Tussen regenbuien door is het goed spelen in Axel &nn Dagbladbezorger u Hulst moet nadenken over kleuren van gevels in de binnenstad PZC 26 APPARATUUR Si#/ Hulst e.o. Elementen straks als kunstwerk De afbouw vordert gestaag. Technici zijn volop bezig met de montage van apparatuur in de dienstgebouwen. „Dit is de veertiende keer dat wij de Straatspeeldag houden", vertel de Agnes Koekkoek van de organi satie. „Tot nii toe hadden we al tijd mooi weer. Ach ja, het weer kan je niet regelen." Toch waren Agnes en haar me de-organisatoren van Stichting Noordpolder Axel dik tevreden. Hoewel het bij de start van de Straatspeeldag om één uur nog re gende, kwamen al met al 350 kin deren naar de Jan van Eyckstraat. Minder dan de vijfhonderd waar op was gerekend, maar het blijft een heel mooi aantal. Agnes: „Schoolkinderen uit Axel, maar ook van verder weg, leven er elk jaar naar toe." De Straatspeeldag in Axel is één van de grootste van Nederland. Al een halfjaar van te voren begin nen de voorbereidingen. Aller eerst met het werven van spon sors, zei Agnes, want 'je moet wel weten wat je allemaal kunt doen'. De straat stond opnieuw vol at tracties. Agnes: „Kom hier terug om acht uur vanavond terug, dan is alles weer weg." SLUISKIL - Hij is chef-monteur van het technisch installatiebedrijf Wolter Dros uit Goes en werkt al weken met zeven collega's aan de montage van alle mogelijke ap paratuur en installaties in de dienstgebouwen aan de oost- en westzijde van de Sluiskiltunnel. Goesenaar Thijs van der Knaap (50): „We werken hier als onder aannemer en installeren bijvoor beeld de klimaatbeheersing in de ruimten waar de apparatuur staat en waar straks mensen werken. Maar dat is maar een onderdeel tje. De belangrijkste installaties worden in het dienstge bouw-west geplaatst. Die staan di rect in verbinding met de appara tuur in het bedieningsge- bouw-zuid van de Westerschelde- tunnel." Want vanuit het centrale bedieningscentrum op het Tol- plein van de Westerscheldetun- nel wordt straks ook de Sluiskil- tunnel in het oog gehouden en worden zonodig verkeersmaatre gelen genomen. Voor al die ver bindingen is 200 tot 300 kilome ter kabel getrokken. In en om de tunnel worden door het consor tium CBT, dat de tunnel bouwt, onder meer 40 installaties aange legd. Dat gebeurt onder supervi sie van Croon Elektrotechniek met de hulp van een aantal onder aannemers. Wolter Dros is er één van. Van der Knaap spreekt van 'een enorm karwei'. Proble men? Hij kijkt even naar het pla fond en schudt dan het hoofd. Er heerst hier een sfeer van wederzijds respect Mensen denken heel erg mee. OPZOEK „Nee, niet echt. Je moet dingen die op je pad komen ook niet zien als een probleem, maar als een uit daging. Soms moet je tijdens de uitvoering van een project zaken bijsturen. Alles vanaf papier doen, is een utopie. Het is ook een kwes tie van een goede communicatie, het heel goed afstemmen van za ken op elkaar." Net als andere 'tunnelbouwers' vindt de chef-monteur de sfeer op en om het bouwterrein heel bijzonder. Hij heeft bij andere pro jecten wel anders meegemaakt. „Er heerst hier een sfeer van we derzijds respect. Mensen denken mee om samen oplossingen te vinden. Het is niet zo dat ieder een alleen maar bezig is met z'n eigen winkel." Dat veiligheid voor op staat bij de bouw van de tun nel, vindt Van der Knaap niet meer dan normaal. Hij werkte mee aan de bouw van de kolen centrale op de Tweede Maasvlak te. „Daar haalden ze acht miljoen schadevrije uren. Een enorme prestatie. Of veiligheid tussen de oren van de mensen op de werk vloer moet zitten? Nee, ik denk er vóór. Mensen moeten bij wijze van spreken eerst aan den lijve on dervinden wat het verschil is tus sen het werken op slippers of met degelijke werkschoenen. Dat kun je vooraf zeggen, maar het is beter dat ze het zelf ervaren." Zijn be drijf kreeg onlangs een Safety Award van Sabic in Bergen op Zoom. Goed bezig, zou je zeggen. SLUISKIL - Terwijl de afbouw van de Sluiskiltunnel in volle gang is, wordt al een begin gemaakt met het opruimen van het bouwter rein aan de Koegorsstraat. Een aan tal van de overgebleven tunnelele menten wordt verplaatst naar het verkeersknooppunt Terneuzen- zuid. Er worden twee tunnelrin- gen van gebouwd, die als land mark gaan dienen. Het overschot aan zand en klei uit de tunnel wordt gebruikt voor een geluids wal langs de Tractaatweg. Daarna wordt het terrein in de oorspron kelijke staat teruggebracht. 4 Uit een onderzoek is gebleken dat steeds meer panden in de histori sche kern Hulst van kleur veran deren. Meestal gebeurt dit door schilderwerk of pleisterwerk. Vol gens de welstandscommissie wor den de laatste tijd steeds meer panden in een donkergrijze kleur afgewerkt. „Het onderzoek toon de aan dat in enkele straten het percentage panden met een nieu we kleur boven de 30 procent was gestegen." De commissie beveelt de gemeente daarom aan om hier beleid voor te ontwikkelen. „We moeten het nog bespreken in het college, maar ik denk dat het wat ver gaat om hier speciaal beleid voor te maken", zegt wet- houder Jean-Paul Hageman. „Ik denk dat we nu toch ook al naar het kleurgebruik op gevels kijken. In de historische binnenstad is welstand heel belangrijk, maar het moet ook geen ondernemer tje pesten worden." Hageman wijst er op dat de welstandscom missie het kleurgebruik ook zelf kan beoordelen als er een vergun ningaanvraag komt. „Ik denk niet dat daar specifiek beleid voor no dig is. Natuurlijk, we moeten zui nig zijn op onze historie en ik denk dat we het in Hulst nog zo slecht niet doen. We zijn niet voor niets uitgeroepen tot mooi ste vestingstad van Nederland." Veertig installaties Straatspeeldag in de Jan van Eyckstraat in Axel waar, ondanks de regen buien, altijd nog 350 kinderen op afkwamen, foto Mark Neelemans AXEL - Voor het eerst trof de Straat speeldag in de Jan van Eyckstraat in Axel het niet. Tussen de regen buien door werd het woensdagmid dag toch een echt kinderfeest. door Wout Bareman Thijs van der Knaap WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 I Chef-monteur Thijs van der Knaap van technisch installatiebedrijf Wolter Dros. Meer bereiken. Met Wegener door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst moet eens goed gaan nadenken over de kleuren van de gevels in de Hulster binnenstad. Dat advies geeft de welstandscommissie in het jaarver slag over 2013. Steeds meer gevels van pan den in de binnenstad van Hulst worden afgewerkt in een grijze kleur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78