Grote klaagzang verstopt achter elegant laagje vernis UIT 9 Variant op bekend thema maar verrassend mooi in beeld gebracht Het is 1962, zes jaar na de hu welijksvoltrekking van filrrister Grace Kelly en prins Rainier III van Monaco. Gra ce beseft wat ze heeft opgegeven voor haar prins. In Amerika werd ze aanbeden als gevierd actrice, in dit kleine koninkrijk is ze vooral de importbruid. Ze wordt moei lijk opgenomen in het gesloten wereldje van Europese adel, blijft de Amerikaanse die slecht Frans spreekt en niet is opgevoed vol gens de juiste etiquette. Regisseur Olivier Dahan, die eer der Piaf s bio-film 'La vie en rosé' maakte, lijkt vastbesloten een an der beeld te schetsen van het sprookje van de filmster en de prins. Dahan's Grace is niet alleen beeldschoon, ze is ook niet op haar mondje gevallen of te verle gen haar mening te geven over po litieke zaken die haar niet aan gaan. Dit tot frustratie van haar man (Tim Roth), die verweten wordt dat hij zijn vrouw niet on der controle weet te houden. Een eindeloze aaneenschakeling van kitscherige soft-focus clo- se-ups van Kidmans gezicht moet duidelijk maken dat 'de rol van prinses' Grace zwaar valt. 'Grace of Monaco' is in feite één grote klaagzang verstopt achter een ele gant laagje vernis. Nicole Kidman is met haar lelieblanke huid de stervende zwaan die een laatste royale dans opvoert. In de animatie 'Flits en Het Magische Huis' van regisseurs Ben Stassen en Jéré- mie Degruson raakt de jonge kat Flits zijn familie kwijt. Op zoek naar een schuil plaats belandt hij in het mysterieuze land huis van de gepensioneerde goochelaar Laurens. Het huis wordt bewoond door pratende dieren en robotjes met ongeloof lijke talenten. Wanneer Laurens in het zie kenhuis belandt, probeert zijn neef het huis te verkopen. Maar dat is buiten de be woners gerekend, die een plan uitdenken om potentiële kopers af te schrikken. Ze to veren hun huis om tot spookhuis met Flits als geheime wapen. De film is een zoveelste variatie op een ge kend thema, met al de slechterikken, wen dingen en op-het-nippertje-reddingen die je kan verwachten. Ook de grapjes, accent jes en geestig bedoelde karakters blinken niet echt uit qua originaliteit en vinding rijkheid. Maar daar staat toch ook veel te genover. 'Flits en het Magische Huis' is hoe dan ook schattig, plezierig en geva rieerd genoeg om jongere kijkers en hun ouders anderhalf uur zoet te houden. Wat de film naar een hoger niveau tilt, is de manier waarop alles in beeld wordt ge bracht. Het enorme huis van de goochelaar waar de jonge kat Flits gaat schuilen voor de regen is een dankbare plek voor anima tiefilmers om een avontuur te situeren, en regisseurs Ben Stassen en Jérémie De gruson laten geen kans liggen om de loca tie in al haar glorie te laten zien. lijk ook al een vervolg, want ge baseerd op de veel serieuzere te levisieserie. Pluspunt is op nieuw de geslaagde chemie tus sen Jonah Hill als nerd Schmidt en Channing Tatum als de dommige, maar sportieve Jen- ko. In deze aflevering is dat ide aal om de draak te steken met de innige mannenvriendschap (zonder seks). Een fenomeen waarvoor ooit de term broman- ce is bedacht. Wanneer Jenko op het sport veld een nieuw maatje vindt, dreigt een heuse relatiecrisis. Door daarbij dialogen te gebrui ken die bol staan van de clichés uit romantische man-vrouw drama's ontstaat een kostelijk effect. Minder goed uit de verf komt de poging ons te verma ken met de eigenaardigheden van het studentenleven. Geluk kig hebben Lord en Miller niet meer pretenties dan het breng en van krap twee uur ongecom pliceerd vermaak. In de tweede helft verandert '22 Jump Street' alsnog in een aanstekelijke ac tiekomedie vol knipogen rich ting bioscoopvertier. DONDERDAG 5 JUNI 2014 door 'Tisha Eetgerink 'Grace of Monaco'; regie: Olivier Da han; met: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella; te zien in: Vlissingen. 'Flits en Het Magische Huis'; regie Ben Stassen en Jérémie Degruson; Te zien in: Goes, Oost burg en Vlissingen knipogen '22 Jump Street'; regie: Phil Lord, Christopher Miller; met o.a.: Jonah Hill en Channing Tatum; te zien in: Go-S, Vlissingen en Terneuzen. Scène uit de animatiefilm 'Flits en Het Magische Huis'. Scène uit de film 'Grace of Monaco' met Nicole Kidman in de rol van Grace Kelly, foto Julian Panie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53