DE NOBELAER "50% Jl' Sta oog in oog met de pinguïns €5 KORTING 'Problemen met aanleg van N61 snel oplossen' it's spring sale bij ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Laatste appartementen Wapen van Breskens trekken belangstellenden vanaf zaterdaq 7 bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen ruimten komen er, waarvan één voor het ophalen van via internet bestelde boodschappen. Luitjens: „In de toekomst wordt dat heel be langrijk." Het spannendste moet dan nog komen: wat er in de pastorietuin staat te gebeuren. De tuin - nu maar liefst 5.000 vierkante meter groot - wordt een park waar ieder een mag komen, met speeltoestel len en bij de pastorie een groot, op de zon gericht terras. „Wil je mensen langer in Axel houden, dan moet je hen iets extra's bie den." De door Luitjens aangekochte Gre- goriuskerk (1863) kan daarin ook een rol gaan spelen. Hij weet nog niet welke. Het bisdom heeft on- De Sluise raadsfractie vreest dat toeristen dit (hoog)seizoen moei lijker de West-Zeeuws-Vlaamse kust kunnen bereiken door het conflict tussen Rijkswaterstaat en de aannemer die de reconstructie van rijksweg N61 uitvoert. De werkzaamheden aan de N61 lig gen stil, omdat Rijkswaterstaat de kwaliteit van delen van geleverde werk onvoldoende vindt en daar voor (nog) niet wil betalen. Over leg is gaande over hervatting van de werkzaamheden. Nieuw Gemeentebelang vindt het in elk geval noodzakelijk dat Rijkswaterstaat iedereen goed blijft voorlichten over de voort gang. Ook dringt de fractie erop aan dat de parallelwegen zo snel mogelijk op de (nieuwe) rijksweg worden aangesloten. Directeur Cees de Regt van pro jectontwikkelaar én aannemings maatschappij Van der Poel was heel tevreden met de belangstel ling. Hij verwacht dat de 22 appar tementen van Het Wapen van Breskens nog deze maand kun nen worden opgeleverd. Vóór de bouwvak moet ook het winkelge deelte op de begane grond klaar zijn voor neringdoenden. Wat voor soort winkels er op de hoek van de Grote Kade en het Molenwater komen, staat nog niet vast. Van der Poel heeft de be nedenverdieping verkocht aan een investeerder. „Wat voor win kels die belegger er in wil vesti gen, is nog niet bekend. Wel staat vast dat er veel belangstelling van ondernemers voor Breskens is. Het dorp bruist en biedt potentie voor allerlei nieuwe initiatieven", meldde Ron van Pamelen, colle ga-directeur van De Regt. Drie mille voor balletvoorstelling De leerlingen van Ballet school Anita Bekers (met een kaartenactie) en een aantal sponsors zamelden 3000 euro in voor het hou den van 'Dans op het kruis punt van je dromen'. De bal letvoorstelling wordt volgen de week zaterdag twee keer gebracht in het Ledeltheater in Oostburg. Presentatie Tragel bij dorpsraad Jan Stelwagen, voorzitter Raad van Bestuur bij Tragel Zorg, geeft dinsdag een pre sentatie bij de dorpsraad Clinge. Op de agenda staan ook: stand van zaken werk zaamheden 's-Gravenstraat en Molenstraat, openbare veiligheid en groenvoorzie ning. De dorpsraad in Mal- terpuus is vanaf 20.00 uur. Wandelclub houdt Smokkeltochten Voor de 32ste keer vinden vanuit Stekene (B) de Smok keltochten plaats. Deelne mers kunnen kiezen uit 6, 12,17,20 en 30 kilometer. In schrijven kan van 7.00 tot 15.00 uur in de Broeder school, Nieuwstraat 17. Wan delclub De Smokkelaars te kent voor de organisatie. der meer bedongen dat de kerk geen volledige horecafunctie mag krijgen, maar een restaurant, ver gaderzalen met bed breakfast mogen wel. „Iedereen met goede ideeën is welkom." Allerlei procedures moeten nog worden afgewikkeld voordat de uitvoering kan beginnen. Luitjens mikt op zomer 2015. De werk zaamheden nemen naar schatting negen maanden in beslag. Over de kosten doet Luitjens geen me dedelingen. De gemeente Terneu- zen denkt en helpt volop mee. „Het is een prachtig project", zegt wethouder Frank van Hulle en thousiast, „maar we financieren niet mee." Luitjens Retail heeft lef. wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl fê ZOO Antwerpen brengt je dichter bsj de dieren zcr www.zooantwerpen.be ZATERDAG 7 JUNI 2014 Tekeningen van de nieuwe situatie bij de Albert Heijn aan het Szydlowski- plein in Axel, met een veel groter parkeerterrein waarvoor de Nassau- straat moet worden verlegd. De pastorietuin wordt park met terras. SLUIS - Nieuw Gemeentebelang vraagt Rijkswaterstaat 'alles in het werk te stellen om de optimale be reikbaarheid van de gemeente Sluis te garanderen'. door René Hoonhorst BRESKENS - Het modelappartement in Het Wapen van Breskens trok gistermiddag veel belangstellen den. Bressiaanders, die eens willen zien hoe het uitzicht op de eerste en tweede verdieping van het wooncomplex er uitziet, maar ook mensen die echt geïnteresseerd zijn in één van de laatste vier appar tementen. OOSTBURG CLINGE STEKENE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 153