Schokkend l Bezwaar Syntus legt voorbereiding nieuwe dienstregeling busvervoer lam Eigenaar Hedwige haalt bakzeil bij rechter Geheimhouding zit Harpe hoog ZEELAND 23 commentaar wmsK v DODELIJKE VERKEERSONGEVALLEN IN ZEELAND Zestien verkeersdoden in goed vijf maanden tijd. Het is voor Zee land een schokkend getal. Het lijkt de voorbode van een nieuw dieptepunt na 2006, toen in totaal 39 weggebruikers om het leven kwamen. In dat jaar waren er tot juni minder slachtoffers gevallen dan dit jaar. Achter deze kille cijfers gaat onmetelijk veel leed schuil. Daarom is onmiddellij ke actie gewenst. Maar effectie ve maatregelen vallen nauwe lijks te treffen, constateert het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland. De provincie wordt wel veiliger als de ko mende twintig jaar jaarlijks vijf miljoen in verbetering van het wegennet wordt gestoken, becijferde de ANWB. Politiek is dat echter niet haalbaar, stelt gedeputeerde Kees van Beve- ren. Dat is ongetwijfeld een cor recte inschatting. Het ontslaat de politiek niet van de plicht om aan te geven wat wél haal baar is. Want een goed plan om heel veel leed te voorkomen kan vast rekenen op brede steun in de Provinciale Staten. MIDDELBURG - Het moet maar eens over zijn met het grote aan tal vergaderingen van het provin ciebestuur achter gesloten deu ren, vindt GroenLinks. Leen Harpe constateert dat Gede puteerde Staten in toenemende mate een beroep doen op de ge heimhoudingsplicht van de Sta ten. Dat belemmert een 'ordente lijk politiek proces van vrijelijk discussiëren', aldus Harpe. Vrij dag worden de Staten in besloten heid bijgepraat over de voortgang in het Thermphos-dossier. Het college verdedigt dat door te wij zen op 'financiële belangen' die spelen. Volgens Harpe is er vaak geen reden voor geheimhouding. Hij bepleit een vast protocol. Syntus dong samen met Con nexxion en Arriva mee naar de busconsessie: een contract om het busvervoer in Zeeland de komen de tien jaar te verzorgen. Als op drachtgever van het busvervoer kozen Gedeputeerde Staten voor Connexxion, omdat die het beste plan had en tevens al nauw con tact heeft met belanghebbenden, zoals scholen. Deze week zou duidelijk worden hoeveel en welke buslijnen Con nexxion in stand houdt. Het be zwaar van Syntus betekent dat de gunningsprocedure nog door loopt. Zolang de bezwaarcommis- sie van de provincie geen uit spraak heeft gedaan, kunnen Ge deputeerde Staten de dienstrege ling voor 2015 niet bekendmaken. Verder staat de voorbereiding voor de nieuwe dienstregeling in de wacht. Gedeputeerde George van Heukelom (openbaar ver voer) is teleurgesteld. „De aanbe- stedingsprocedure heeft een jaar voorbereiding gekost. We staan in de startblokken, want er moet nog veel gebeuren, maar dat kan nu niet vanwege het bezwaar van Syntus." De vervoersmaatschap pij meent dat Connexxion meer informatie kreeg dan zijzelf. Van Heukelom weet niet of dat zo is. „Wij denken dat de procedure zorgvuldig is gevoerd. Het is nu aan de bezwaarcommissie om daar een oordeel over te vellen." Het bezwaar heeft geen invloed op de huidige busdienstregeling. De nieuwe busconcessie Zeeland gaat 14 december 2014 van start voor een periode van tien jaar. Dat is vrij vertaald de uitspraak van de Raad van State. Eigenaar Gery de Cloedt van de Hedwige polder miste vorig jaar zomer een advertentie in de krant. Daardoor maakte hij geen bezwaar tegen een vergunning voor periodiek on- derhoudsbaggerwerk in de Wes terschelde. De rivier blijft daar door toegankelijk voor grote con tainerschepen. De Cloedt probeer de op 15 mei bij de Raad van State alsnog voor elkaar te krijgen dat hij bezwaar kan maken. De Cloedts raadsman Hans Mieras voerde aan dat de advertentie on duidelijk was en daardoor niet was gezien. Maar de rechter gaat daar niet in mee. Dat De Cloedt Franstalig is, niet in Nederland woont en had verwacht dat de ver gunning later zou worden ver leend doet er niets aan af. 's Lands hoogste rechtscollege wijst De Cloedts bezwaren van de hand. Het aantal mensen dat dit jaar (tot nu toe) is omgekomen in het verkeer is hoog. In de afgelopen jaren was het aantal niet zo hoog en dat doet vrezen voor de rest van 2014. N59, bij Grevelingensluis Bruinisse 06-02-2014 "—"«t-'N Dodelijke verkeersongevallen in 2014 Weg naar de Val Zierikzee 03-06-2014 Verkeersdoden per jaar Ds. Van Wouwestraat Serooskerke 26-02-2014 Molendijk Oud-Vossemeer 27-01-2014 heel jaar t/m 3 juni Oosthavendijk Wilhelminadorp 08-02-2014 Nisse 12-03-2014 Jacob Catsweg/Hondegemsweg Grijps kerke 11-03-2014 - Oostelijke Schelderijnweg Rilland 27-04-2014 's Heerenhoeksedijk Ovezande 13-02-2014 Y A58 Rilland 25-02-2014 Westdorpseweg/Herverkavelingsweg Baarland 16-04-2014 Waanweg Hoedekenskerke 31 -05-2014 Guido Gezellestraat/Oude Vaart/Alvarezlaan Terneuzen 31-05-2014 Mosterdweg Oostburg 02-06-2014 Zuidlandstraat/Guido Gezellestraat Terneuzen 28-03-2014 Bij dit ongeval zijn twee mensen omgekomen. DONDERDAG 5 JUNI 2014 door Frank Balkenende MIDDELBURG - De provincie kan op dit moment nog niet de nieuwe dienstregeling voor het busvervoer van Connexxion bekendmaken, om dat vervoersmaatschappij Syntus bezwaar maakt tegen de gunnings procedure voor de busconsessie. DEN HAAG - Minister Melanie Schultz (Infrastructuur) heeft dui delijk genoeg gemaakt dat ze een vergunning wilde verlenen om de vaargeul in de Westerschelde uit te baggeren. Met de advertentie die ze in de PZC zette was niets mis. Ei genaar Gery de Cloedt van de Hedwigepolder of zijn raadsman had beter moeten opletten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67