Rondemiss Directe televisiereportage bij CTV Zeeland Wester- schelde- tunnel korte tijd afgesloten Omleiding voor verkeer in Goes Ronde van Zeeland Seaports Premiesprint bij verlaten tunnel Jamie de Jong ronde van zeeland seaports zeeland iJh T tyrjg** seaports Provincie Zeeland £a\U Voor een veilige passage van de Ronde van Zeeland Seaports en de daaraan voor afgaande Prominententocht wordt de Westerscheldetun nel zaterdag korte tijd afge sloten. De Oostbuis (richting Borssele) is dicht van plm 12,50 13.30 uur, de Westbuis (richting Ter neuzen) van plm 12.55 13,25 uur. Jamie dé Jong uit Goes is dit jaar de rondemiss van de Ronde van Zéelarld Seaports. De 18-jarige directie secretaresse/managementassistent kent het wielrennen omdat ze zelf fietst bij de Elitevrouwen in de formatie Autoglas Wetteren Cycling- team. Zé wordt gekleed door Mana-Ria in Goes Dêsireé Bakker van schoonheidssalon Excellence zorgt voor de make up en de hairstylmg De bloemen zijn ook di! jaar weer van bloemisterij Wisse in Heinkenszand CTV Zeeland, de andere omroep van Zeeland, zendt zaterdag 7 juni vanaf 16.00 uur op televisie een rechtstreekse reportage uit van het slot van de Ronde van Zeeland Seaports. Bij de eindstreep aan de Patijnweg in Goes wordt een talkshow gehouden, die wordt onderbroken door beelden van de doorkomsten en natuurlijk de finish. Commentator is Piet Eversdijk. Eerste en tweede pinksterdag is bij CTV Zeeland een uitgebreide samenvatting te zien van deze oudste Zeeuwse wie lerronde. CTV Zeeland is te ontvangen op de digitale kabel van Delta (kanaal 22), op tablet en smartphone via de TV-app van Delta en op internet. Wie rechtstreeks op de hoogte wil blijven van de ontwikkelingen in de koers kan dat doen via de liveblog op www.ron- devanzeelandseaports.nl En uiteraard bij de finish met het verslag van de bekende speaker Kees Maas. De Patijnweg in Goes is zaterdag een paar keer afgesloten. Dat ge beurt tussen 7.00 en 11.00 uur, omstreeks 13.30 en van 16.00 tot 21.00. Verkeersregelaars geven de omlei ding ter plaatse aan: vanuit Yerseke/ Kapelle richting Goes via 's-Graven- polder. En vanuit Goes naar Kapelle/ Yerseke via Goes Zuid en 's-Graven- polder. De Buys Ballotstraat blijft (be halve tijdens de finish rond 17.15) open. Tijdens de openstelling wordt automobilisten gevraagd langzaam te rijden. Een stuk Zeeuws cultureel erfgoed 'PW Vorig jaar won de Duitser André Greipel de massasprint in Terneuzen. Foto: Edwin van 't Westeinde De historische passage van de Wes terscheldetun nel wordt gevierd met een tussensprint. Wanneer het prof peloton de 6,6 kilometer lange tun nel verlaat valt er een premie van 500 te verdienen. En natuurlijk deze glazen trofee als herinnering. Ingo de Moor van de Westerschelde- tunnel met de trofee. (Sport)gedeputeerde Ben de Reu betitelde de Ronde van Zeeland Seaports onlangs als 'La Doyen ne' van de wielersport in Zeeland. Deze eretitel, letterlijk 'de oudste', is in wielerland gereserveerd voor de klassieker Luik-Bastenaken- Luik. Maar in de Zeeuwse verhou dingen komt deze wedstrijd voor beroepsrenners daarvoor zeker in aanmerking. De Reu, zelf een fanatieke fietser: 'De Ronde van Zeeland Seaports is voor mij de klassieker van de wind. Een onderschatte, oer-Hollandse discipline van waaierrijden, op het kantje zitten, stoempen. Geen heu vels of kasseien, maar wind. Die past nergens beter bij dan bij Zeeland.' Ook Dick Gilhuis, commercieel directeur van Zeeland Seaports, roemt de wielerhistorie van deze pro vincie. "Wielrennen en de Zeeuwse havens passen goed bij elkaar. Fiet sen is een laagdrempelige sport, zo wel voor de kijkers als de sporters. Het is een no-nonsense-sport waar ondanks techniek en tactiek, de han den uit de mouwen steken en er voor gaan nog hoog in het vaandel staan. En laat dat nu juist zaken zijn waar de mensen en de bedrijven in de Zeeuw se havens zich ook prima bij voelen." Dat de koers dit jaar voor het eerst in de historie door de Westerschelde- tunnel gaat symboliseert niet alleen de verbondenheid van alle regio's in de provincie, maar ook die van de havens. De wedstrijd, die in 1959 startte als Ronde van Midden-Zee land en inmiddels dankzij de spon soring van Zeeland Seaports een nieuwe naam kreeg, kan volgens de organisatie bijna worden gezien als een soort cultureel erfgoed. Met een geschiedenis van ruim een halve eeuw en een imposante lijst aan winnaars is het een evenement om te koesteren. Niet alleen wordt er jaarlijks topsport van de bovenste plank binnen de provinciegrenzen gebracht, het is voor de bedrijven en instellingen die hun materiële en immateriële steun verlenen een uit gelezen moment om te netwerken. Organisatie-voorzitter Toine Poppe- laars prijst de betrokkenheid van het Zeeuwse bedrijfsleden, overheid en politie. Niet te vergeten die van de talloze vrijwilligers, die zich inzetten om dit evenement tot een grandioos succes te maken. Tekst: JongeMedia; Foto's: Edwin van 't Westeinde, Patricia de Jong, Ronde van Zeeland Seaports; Vormgeving: Roland Goovers Zwaartekracht Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38