Nummer 1 Een streek met een kust vol strand en duin, waar bruisende kustplaatsjes de 'Zeeuwse Rivièra' vormen Weer een andere campingverkiezing levert ook een Walcherse winnaar op. Camping De Boshoek in Serooskerke mag zich VEKABO Camping van het Jaar 2014 noemen. Volgens de Keuzegids Hbo Voltijd 2014 is HZ University of Applied Sciences, ook wel bekend als Hogeschool Zeeland, de beste grote hbo- instelling van Nederland. Nederlanders konden in een verkiezing van Zoover en Weeronline.nl hun stem uitbrengen op de beste strandvakantiebestemming van Nederland. Zoutelande komt als winnaar uit de bus. Het strand van Domburg is in 2013 verkozen tot Schoonste Strand van Nederland. In juli wordt bekend gemaakt of Domburg deze titel prolongeert of niet. Deze studenten van de HZ University of Applied Sciences studeren volgens de Keuzegids Hbo Voltijd 2014 aan de beste grote hbo-instelling van Nederland. je een historische markt bezoekt of een traditionele ringsteekwedstrijd. In sommige dorpen of stadjes kom je ze zelfs nog tegen: vrouwen in Zeeuwse klederdracht. Maar ook hier geldt, nostalgie gaat op Walcheren hand in hand met moderne voor zieningen die op nationaal niveau soms tot de top horen. Neem nou de Walcherse kust. De stranden daar zijn het neusje van de zalm. Zo is Zoutelande verkozen tot beste strandbestemming van het land. Ook vind je in dit Walcherse kustplaatsje de beste camping van Nederland. En niet alleen dat... ook de nummers twee en drie komen uit Zoutelande! Walcheren is letterlijk een zonnige regio. Hier tellen de meteorologen telkens weer de meeste zonuren van Nederland. Het klimaat is er mild omdat het eiland omringd is door water. Het zeewater vlakt de temperaturen namelijk af waardoor de Zeeuwse zomers weliswaar net iets minder heet zijn, maar het er 's winters veel minder vaak vriest dan elders in het land. Bovendien is de temperatuur van het zwemwater voor de Walcherse kust net iets warmer dan in de rest van Nederland. De Noordzee is hier namelijk relatief ondiep en dus warmt het water sneller op. Voeg daarbij het feit dat Domburg gekozen is tot schoonste strand van Nederland, dan is het niet verwonderlijk dat Walcheren onder toeristen uit binnen- en buitenland zo'n populaire bestemming is. De vele ondernemers in deze regio hebben veel te bieden. Vandaar dat die wel eens in de spotlights gezet mogen worden. En ook Walcheren zelf verdient het om eens om in de schijnwerpers te staan. Al moet gezegd worden dat het eiland zich van nature al in de kijker zet. Niet voor niets lieten wereld beroemde schilders als Mondriaan en Toorop zich in Domburg eindeloos inspireren door die mooie wolkenluchten met dat speciale Zeeuwse licht. De beste campings van Nederland zijn te vinden op Walcheren. WALCHEREN IS OP VELE VLAKKEN 'DE BESTE'. EEN KLEINE GREEP: Zwemschool Zeeland in Vlissingen is uitgeroe pen tot het beste binnenbad van Nederland. Zwemschool Zeeland won deze titel in de categorie tot 100.000 bezoekers per jaar. De beste campings van Nederland staan in Zoutelande, blijkt uit de verkiezing door vakantiesite Zoover. Minicamping Boogaard wint de titel in 2014. Minicamping de Vis ser en camping Janse zijn de nummer 2 en 3. Pikant detail: ook deze campings staan in Zoutelande. Om het Walcherse succes hele maal compleet te maken: minicamping Sint Anthonishoek in Koudekerke legt beslag op de 4e plek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 115