Jonge mensen op weg naar concertpodium in Colden Circle Spelen met het kwartet is als thuiskomen UIT 5 Programma Jazzfestival Het Requiem van G. Fauré biedt het uit gangspunt voor het concert 'The Dead and the Living' dat het Golden Circle Ensemble zaterdagavond geeft in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Dit ensemble bestaat uit jonge talentvolle mensen die op weg zijn naar het concertpo dium. Het ensemble is internationaal samen gesteld en werkt afwisselend samen met de organisten Aarnoud Groen, Gijsbert Kok, André de Jager en - bij het concert in Zierik zee zaterdagavond met Arjan Breukhoven. De muzikale leiding is in handen van diri gent John Bakker. Hij begon zijn loopbaan als muziekdocent binnen het voortgezet on derwijs en werkt nu als schrijver van koor muziek, uitgever van muziek en als dirigent van verscheidene grote koren in de Rand stad. Het Requiem van Fauré zal in 'The Dead and the Living' worden omlijst door vo cale muziek van Vavilov, Coleman, Elgar en door orgelimprovisaties op het Kam en Van der Meulenorgel in de Nieuwe Kerk. Deze concertreeks met een afwisselend pro gramma van zang en orgelspel is opgezet in het kader van Bevrijdingsdag. Het optreden in Zierikzee geldt als afronding van de concertreeks. Eerder waren er optre dens in Den Haag, Elburg en Rotterdam. Saxofoniste Tineke Postma beviel onlangs van haar eer ste kind. Maar de komende maanden staat ze alweer op grote jazzfestivals in Europa. Haar composities en spel, vaak samen met grote jazzmusici, be zorgden de saxofoniste wereld wijd een flinke status. Maandag speelt ze met haar kwartet in Middelburg. Ze schreef met de Amerikaanse saxofonist Greg Osby stukken voor een nieuw album. Dat komt in september uit. Het was een droom die uitkwam. „Ik wil de al heel lang met deze musici spelen", zegt Postma. „Het klikte goed tussen ons en ik dacht aan hen voor een nieuwe cd. Greg en ik stelden de band samen. Wij schreven specifiek voor deze be zetting." Postma wil zich continu ont wikkelen en is alert op signalen die aangeven dat het tijd is om nieuwe wegen in te slaan. „Als je spel je vermoeit, je jezelf niet geïnspireerd voelt, of als je je zelf dingen hoort spelen die je al vaker hebt gespeeld, dan moet je iets doen; maatregelen ne men." Ze zoekt de inspiratie onder an dere in New York, waar ze woont en waar ze speelt met Greg Osby, Rudresh Mahanta- happa en Donny McCaslin. Maar ze doet ook ideeën op tijdens de toer met Lizz Wright, Terri Lyne Carrington en Esperanza Spalding. Haar muzikale held is Wayne Shorter. Ze noemt zijn vrije manier van spelen, het den ken in beelden en het gebruik van muzikale metaforen. Postma zegt dat ze altijd een vrij intuïtie ve speelster is geweest. Ze is ze ker beïnvloed door Greg Osby's spel en concepten uit de M-Base stijl. „Ook ben ik gedoken in een aantal technische zaken van het saxofoonspelen die naar mijn idee nog niet zo goed ontwik keld waren." Componeren voor haar eigen kwartet stond even op een laag pitje. „Wij - het Nederlandse kwartet - zijn ons blijven ont wikkelen en we zijn blijven stu deren. Dus ontstaan er ongetwij feld weer nieuwe sounds en vi bes. Ik kijk er erg naar uit, want spelen met het Nederlandse kwartet is als thuiskomen." Het kwartet is goed op elkaar in gespeeld en de muzikanten hou den elkaar scherp. „We dwingen elkaar om risico's te nemen, om de muziek spannend te hou den." Daarom speelt ze in Mid delburg met dit kwartet een aan tal stukken van haar nieuwe cd en zal er iets nieuws te horen zijn The Dawn Of Light - het al bum waarvoor ze de Edison Jazz Nationaal ontving. www.pzc.nl/uit gaat om de locaties die ik ontdek tijdens mijn reizen zoals naar Ja pan, Brussel, Parijs, Los Angeles, Londen en Jakarta. En het gaat om de mensen die ik ontmoet. Maar ook de gedachten die ik heb als ik alleen ben om vier 's nachts in mijn hotelkamer na een con cert. Dat is mijn leven en dat is waar die nummers vandaan ko men. Mijn geschiedenis en mijn toekomst." In Middelburg speelt de band ze ker de stukken van While you we re sleeping, maar ook Trouble en Co me to My Door. „Ik wil mensen blij maken, that's showbiz babe. Ik hoop dat de mensen ook op dit album weer hun persoonlijke fa vorieten vinden." Bezetting: Jose James (zang), Talia Billig (zang), Brad Allen Williams (gitaar), Kris Bowers (keyboards), Solomon Dorsey (bas), Richard Spaven (drums) Vrijdag 6 juni Gratis Desafinado 20.00U Eleonora's Ho liday. Zaterdag 7 juni Gratis. Zeeuws Museum 15.00U Arie Kuit. Betaald Abdijplein 15.00U DJ Sandstorm, ïó.oou Keno Harriehausen Quar tet. 17.00U DJ Sandstorm. 17.45U Marzio Scholten's Identikit. 19.00U DJ Sandstorm. 19.30U Phro- nesis. 20.45U DJ Sandstorm. 21.3011 Courtney Pines 'House of Le gends'. 23:oou DJ Sandstorm (Ar row Jazz) Zondag 8 juni Gratis Nieuwe Kerk 13.00U Jazz in the Church, gospelorkest Harry Kan- ters mmv Machteld Cambridge The French Quarter Quartet olv Harry Smit. Betaald: Abdijplein 15.00U DJ Vin- dictiv. ïó.oou Carla Bley Trio. -17.0OU DJ Vindictiv. 17.45U Jungle by Night. 19.00U DJ Vindictiv. 19.30U Michiel Borstlap Trio. 20.45U DJ Vindictiv. 21.3011 Jose Ja mes. 23.00U DJ Sandstorm Maandag 9 juni Betaald Abdijplein 14.00U DJ Sandstorm. 15.00U Tineke Postma Kwartet. 16.15U Jazz Award 17.00U Larry Graham Central Station.i8:30u DJ Sandstorm. DONDERDAG 5 JUNI 2014 Het Golden Circle Ensemble brengt het concert 'The Dead and the Living*. Zaterdag 7 juni, Nieuwe Kerk, Zierikzee, 20.00 uur; kaarten a 10 (tot 16 jaar 5) zijn te bestell- len via de website: www.goldencmp.nl Tineke Postma en haar kwartet op het Abdijplein in Middelburg. door Mischa Beckers Bezetting: Tineke Postma (sopraan - en altsaxofoon), Marc van Roon (piano), Frans van der Hoeven (bas), Martijn Vink (drums). Tineke Postma Kwartet maandag 9 juni, Abdijplein Middelburg. Aanvang: 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49