'Met dit verbod is Vlissingen straks badplaats af D66 is bezorgd over Plannen genoeg maar nog steeds woningen Sophiastrand geen concrete invulling Cingelveste BEVELANDEN en THOLEN 27 Goes En-Passant, ook op Pinksteren Stichting 'En-Passant' orga niseert deze maand een ex positie van schilderijen, sculpturen, keramiek, vilt- vormgeving en glas in de Grote Kerk van Goes. Het is de 21e keer dat 'En-Passant' dit organiseert. De expositie 'Goes En-Pas sant' is dagelijks te bezoe ken van ïo.oo tot 17.00 uur, ook op Tweede Pinksterdag. De toegang is vrij. Partyweekend PJZ brandt morgen los Aan de Bitterhoekseweg in Poortvliet wordt twee da gen lang het PJZ partyweek end gehouden. Het feest be gint morgen om 19.30 uur met het avondvullende Deal or No Deal?! Een avond vol acts, verlotingen, springkus sen en muziek door P&P events. Zaterdag is het grote schuurfeest vanaf 20.30 uur. Zie: www. pjztholenstphilip- sland.nl. Vliegen via de computer De Airliners werkgroep van de Hobby Computer Club Zeeland organiseert van avond een inloopavond met het thema 'Vliegen via PC'. Deze avond begint om 19.00 uur in het 's Heer Arendhuis aan de Torenring 46 in 's-Heer Arendskerke en duurt tot 22.30 uur. Meer in formatie: www.hcczee- land.nl/zee/airliners. Energie(k) Vosmeer bestaat nu officieel Energie(k) Vosmeer is offici eel een stichting geworden. De organisatie, die in augus tus 2013 het licht zag, zet zich in voor een duurzaam (qua milieu, maar ook op so ciaal vlak) dorp. Energie(k) Vosmeer heeft een startkre diet ontvangen van de stich ting Oud-Vosméér. Deze maand gaat de website de lucht in: www.www.ener- giekvosmeer.nl. VLISSINGEN - Zwemmend Walche ren is in paniek. De gemeente Vlissingen wil zwemmen achter de rode boeitjes verbieden en dat is volgens geoefende zwemmers nou net de enige plek waar ze rus tig kunnen trainen. De Vlissingse gemeenteraad praat vanavond over een voorstel van het college om zwemmen achter de rode boeien en nabij de vaar geul te verbieden. Het besluit er over is uitgesteld, omdat de poli tiek op de achterste benen staat. „We stoeien nog met de tekst van het voorstel; hoe we dat zo kun nen opschrijven dat het helder is en te handhaven", vertelt gemeen- tevoorlichter Mirjam Jongejan. „Maar het idee blijft hetzelfde." Het idee is veiligheid. „Mensen zwemmen graag een rondje Wal cheren. Dat kan in Vlissingen op sommige plekken, bijvoorbeeld bij de Nolle en bij het Roeiers- hoofd, niet zonder in de vaargeul te komen. Dat is levensgevaarlijk. Bootjes en ook grote schepen hou den er geen rekening met zwem mers. Maar het gebeurt wel. We hebben foto's van twee zwem mers en een speedbootje met wa- terski'er die op ze af komen. Zo iets kan verkeerd aflopen." Voorzitter Bart Roelse van het sportteam Zwemmen langs Wal cheren gelooft er helemaal niks van. „Ik ben een geboren Vlissin- ger, opgegroeid op het kleine zandje en ik heb nog nooit ge hoord dat iemand is overvaren. Ik zwem al vijftig jaar en echt, wij komen niet in de vaargeul. Nooit. Wij blijven er altijd vijftig tot honderd meter voor." Behalve dan tijdens de Scheldebe- ker, de zwemtocht tussen Vlissin gen en Breskens, die op 20 juli voor het eerst sinds 1964 weer plaatsvindt. Er is een eenmalige vergunning voor afgegeven. „On- Ik zwem al vijftig jaar en echt, wij komen niet in de vaargeul. Nooit ze leden oefenen voor die tocht. Achter de rode boeitjes, omdat je daar de ruimte hebt. Anders zit je met kinderen, ballen die in het rond vliegen. En als het laagwater is, staan de boeitjes zowat droog. Dan sla je met je handen op de grond. Niet te doen." Roelse vergelijkt het voorstel met een algeheel verbod op fietsen 'omdat je anders het risico loopt geschept te worden door een au to'. „Dit voorstel betekent dat we nooit meer van de Nolle naar het kleine zandje kunnen zwemmen. En ook niet meer bij de molen. Zo zijn we badplaats af." Zo erg is het allemaal niet, zegt Jongejan: „De boeitjes liggen alleen droog bij extreem laagwater. Dat is twee keer per maand. Dat is bij ons we ten ook niet het meest favoriete getij voor zwemmers." Het gaat om veertig permanente vakantiewoningen die buiten dijks staan. Het is voor het eerst dat permanente bewoning buiten dijks wordt toegestaan. Omdat de huizen binnen een oogwenk wa ren verkocht, wil Roompot er nog twintig bouwen. Dat vindt D66 zorgelijk. „Tot op heden was een dergelijke vorm van bebouwing onbespreekbaar. De huidige vakantiewoningen zijn massaal en zeer prominent aanwezig op dit openbare strand." Volgens D66 is het voornemen om de woningen te bouwen voor af niet kenbaar gemaakt aan na tuurorganisaties. Bovendien vie len de berichtgeving en de in spraak rond het project deels in het vakantieseizoen. De democraten willen nu van het provinciebestuur weten of zij de bebouwing een verbetering vin den van het recreatief product, of het past in het omgevingsplan en of de provincie meewerkt aan de bouw van nog eens twintig wo ningen op het Sophiastrand. Wethouder Kees Weststrate en Gino van Driessche namens ont- wikkelmaatschappij Cingelveste konden gisteravond tijdens een in formatieavond wederom geen kla re wijn schenken. Ook kon geen duidelijkheid wor den gegeven over door de inwo ners zo gewenste sloop van de ver pauperde loodsen. Daar is immers eerst een bestemmingsplanwijzi ging voor nodig. Zo lang niet be kend is wat er allemaal komt op het terrein van 4,5 hectare, komt die wijziging er niet. Cingelveste kocht het terrein in 2011 met de bedoeling woningen te bouwen. De markt stortte ech ter in zodat dit oorspronkelijke plan van de baan is. Nu heeft de ontwikkelaar plannen voor huis vesting van in eerste instantie 150 arbeidsmigranten, een super markt en ouderenhuisvesting op de hoek Prins Hendrikstraat en Singelstraat. De ontwikkelaar zoekt exploitanten en investeer ders, maar dat blijkt niet eenvou dig. Vanuit de zaal werden gistera vond verschillende suggesties ge daan om de ontwikkeling op gang te krijgen. Die varieerden van de vestiging van louter bedrij ven (dan is Sloepoort niet nodig) tot verplaatsing van de sportvel den van midden in het dorp naar het Amac-terrein tot zelfs de vesti ging van het nieuwe ziekenhuis. Die suggesties werden echter door wethouder Weststrate en Van Driessche als vrij onhaalbaar beschouwd. „Vanavond mag zich een ondernemer melden om het hele terrein van ons te kopen. Die kans acht ik echter zeer klein", zei Van Driessche. DONDERDAG 5 JUNI 2014 COES POORTVLIET 'S-HEER ARENDSKERKE OUD-VOSSEMEER De gemeente Vlissingen wil zwemmen achter de rode boeitjes verbieden. Die liggen droog bij laagwater. foto Izaak Verkeste door Wendy Wagenmakers Bart Roelse WISSENKERKE - De Statenfractie van D66 heeft het dagelijks provin ciebestuur om opheldering ge vraagd over de vakantiewoningen die Roompot heeft gebouwd op het Sophiastrand bij Wissenkerke. door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - Er zijn weliswaar plannen genoeg, maar tot een con crete invulling van Cingelveste, het verloederde Amac-terrein in 's-Hee- renhoek, komt het nog steeds niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71