Vertrek Belastingdienst blijft verlies In een huiselijke sfeer de kwelgeest te lijf Strandje bij Perkpolder ondanks werkzaamheden goed bereikbaar ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Publieksprijs OBS Prinses Irene uit Schoondijke 'Op stap met Sem en Tess in 2214' door ongebreidelde fantasie en hu mor. „We hebben ontzèttend veel gelachen", meldde juryvoorzitter Saskia van der Hoeven, leerkracht in Hulst. Soan Lan Ie was daar minstens zo blij om als de jury. Zij bedacht de schrijfwedstrijd om kinderen bij de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen te be trekken. Scholieren van zo'n ze ventig scholen, die aan een Cul tuurmenu deelnamen, fantaseer den er lustig op los over hoe kin deren in 2214 spelen en les krij gen op school. De jury was onder de indruk van de kwaliteit van de verhalen. Goed geschreven, verrassende vondsten, mooie spanningsop bouw en - ondanks de meest fan tastische verwikkelingen - klop pende plots, wekten bewonde ring. Op de site www.bibliotheek- zeeuwsvlaanderen.nl kunnen be langstellenden deze maand de tien verhalen die de finale haal den nog eens nalezen. Dat het belastingkantoor in Ter- neuzen zou sluiten, hing al sinds 2003 in de lucht. Het tweede kabi net-Balkenende maakte juni dat jaar bekend fors te willen bezuini gen op de Belastingdienst. Dat het nog ruim tien jaar heeft ge duurd voordat het Terneuzense fi liaal sluit, is onder meer te dan ken aan verzet vanuit Zeeland. Al te veel rijksdiensten zouden zijn verdwenen. Het verzet heeft ertoe geleid dat er in Zeeland nog iets van de Be lastingdienst overblijft, in Middel burg. De meeste van de ruim ze ventig Terneuzense medewerkers trekken daar in bij waterschap Scheldestromen. „In Terneuzen is het kantoor van het Rijk, in Mid delburg moet huisvesting worden gehuurd. Onbegrijpelijk", bekriti seert belastingadviseur Levels die stap. Het ergste vindt hij dat de Belastingdienst op grotere afstand komt te staan. Levels erkent dat veel digitaal kan worden afgehandeld, maar per soonlijk contact blijft in een aan tal gevallen wel nodig. „Dat gaat veel extra reistijd kosten." Levels ziet overigens al gebeuren dat be lastingadviesbureaus in Terneu zen inkrimpen of zelfs helemaal vertrekken. Wat er met het grote karakteristie ke belastingkantoor in Terneuzen zal gebeuren, is onbekend. Het rijksvastgoed- en ontwikkelings bedrijf moet het eerst aan de ge meente aanbieden. Die wil het niet kopen, maar 'wel een bemid delende rol spelen', verklaart een woordvoerder. Uit de zorg Radiootje aan, puzzel boekje erbij... Je zou haast denken dat het hier één en al gezellig heid is. Maar schijn bedriegt. In een huiselijke sfeer gaan patiën ten op de afdeling dagbehande ling oncologie de kwelgeest die 'kanker' heet te lijf. Oncologiepatiënten krijgen op de dagbehandeling poliklinisch che motherapie, als voor- of nabehan deling om de kanker te onder drukken. „Er komen hier overi gens niet alleen mensen voor che- mo, maar bijvoorbeeld ook men sen die kampen met reuma of aan doeningen aan lever, maag of dar men. Overkoepelend kun je zeg gen dat iedereen hier aan het in fuus moet", vertelt coördinator Linda van den Abeele. De 44-jarige inwoonster van Zuid- dorpe voelt zich als een vis in het water op de afdeling, ook al wordt ze vaak geconfronteerd met moei lijke situaties. „Je hoort en ziet hier veel en bouwt vaak echt een band op met mensen. Dan is het ook logisch dat vervelende berich ten je aan het hart gaan. We laten hier regelmatig een traantje. Dat mag ook, maar het is wel zaak om je professioneel op te stellen. Als emoties de overhand krijgen, kun je geen goede zorg meer verle nen." Goede zorg... Als het aan Van den Abeele ligt, blijft alles gaan zoals nu. „Zorgverzekeraars willen het liefst alle behandelingen (inclu sief voor- en nazorg) concentre ren in grote centra. Maar je moet er toch niet aan denken dat een tachtigjarige man uit Breskens naar Rotterdam moet voor een na behandeling? Wij laten hier zien dat je dit soort behandelingen, in intensief overleg met eigen artsen en indien nodig artsen van acade mische ziekenhuizen, prima dicht bij huis kan verzorgen. We zijn nu heel hard bezig om ook verze keringsmaatschappijen te laten in zien dat kwantiteit (hoeveelheid behandelingen) lang niet alles zegt." Van den Abeele en haar collega's zetten alles op alles om het ziek zijn van chemokuren zoveel mo gelijk te beperken. „Daarom hou den we altijd eerst een intensief intakegesprek. Wat is er allemaal nodig? Een diëtiste? Fysiothera pie? Psychische begeleiding? Door vooraf alles heel helder uit te leg gen nemen we verrassingen weg. Het is heel erg belangrijk dat wij aansluiten op de beleving van de patiënt." PERKPOLDER - Ondanks de werk zaamheden in het plan Perkpol der is het strandje dit zomersei zoen goed bereikbaar. Strandlief- hebbers kunnen vanaf de N689 een omleidingsroute volgen. Aan de Perkstraat zijn drie uitwijk plaatsen aangelegd om te zorgen dat het verkeer elkaar daar kan passeren. Daardoor wordt vooral voor auto's met caravans die naar Perkpolder moeten de doorgang vergemakkelijkt. Het strandje is helemaal klaar voor het nieuwe seizoen. Vrijwilli gers van paviljoen de Perk hiel den vorig weekend een opruimac- tie. Ze hebben daar zoveel moge lijk aangespoeld en achtergelaten vuil, grote stenen en scherpe schelpen verwijderd. De omleidingsroute naar het strandje in Perkpolder moet ook gebruikt worden door mensen die mee willen met het fietsvoet- veer Perkpolder-Hansweert. DONDERDAG 5 JUNI 2014 spelen nog leuk I Groep 5-6 van Schuttershoek is blij met de eerste prijs, foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De Belastingdienst is met ingang van volgende week dinsdag definitief weg uit Terneu- zen. Het kantoor aan de Rose- gracht is sinds dinsdag al voor het publiek gesloten. „In en in triest", lucht de Terneuzense belastingadvi seur Frans Levels zijn hart. Belastingdienst komt op steeds grotere afstand te staan, net als banken Frans Levels, belastingadviseur door Raymond de Frel In deze rubriek belichten we de werknemers en locaties van ZorgSaam, één van de grootste werkgevers in de regio. In deze afle vering Linda van den Abeele, coördi nator dagbehandeling oncologie. Linda van den Abeele: „We laten hier regelmatig een traantje. Dat mag ook, maar het is wel zaak om je professioneel op te blijven stellen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77