ZEEUWS-VLAAND Aap 36 en 37 Kinderen vieren op Vestrock dat ze jong zijn Marinierskapel concerteert in Vliegende Vaart almanak Kapseizen zeiljacht met twee opvarenden voor haven van Breskens zat er volgens KNRM-schipper 'een keer aan te komen'. Hengelo op record BRESKENS - Dat donderdagmiddag een zeiljacht voor Breskens is vast gelopen én gekapseisd, zat er vol gens schipper Marcel van den Nieuwendijk van de reddingmaat schappij KNRM in Breskens 'een keer aan te komen'. Te vaak gaan met de Westerschelde onbekende watersporters onvoorbereid op pad, stelt Van den Nieuwendijk. Twee Belgen, een man en vrouw, waren aan boord van het omgesla gen zeiljacht. Ze kwamen van Nieuwpoort naar Breskens en wil den de reis voortzetten naar Vlis- singen. Ze hadden uit de haven van Breskens eerst linksaf moeten varen, richting de Veerhaven, maar deden dat niet en zeilden rechtdoor op de Plaat van Bres kens. „Waarschijnlijk waren ze zich van geen kwaad bewust", stelt Van den Nieuwendijk voor zichtig, „maar er ligt wel beton ning, zoals je ook bewegwijzering hebt op de weg." Soms wel drie keer in de week gaat het fout op 'dat rotplekje', al dus de KNRM-schipper, maar niet zo ernstig als donderdag. De geredde opvarenden maakten ang stige momenten door. Ze raakten te water en kregen golven van ruim een meter over zich heen bij windkracht zes uit het zuidoos ten. Hun jacht, dat donderdag nacht door sleep- en bergingsbe drijf Multraship uit Terneuzen is geborgen en vervolgens in Bres kens op de kant is gezet, is total loss en kan zo goed als verloren worden beschouwd. Marcel Lippens, voorzitter van wa tersportvereniging Breskens, on derkent het probleem van onvoor bereide watersporters. Hij heeft niet direct een oplossing, behalve dat iedereen zich ook op het wa ter aan de regels moet houden. Zo is het verplicht de laatst bijge werkte zeekaarten aan boord te hebben. „Die hangen ook bij de havenmeester, maar vooral bezoe kers varen helaas regelmatig van uit de haven straal rechtdoor naar Vlissingen. Terwijl er boeien lig gen, die de vaarroute aangeven." Ik kan thuis nog geen spijker in de muur slaan terneuzen - De Marinierskapel van de Koninklijke Marine komt donderdag 19 juni op uitnodiging van stichting Behoud Grote Kerk naar Terneuzen, maar het concert zal niet in de Grote Kerk plaats vinden. De organisatie wijkt uit naar sporthal De Vliegende Vaart in Terneuzen 'om het zekere voor het onzekere te nemen'. De Grote Kerk kan maximaal 400 mensen herbergen, de sporthal 700. De Marinierskapel stelt ook hoge ei sen aan het podium en de aankle ding. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten variëren in prijs van 12,50 euro (tweede rang tot en met twaalf jaar) tot 17,50 euro (eerste rang vanaf dertien jaar). Op het notariskantoor in Terneuzen werd vrijdag de krant doorgeno men. Al snel ging het over een die rentuin in Spanje, waar een gorilla zou zijn ontsnapt. Het bleek een me dewerker van de dierentuin te zijn, die een gorillapak aantrok om de alertheid van zijn collega's te testen. Bezoekers sloegen alarm vanwege de 'ontsnaptegorilla', waarna een dierenarts hem met een verdovings-- schot velde. De verdoving zou zelfs een dier van tweehonderd kilo tijde lijk kunnen vellen. Ernstige zaak natuurlijk, maar de klerken konden er eigenlijk ook wel een beetje om lachen. De een tegen de ander: „Nou, die kerel was toch mooi in de aap gelogeerd!" ZATERDAG 7 juni 2014 29 HULST - Kinderidolen Sarah en Julia vatten de sfeer op de derde editie van Vestrock Junior giste ren al vroeg in de middag goed sa men. Met hun nieuwe single Cele brate we're young sloegen ze de spijker op zijn kop. De twee jonge zangeressen, be kend door hun deelname aan het Junior Songfestival, kregen met hun hitje Live Life en een aantal meezingers uit de Top-40 de jon ge toeschouwers aardig los. Voor gerenommeerde sterren als Jan Smit en Ali B was het daarna een koud kunstje om het festivalter rein op zijn kop te zetten. Op de juniorvariant van Vestrock gelden andere wetten dan op de twee volwassen dagen. Kinderen zijn de baas op het alcoholvrije evenement. Kijk als volwassene niet gek op als je vriendelijk wordt gevraagd een stap opzij te doen, omdat een kind zijn favorie te artiest dan net iets beter kan zien. Ook de polsbandjes aan de ingang waren gericht op kinderen. Op de bandjes was ruimte om namen en telefoonnummers te schrijven, zodat kinderen die tijdens het springen op één van de vele springkussens of meezingen bij een optreden plots hun ouders la ter toch weer konden terugvin den. Nou ja, alles gericht op kinde ren... Dat was nou ook weer niet helemaal waar, vond één van de bezoekers. Toen ze net als alle an deren met open mond naar het optreden van illusionist Hans Klok keek, viel haar iets op. „Die sexy jurkjes van die assistentes! Je Te vaak onvoorbereid water op door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl door Raymond de Frel wilt toch niet dat je dochter zo- Rapper Ali B had niet veel tijd nodig om de bijna vijfduizend bezoekers op het nagenoeg uitverkochte Vestrock Ju- iets ziet!" nior voor zich te winnen, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 149