II PZC Het wordt druk Van Woerkom kan aan de slag als ombudsman Nog een keer herdenken 10 en 11 Hotels, bungalows en campings zitten voor 90 procent vol. Mooie weer trekt ook veel dagjesmensen naar de kust. ïranje midden in wingende strandw Word ook abonnee! 688 5 >53 50 Van Woerkom werd vorige week al voorgedragen, maar een vier jaar oude discriminerende uit spraak over Marokkanen bracht zijn benoeming in gevaar. De Tweede Kamer stemde gisteren uiteindelijk toch met ruime meer derheid voor zijn benoeming. Van de 144 aanwezige Kamerle den stemden 91 voor Van Woer kom. De overige 53 maakten hun onvre de met diens kandidatuur ken baar door blanco te stemmen of een andere naam in te vullen, on der wie die van de oud-ombuds man Alex Brenninkmeijer. Van Woerkom zelf liet na de stem ming weten dat hij het vertrou wen dat in hem gesteld is 'niet zal beschamen'. DESTELLING UW MENING 257 reacties Warenautoriteit is bezig met een heksenjacht tegen boer in Rilland Zon en warmer, 22° VRIJDAG 6 juni 2014 De heisa rond Jagger co Verwachte temperaturen tussen 21 en 26 graden 115.000 toeristen op weg naar Zeeland Zeeland steeds meer in trek bij Duitsers en Belgen KORTRIJK - Een 57-jarige Belgische diaken is aangehouden op verden king van moord op meerdere mensen. Dat hebben Belgische media gisteren gemeld. Eerder was sprake van 'onwettige eutha nasie', maar het is volgens de me diaberichten onzeker of de patiën ten wel een doodswens hadden. De verdachte geestelijke, diaken in Wevelgem, zou slachtoffers hebben gemaakt in het Heilig Hartziekenhuis van Menen van begin jaren tachtig tot 2011. De Belgische justitie kan niet zeggen om hoeveel slachtoffers het gaat, maar zei wel dat het een heel gro te zaak betreft. OUISTREHAM - „Als ze komen, ko men ze hier", voorspelde de Duit se maarschalk Erwin Rommel in mei 1944 in Ouistreham, op de Normandische kust. Zeventig jaar later zijn 'ze' terug. Tweeduizend veteranen marcheren, 'rollen' en schuifelen vandaag bij Ouistre ham het strand op. Ze zijn niet al leen. „Alle hotels en zelfs cam pings aan de kust zijn sinds vorig jaar volgeboekt", zegt Claire Uden, een Britse gids. „Dit is nog nooit voorgekomen." De landing van geallieerden in Normandië op 6 juni 1944 wordt elke tien jaar herdacht, maar deze ceremonie, vandaag, wordt an ders. Het is de laatste in aanwezig heid van de veteranen. De tribu ne op het strand biedt plaats aan negenduizend genodigden. Dit is ook de eerste herdenking waar een Duitse veteraan aan meedoet, Johannes Börner, een parachutist die na de oorlog besloot in Ouistreham te blijven. Op het strand zitten 18 staatshoofden, on der wie Willem-Alexander. MIDDELBURG - Zeeland wacht het pinksterweekeinde vrijwel zeker een invasie van vakantiegangers en dagjesmensen. De voorspelde temperaturen van tussen de 25 en 30 graden hebben het aantal boe kingen opgestuwd. Vakantiegan gers boeken steeds vaker op het laatste moment. Volgens marke tingmanager Diana Goossens van de VW Zeeland is de bezetting van hotels, bungalowparken en campings zo'n 90 procent. Dat is dik 5 procent meer dan bij Pink steren in 2013. De Zeeuwse toeris tische sector telt 127.000 slaap plaatsen. Bij een bezettingsgraad van 90 procent betekent dat bijna 115.000 toeristen de komende da gen in Zeeland overnachten. Anders dan vorig jaar, toen toeris ten in hun tentjes bij tien graden zaten te kleumen, wachten de toe risten deze Pinksteren weldadige warme dagen. De VW houdt er rekening mee dat het zomerse weer ook veel dagjesmensen naar de kust trekt. Hoewel er geen werkzaamheden zijn op de snel weg en de N59 en N57, moet reke ning worden gehouden met files. Als ook de zomer mooi wordt - en daar ziet het door het natuur verschijnsel El Nino naar uit - ver wacht Goossens zo'n vijf tot tien procent meer toeristen dan in 2013. Vorig jaar werden 2,3 mil joen vakanties in Zeeland doorge bracht. De provincie raakt steeds meer in trek bij Duitsers (plus 10 procent) en Belgen (plus 8 pro cent); De VW Zeeland probeert met een tv-campagne die tot eind juni loopt ook meer Nederlanders tot een zomervakantie in Zeeland te verleiden. r1 Ga naar www.pzc.nl/abonneren 00 l Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 132 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 O pagina 8 Carnavalesk met boodschap DEN HAAG - Na een bewogen week kan ANWB-directeur Cuido van Woerkom zich gaan voorbereiden op zijn nieuwe baan als Nationale Ombudsman. pagina 3 Groen licht voor Van Woerkom Toeristen maken pinksterweekeinde gezellig Reageer op pzc.nl EENS ■■■■■78% ONEENS 22% ,^1'/ *7 Zeeland wacht invasie S; door Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1