Modehuis C&A verbouwt grootste winkel in Amsterdam ECONOMIE 13 kies je cadeau zeelandnet- klant? Beki jk uw DELTA Spanje lost deel EU-steun eerder af www.DELTA.nl/allesin1 PvdA wil dat minister Schultz met een concreet plan naar Brussel gaat om de ongelijkheid tussen havens op te heffen. Kies een Samsung Galaxy tab 4* of interactieve HD-ontvanger* bij een 2-jarig AUes-in-1 Premium contract voor 54,95 p.m. DEN HAAC - Er moet een einde ko men aan de oneerlijke staatssteun van Vlaamse en Duitse zeeha vens. Het is niet genoeg dat minis ter Melanie Schultz (Infrastruc tuur) het in Brussel aan de orde wil stellen. Ze moet met een con creet plan komen. Dat is dinsdag de inzet van de PvdA in een Kamerdebat over scheepvaart. Uit een onderzoek dat Schultz liet doen door RHV-Erasmus Universiteit Rotter dam en Ecorys bleek dat de bijdra gen van Belgische en Duitse over heden de concurrentiepositie on dermijnen van Vlissingen Ter- neuzen, Moerdijk, Rotterdam, Amsterdam en Groningen. De Ne derlandse economie loopt jaar lijks 300 miljoen euro mis. Boven dien gaan door het ongelijke speel veld in noordwest-Europa elk jaar een miljoen containers aan Rotter dam voorbij. Cijfers voor Zeeland Seaports meldt het rapport niet. De discussie over staatssteun laai de in september vorig jaar op toen het Zeeuwse bedrijf Verbrug- ge Terminals bekendmaakte voor 21,5 miljoen euro te investeren in de haven van Zeebrugge. Die ha ven zou stukken goedkoper zijn dan Vlissingen en Terneuzen, waar Verbrugge één van de groot ste spelers is. Tijdens de werkzaamheden blijft de winkel toegankelijk voor de klanten. C&A vernieuwt onder meer de gevel en er komt een compleet nieuwe indeling. De zaak krijgt na de verbouwing een nieuw winkelconcept, dat vooral tot uiting komt in een compleet andere vormgeving. Zo wordt de kleding op een andere manier ge presenteerd. „Het wordt ruimtelij- ker en overzichtelijker", legt een woordvoerster uit. De inrichting „Er moet een einde komen aan het ongelijke speelveld tussen de zeehavens", vindt PvdA-Kamerlid Albert de Vries. „Het gaat niet al leen om steun. Maar ook om een soepeler toepassing van milieure gels en arbeidsvoorwaarden. Dat moet in Europa niet kunnen." Vlaanderen schermt met het argu ment dat Nederland ook heeft bij gedragen aan de Tweede Maas vlakte. De Vries: „Dat is ten dele waar. De aanleg is gesteund met leningen. Die betaalt het havenbe drijf terug. Dat is zelfs al voor eën deel gebeurd door versnelde aflos sing. Wat de Nederlandse over heid wel heeft betaald is de aan leg van de zeewering. Maar dat is dan ook een rijkstaak. Het Vlaams Gewest heeft daarentegen drie kwart betaald van de aanleg van het Deurganckdok in Antwerpen. Dat heeft natuurlijk een effect op de haventarieven." Schultz heeft de Kamer al toege zegd de ongelijkheid in Brussel aan de orde te stellen. De Vries: „Dat is niet genoeg. Ze moet met een concreet voorstel naar Europa gaan en proberen daar andere lid staten van te overtuigen. Op aller lei andere fronten wordt ook ge probeerd een gelijk speelveld te krijgen. Er moet dus een basis zijn om te praten." sluit aan bij de flagship stores die de keten onlangs opende in Düsseldorf, Madrid en Parijs. C&A zit sinds het begin van de vorige eeuw in het pand van archi tect Berlage. Aanvankelijk zat al leen het hoofdkantoor aan hef Damrak, later kwam ook de win kel erbij. In 1963 ging het pand ver loren door een brand. De modeke ten heropende in 1967 de deuren. MADRID - De Spaanse overheid gaat een deel van het Europese steunpakket van 42 miljard euro vervroegd aflossen in de hoop het vertrouwen in het herstel van de Spaanse economie te versterken. Dat schrijft zakenkrant Financial Times. Spanje kondigde gisteren aan al vast 1,3 miljard euro terug te beta len, terwijl pas in 2022 met het af lossen van de steun hoeft te wor den begonnen. Spanje vroeg van wege de bankencrisis in het land in 2012 om noodhulp om de ban- kensector overeind te houden. Spanje kondigde aan voor zes mil jard euro aan maatregelen te ne men om de economie te stimule ren, zoals een verlaging van credit- cardkosten, subsidie voor onder meer technologie en elektrische auto's en een miljoeneninveste ring in het elektriciteitsnetwerk. De economie van Spanje laat dui delijke tekenen van herstel zien. Zo steeg de industriële productie in april in het sterkste tempo in ruim 4 jaar. De werkloosheid staat echter nog op 25 procent. ZATERDAG 7 JUNI 2014 Samen scoren metAlles-in-1 «JfWfÉL verbindt Zolang de voorraad strekt 'Maak einde aan steun havens' door Jeffrey Kutterink AMSTERDAM - Modeketen C&A gaat de vestiging aan het Damrak in Amsterdam grondig verbouwen. Als de renovatie in het najaar van 2015 klaar is, moet de grootste C&A-winkel van het land zijn omge toverd tot de eerste zogeheten flagship store in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13