Kitesurfen kan iedereen Een duik in het ondiepe Met de wind in de zeilen 14 UIT Een dagje strand, af en toe een frisse duik, beachyoga en dan wat lekkers in het strandpaviljoen. Heerlijk. En op het water? Daar kan je ook recreëren en genieten. Is je vliegertje op het strand niet meer avontuurlijk genoeg en wil je sowieso het water in? Op het Noordzeestrand van Vrouwenpolder kan je leren kitesurfen. In het eerste uur sta je al gelijk met een kite op het strand te vliegeren, voordat je het weet krijg je al les in het water. Ga je door, dan kan je na zo'n negen tot twaalf uur zelfstandig cruisen. Met een kite voel je de kracht van de vlieger op je lichaam en je speelt met de wind en het water. Moeilijk? Dat valt enorm mee. Kiten hoeft niet per se enorm snel te zijn, of van die indrukwekkende' sprongen. Dat komt wel eenmaal je de smaak te pakken hebt. Bij Kitesurfschool Vertigo hebben ze cursisten van 12 tot 70 jaar en ze bieden funlessen aan. Je kan het zo relaxt of avontuurlijk maken als je zelf wilt. Kitesurfles van 3 uur, 30 euro per uur. Inclusief Onder water valt er heel veel moois te zien. De meest ingenieuze wezentjes doen je tijdens een duik in het Grevelingenmeer misschien wel even de adem inhouden. Zeeland staat bekend als een onderwaterparadijs en je kan er sneller van meegenieten dan je zou denken. Een introductieduik bij Duikschool de Grevelingen is een programma van zo'n drie uur dat gegarandeerd onder water eindigt. Het enige wat je hoeft te doen is ademen, in het water zweven en versteld staan. De instructeur doet de rest en houdt je letterlijk bij het handje vast. Je kan ook doorgaan voor je brevet om zelfstandig te leren duiken. Een beginnerscursus duurt drie dagen. Zo lang je je aan de regels houdt, is duiken een veilige sport. Bij de Zeeuwse duikscholen staat die veiligheid voorop. Introductieduik inclusief uitrusting 69 euro. Gezondheidsverklaring noodzakelijk. Zeilen is een heerlijke watersport. Je bent lekker actief bezig en tegelijkertijd is het heel ontspannend. Je zit dicht op het water en een zeilboot reageert erg snel. Ook als je meevaart, ben je actief, bijvoorbeeld de fok aantrekken bij het overstag gaan of hangen bij wind. Zeilbootje te duur? Je kan ze ook huren en je kan het in Zeeland ook prima leren. Bij Zwemer in Kamperland verhuren ze verschillende zeiljachtjes voor op het Veerse Meer. Alle prijzen zijn inclusief een buitenboordmotor en brandstof. Als je gewoon een geweldig dagje wilt ontspannen, kan je ook een sloep huren. Picknickmandje mee, flesje rosé. Even voor anker gaan en zwemmen of aanleggen bij een eilandje op het Veerse Meer. Daghuurprijs voor een zeilboot vanaf 85 euro. Sloep vanaf 95 euro voor een ochtend of avond. Vaarbewijs niet noodzakelijk door John de Kok Van kitesurfen tot materiaal. Vertigo Sports Shop BV Kamperland Tel: 0652-470303 www.vertigo-sports.com Lizanne van Stiphout geeft een lesje in kitesurfen. foto's Dirk-Jan Gjeltema Duikschool De Grevelingen Scharendijke Tel: 0622-281624 www.duikschooldegrevelingen.nl Teun Schoemaker geeft instructie aan een beginnende duiker. Zwemer Go4watersport Kamperland Tel: 0113-371547 www.zwemer.nl Marcel Filius in de weer. Zeilbootje huren? Dat kan,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58