Keur aan topartiesten tijdens jubileumeditie Vestrock I I II II I podiumagenda 4 UIT 4 H Het programma van Vestrock is jubi leumwaardig. Onder meer Di-Rect, The Opposites, Daan, De Kraaien, Thomas Azier en Blaudzun staan op het festival, dat toe is aan de vijfde editie. Ook acts van verder over de landsgrenzen doen dit weekend Hulst aan. En wat te den ken van de internationale topbands Limp Biz- kit en White Lies? De Britten staan dit festi valseizoen op Pinkpop en Rock Werchter, de Amerikanen spelen ook in Landgraaf en op Rock am Ring. Op Vestrock sluiten ze respec tievelijk de zaterdag en zondag af. De jonge festivalgangers komen morgen al aan hun trekken tijdens Vestrock Junior. Hans Klok geeft acte de presence, freestyle- voetballer Souflane Touzani toont zijn skills en optredens zijn er van onder meer Ali B, Jan Smit en Yellow Claw. Nieuw dit jaar zijn de Vestrock Allstars, die zondag optreden. Dat is een band gefor meerd uit muzikanten van verschillende groepen, bijvoorbeeld de Koninklijke Harmo nie Sint Cecilia uit Kloosterzande. Ook verle nen onder meer singer-songwriter Douwe BobBjorn Awouters (Drive Like Maria), Torre Florim (De Staat) en Baskerville hun mede werking. De Amerikaanse zanger en componist Jose James staat bekend om zijn veelzijdigheid. Hij is dit weekeinde op het Jazzfestival in Middelburg. Jose James is een graag gezie ne gast op festivals. Zeker na zijn nieuwe (vijfde) album While you were sleeping. Het is een soort ode aan het nachtle ven van Londen dat hij intensief bezocht en daarmee een goed voorbeeld van de artistieke reis die James beleeft. Hij absorbeert nieuwe muzikale ontwikkelin gen. En natuurlijk kent While you were sleeping invloeden uit de jazz-mu- ziek, zoals alle albums van James. Maar hij luisterde ook goed naar een keur aan artiesten die geasso cieerd worden met een diversiteit aan muziekstijlen. Ook elektroni sche muziek. „Ik ga door met wat me op dat moment ontroert", zegt James. „Dat was de laatste tijd vooral Nirvana. Vooral ingege ven door de gedenkdag van Kurt Cobains overlijden. Daarnaast ook Madlib, Fourtet en James Bla ke. Die zaken vinden hun weg naar je hersenen en beginnen ideeën te zaaien die geleidelijk veranderen in nummers, die weer veranderen in een album. Het is allemaal niet zo gepland." James is bekend om de veelzijdig heid in zijn vocale expressie. Soul volle krachtige en sensuele par tijen, waarbij de invloed van zan gers als Marvin Gaye, Donny Hata- EP way en Bill Withers nooit ver weg zijn, gaan hem net zo makke lijk af als vocale interpretaties van John Coltranes muziek en impro visaties. Op het nieuwe album ver kende hij zijn zangcapaciteiten verder. „Ik wil meer direct en persoonlijk zijn, zowel in mijn componeren als het zingen. Mijn stem past zich aan, aan wat mijn geest ook maar wil. Ik beschouw dat als een van mijn hulpmiddelen om me uit te drukken. Dit album heb ik zelf geschreven, geproduceerd en uitgevoerd." Er blijken vele zaken te zijn waar James zijn inspiratie uit put. „Het EFcP, Di-Rect staat zaterdag op het podium van Vestrock. Vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 juni, Buitenvest, Hulst, vrijdag 15.00 uur; zaterdag en zondag 12.00 uur; kaarten Vestrock Junior a 17,50, dagkaart Vestrock a 30, combikaart a 50, campingkaart a 10 via www.vestrock.nl DONDERDAG 5 JUNI Middelburg Miniconcert Lange Janproject: Joke de Mol en Henk Groeneweg, Koorkerk, 15.00 uur PZC-lezing met Bert Wagendorp, schrijver van boek 'Ventoux', lezing en in terview door Ernst-Jan Rozendaal, Kloveniersdoelen, 20.00 uur Schore Open Podium van Ons Genoegen Ka- pelle en OKK Wemelding, Herv. Kerk, 20.00 uur VRIJDAG 6 JUNI Goes Salsa party met band Rompe Cabeza, Café Het Postkantoor, 22.00 uur Kapelle Open Podium van Ons Genoegen Ka pelle en OKK Wemelding, De Vroone, 20.00 uur Oostkapelle Bram Wijnands Trio speelt Erroll Gar ner, Hotel Green White, 20:00 Vlissingen Kid Congo The Pink Monkey Birds, De Piek, 21.00 uur ZATERDAG 7 JUNI Goes Concert Gemengd Koor Yerseke, Westerkerk, 19.00 uur Middelburg Haikufestival, Zeeuwse Bibliotheek, 11.00 uur Terneuzen Westerschelde Bigband meets Boom Bigband, Porgy en Bess, 20.00 uur Tholen Concert Maarten van der Kooij (te nor), Gasthuiskape), 14.30 uur Vlissingen Filmfabriek van Cavak: Hoe wordt een film gemaakt?, Machinefabriek, vanaf 10.00 uur Orgelconcert door Jos Vogel, St. Jacobskerk, 16.00 uur Zierikzee Concert Golden Circle ensemble o.l.v. John Bakker en organist Arjan Breukho ven, Nieuwe Kerk, 20.00 uur ZONDAG 8 JUNI Goes De Vlasbloazers uit Koewacht, De Manhuistuin, 12.00 -13.15 uur Hoedekenskerke Kleinkunst op Stoom met muzikale en kunstzinnige verrassingen in de stoom trein en foto-expositie in De Buffer, Stoomtrein, volgens dienstregeling Zonnemaire Optreden Trio Bender, d'Ouwe Smisse, 14.30 uur WOENSDAG 11 JUNI Zierikzee Kindervoorstelling in kader Anywa- vefestival met goochelaar Magic Steve, 14.30 uur door Mischa Beckers Jose James groeit maar Jose James absorbeert nieuwe muzikale ontwikkelingen, foto Janette Beekman 1 M -4 JS V vfc&SjÈÉÉi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48