiteit, zoals bijvoorbeeld wiskunde. Als het leerwerk af is dan wordt de leerstof door de (assistent) docent overhoord. Hierdoor kan gericht worden vastgesteld of de stof goed begrepen is en wat nog extra aan dacht nodig heeft. Het geeft de scholieren ook een stukje zelfvertrouwen voor een overhoring of examen. „Een huiswerkinstituut werkt niet als de scho lieren in een schoolsfeer blijven hangen", stelt Esther. Daarom heeft ze bewust voor een cen trale locatie buiten de schoolomgeving geko zen, aan de Westsingel in Goes. „Ze fietsen na schooltijd naar ons toe. Die vijf minuten op de fiets heeft een meerwaarde omdat ze dan echt naar een andere omgeving gaan. Als ze aanko men krijgen ze eerst wat te eten en te drinken." De sfeer zou je het best kunnen omschrijven als half schools, half huiselijk, waarbij de leer lingen wel een rustige, persoonlijke werkplek hebben. Het verblijf in een huiswerkinstituut is in ieder geval twee uur per middag, twee of drie dagen per week. www.thuiswerkvrij.nl I v.a. slechts I A awards Vertrekdata: 30 juni 4 aug 8 sept 6 o/rt Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdata: 23 juni 21 juli 1,22 sept Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. Vertrekdata: 23 juni 7.21 juli 4,18 aug/ 1,15 sept/6 okt Vertrekdata: 23,30juni/28juli/ 25 aug 15 sept 13 okt Vertrekdata: 23,30juni 7,14, 21,28juli/4,11,18, 25 aug! 1,8,15, 22, 29 sept/6,13 okt Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen. Www.bolderman.nl Twee uur huiswerkbegeleiding genereert meer vrije tijd Huiswerk af en door John de Kok Buiten de schoolse sfeer Een paar minuten fietsen van school

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16