Twee maanden niet rijden na ongeval A58 DE NOBELAER 50% Sta oog in oog met de pinguïns €5 KORTING* BEVELANDEN en THOLEN 33 it's spring sale bij zoo Raad Borsele enthousiast over nieuw evenementenplein en bouw van acht levensloopbestendige woningen. KWADENDAMME - De inwoners van Kwadendamme kunnen zich opmaken voor een nieuw hart van het dorp. De voltallige gemeenteraad van Borsele ging donderdagavond met veel enthousiasme akkoord met het centrumplan. „Dat is een aanwinst voor het dorp. Kwaden damme krijgt nu een echt cen trum", zei Berry Kooiker (Lokale Partij Borsele). Er komen onder meer een ont- moetings- en evenementenplein en acht levensloopbestendige wo ningen op de plek van de inmid dels gesloopte bejaardenhuisjes aan de Witte Dam/Rozenstraat. Kwadendamme krijgt hierdoor een echt dorpshart. Deze aanpak is een initiatief van R&B Wonen. De raad ging akkoord met het ge meentelijk aandeel van 724.000 euro. De raad stelde wel als voorwaarde (suggestie Ingrid Brilleman, PvdA) tussentijds goed betrokken te blijven bij de voortgang van het project om niet voor verrassin gen te komen te staan zoals bij de verbouwing van het gemeente huis. De raad werd toen geconfron teerd met een extra benodigd kre diet van een dikke miljoen euro terwijl eerder was toegezegd dat er geen cent bij zou komen. Geleerd van het verleden durfde wethouder Ad Schenk het donder dagavond niet aan het krediet van 725.000 euro voor Kwadendamme als taakstellend te beschouwen. „U hoort mij niet zeggen dat we voor de volledige honderd pro cent binnen het krediet van 725.000 euro blijven. Daar streven we natuurlijk wel naar." De verouderde seniorenwoningen aan de Witte Dam/Rozenstraat waren al langer aan vernieuwing toe. Met het oog daarop heeft de gemeente in 2009/2010 in samen werking met stedenbouwkundig adviesbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft een stedenbouw kundige verkenning uitgevoerd naar een mogelijk andere ruimte lijke invulling van het centrumge bied van Kwadendamme. Uit komst van deze verkenning is dat de centrale, prominente plek in het dorp een uitgelezen kans biedt om Kwadendamme een fy siek dorpshart te geven door een ontmoetings-/evenementenplein te realiseren. De wanden van het plein worden dan gevormd door bestaande bebouwing, waaronder het café, en door de nieuwe wo ningen van R&B Wonen. Begin 2013 gaf R&B Wonen aan dat zij tot (de planvorming voor) herontwikkeling van de locatie Witte Dam/Rozenstraat wilde overgaan. Dorcas Hulp zamelt kleding in Dorcas Hulp Nederland afde ling De Bevelanden houdt van ochtend van 09.00 tot 11.30 uur een kledinginzameling bij de Petrakerk aan de Goessestraat- weg 18 in Kapelle en de gerefor meerde kerk aan de Biezeling- seweg in Biezelinge. De kle ding, schoeisel en beddengoed gaan naar Dorcas-projecten in onder meer Afrika. Stichting En-Passant houdt expositie De Stichting En-Passant houdt vanaf morgen tot en met 28 juni een expositie met schilde rijen, sculpturen, keramiek, viltvormgeving en glas in de Grote Kerk in Goes. De exposi tie is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Ook op tweede pinksterdag geopend. De toegang is vrij. Oosterschelde marathontocht Wandelsportvereniging Ooster- scheldestappers uit Sint Maar tensdijk houdt vandaag de vier de Oosterschelde Marathon- tocht. Er zijn verschillende af standen af te leggen. Deelne mers starten en finishen van uit sportcentrum Haestinge aan de Sportlaan in Sint Maar tensdijk. Meer info: www.oos- terscheldestappers.nl. Lezing en rondleiding Slot Oostende Historisch Museum de Bevelan den houdt morgen tussen 13.30 en 15.30 uur een lezing met rondleiding over Slot Oos tende. Drs. C.M Mulders, histo ricus, vertelt dan meer over de geschiedenis van Slot Oos tende. De toegangsprijs be draagt 10 euro. Aanmelden kan via 0113-228883. in huis Twee weken geleden stond de man uit Rijswijk terecht omdat hij op 8 april 2012 met zijn auto een ongeluk kreeg op de A58 na bij Lewedorp. Hij kwam terug van een feestje in Vlissingen, viel vermoedelijk in slaap, raakte naast de weg en vloog over de kop. Een inzittende, zijn vrien din, raakte daarbij zeer zwaar ge wond. De twee zijn nog steeds sa men en hebben inmiddels ook een kind. Tijdens de zitting eiste de officier van justitie een rijont zegging van 24 maanden onvoor waardelijk. Zijn advocate vroeg aan de rechter om een mildere straf omdat het gezin voor al het vervoer per auto van hem afhan kelijk is. tot vanaf zaterdag 7 juni bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen ZATERDAG 7 JUNI 2014 Nieuw hart voor Kwadendamme door Frank van Cooten Kwadendamme krijgt een nieuw dorpshart met evene mentenplein en acht levens loopbestendige woningen KAPELLE-BIEZELINGE GOES SINT MAARTENSDIJK GOES Wegens succesvolle verkopen te gevraagd! makelaar M2makelaars.nl 1 Wegens succesvolle ver kopen te koop gevraagd: twee-onder- 1-kapwo- ning op Walcheren appartement op de Bou levard in Vlissingen 4 gezinswoning Veerse Poort Klarenbeek MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank besliste gisteren dat de 24-jarige Winish B. daadwerkelijk zes maanden zijn rijbewijs kwijt raakt. In totaal legde de rechtbank hem een rijontzegging van 24 maanden op, waarvan 18 voorwaar delijk. En daarnaast ook een werk straf van 240 uur. wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl ZOO Antwerpen brengt je dichter bij de dieren www.zooantwerpen.be in rus voor deze bon k-nig*. ,j €5 kcrbog per dagtcket bij aan koop van ma>. 6 dagtickets voor ZOO Antwerpen aan stan daard individueel tarief. Deze dagtickets oenen gelijktijdig aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dag van aan koop. Niet inwisselbaar m speciën, rvet cumuieerbaa' met an dere acties, promoties of voordelen. Enxel geldig aan de kassa tot 50/09/2014. Kopieën worden niet aanvaard Niet geldig op eerder aangekochte tickets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 141