Monfils bezwijkt onder moordende druk Valpartij met paard kan Miltenburg niet deren 32 SPORT UITZWAAIWEDSTRIJD Krajicek naar laatste vier Feest wedstrijd tegen Wales komt geen moment op gang. Nederland wint het duel in de Arnena nog wel, met 2-0. De Fransen lagen aan zijn voeten, nadat hij afgelopen zaterdag in de derde ronde de Italiaan Fabio Fog- nini in een bizar verlopen vijfset ter had verslagen. 'Lamonf danste toen over de baan, alsof hij in een discotheek op zijn favoriete R&B-muziek swingde. Hij be speelde als een rasartiest het chau vinistische publiek en blufte zijn tegenstander af. Het leek alsof de tijd 31 jaar werd teruggezet, toen Yannick Noah als laatste Frans man de grandslamtitel veroverde op Roland Garros. Als Monfils in zijn element is, is het een genot om naar hem te kij ken. Zoals ook tegen Murray, toen hij in de derde en vierde set van- PARIJS - Michaëlla Krajicek is sa men met Lucie Hradecka doorge drongen tot de halve finales van het vrouwendubbel op Roland Garros. De Nederlandse en de Tsjechische versloegen in de kwartfinale het als zestiende ge plaatste koppel Marina Erakovic/ Arantxa Parra Santonja uit Nieuw-Zeeland en Spanje: 7-5 6-3. Om de finale te bereiken zullen Krajicek en Hradecka het Italiaan se duo Sara Errani en Roberta Vin ei moeten verslaan. Jean-Julien Rojer haalde in het ge mengd dubbel al wel de finale. De Nederlandse tennisser won sa men met zijn Duitse partner An na-Lena Grönefeld van het Kazachs/Braziliaanse koppel Yaroslava Sjvedova/Bruno Soares: 3-6 7-6 (4) 10-5. uit geslagen positie herrees, zich zelf daarmee terug in de wed strijd manoeuvreerde (6-4 6-1) en hij met een pontificale vuistslag op zijn borst oorverdovend ap plaus oogstte. Maar als de top vorm ontbreekt, is de showman niet meer dan een sterveling, zo als in de eerste twee sets en de ontluisterende slotakte bleek: 4-6 1-6 en 0-6. Dat het verwachtingspatroon ver stikkend was, heeft alles te ma ken met het diepgewortelde ver langen naar Frans succes. Voor nu ance is daarom geen ruimte in het tenniscomplex aan de rand van Bois de Boulogne. Slechts een eindzege kan de honger stillen. Henri Leconte kan erover meepra ten. Tegenwoordig lachen zijn landgenoten om zijn grappen en grollen in het seniorentoernooi, maar in 1988 was Leconte de risee van zijn land. Vijf jaar na de triomftocht van Noah bereikte hij de finale, waarin hij door de stoï cijnse Zweed Mats Wilander werd overklast. De serve-volley specialist werd uitgelachen en weggehoond. Monfils kreeg kreeg om tien over half tien bij de invallende duister nis gisteravond niet dezelfde wre de behandeling, vermoedelijk van wege zijn populariteit. En wel licht ook omdat velen niet op een goede afloop gerust waren ge weest, aangezien mentale broos heid zijn handelsmerk is en een ineenstorting geen uitzondering. Rafael Nadal kent maar zelden zo'n een ineenstorting. De titel verdediger won in de herhaling van de finale van vorig jaar na vier sets van zijn landgenoot Da vid Ferrer: 4-6 6-4 6-0 6-1. De par tij op Court Suzanne Lenglen duurde ruim tweeënhalf uur. Ferrer kreeg na de eerste set hoop om te stunten met de uitschake ling van de titelverdediger, maar Nadal sloeg die hoop vervolgens aan flarden. De nummer één van de wereld plaatste een vroege break in de tweede set en gaf die niet meer weg. In de derde en vierde set was de achtvoudig win naar oppermachtig. Nadal speelt in de halve finale tegen Andy Mur ray. Miltenburg begon in Li met Final uitstekend, maar bij de galopwis sel struikelde de viervoeter en kwam ten val. Na de hervatting liep de combinatie alsof er niets aan de hand was met de megasco re van 70,33 procent naar een afge tekende overwinning. In de twee de proef liep de combinatie uit Ritthem naar haar tweede over- winnig (66,33 procent) op rij. „Ik schrok me rot. In de galopwis sel kwamen we ten val. Hij stond weer direct op en liep alsof er niets aan de hand was twee gewel dige proeven. Het is een super beestje, waar ik erg blij mee ben." Emely Wiskerke trok met de vos- ruin Aristocraat in Z2 de progres sieve lijn door. De amazone uit Kapelle stuurde de met veel af druk door de piste gaande Tan- go-zoon in beide proeven, met res pectievelijk 69,41 en 68,23 pro cent, naar de zege. Stephanie de Frel was met veel soeplesse tonende merrie VMF Doraya de spekkoper in Zi. De amazone uit Koewacht eiste met Westenwind-dochter in beide proeven 66,17 en 65,29 procent de overwinningen voor zich op. De Hansweertse Elles Kole eindigde in beide omlopen met de T\is- chinski-dochter als tweede. AMSTERDAM - Na een lange war- ming-up waarin twijfels en berus ting de Nederlandse voetballief hebbers in hun greep kregen, vliegt Oranje vanavond met een Airbus vol vragen naar Brazilië. De traditionele uitzwaaiwed strijd, tegen Wales dit keer, zorg de niet voor een explosie aan WK-optimisme: 2-0. Het moest een feestwedstrijd wor den naar de Hollandse traditie, met een deinende oranje zee op de tribunes en volwassen man nen met scheepstoeters en impo sante leeuwenvellen die uit volle borst de André Hazes-klassiekers meebrulden. Maar het was giste ren veel te vaak en veel te lang stil in de Arena, tot de nok volgepakt zoals bij elk tweejaarlijks saluut aan Oranje. Af en toe klonk er zelfs licht ge fluit, als een reprimande aan een zoekend en weifelend elftal om het stadion eindelijk eens tot een swingpaleis om te toveren. Maar momenten van brille kwamen er zelden, zoals ook de vele vragen onbeantwoord bleven die om dit Nederlands elftal blijven cirkelen. Was het echt nodig om de avon tuurlijke Hollandse school te ver laten, zo vlak voor het WK? Hoe stabiel is het versterkte defensie ve cordon straks tegen ploegen uit de wereldtop, zoals Spanje en Chili? En vindt de geroemde driehoek Van Persie-Robben-Sneijder straks de chemie om het verschil te maken? De enige zekerheid die bondscoach Louis van Gaal giste ren kreeg, was dat zijn meest kost bare diamant veilig terug in de vi trine kon worden gelegd. Arjen Robben, gisteren weer de gevaar lijkste Oranje-speler, bereikte heelhuids de negentigste minuut. Maar zijn andere kroonjuweel, Ro bin van Persie, bleef in de rust met liesklachten in de kleedka mer achter. Na afloop werd ge zegd dat het niets is om zorgen om te maken. Nederland had Wales als laatste sparringpartner voor het WK uit verkoren omdat die ploeg in de zelfde Angelsaksische stijl voet balt als Australië: veel fysieke strijd en een ijzeren mentale in stelling. Omdat de kleine buur van Enge land bovendien op papier met één spits speelde, meende Louis van Gaal zijn veelbesproken, be houdende systeem te moeten aan passen: van vijf naar, allez, vier verdedigers. Waarom niet meteen een extra creatieve speler erbij om een B-land als Wales, nota be ne zonder de man van honderd door Marco Knippen parijs - Zoals zo vaak in het volge pakte Stade Philippe Chatrier op Roland Garros bezweek een tennis- held van eigen bodem onder de moordende druk. Met Gaël Monfils sneuvelde gisteravond de laatste thuisspeler in Parijs. En dus krijgt ook de 2014-editie geen Franse winnaar in het enkelspel. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De re gen bleek gisteren de dressuurrui ters op het Hippisch Centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland weinig te deren. Er werd goed ge presteerd. Samantha Miltenburg dwong met de ruin Final bewonde ring af. De combinatie kwam ten val en stal daarna met twee fraai uitgevoerde proeven de show. Arjen Robben knalt Oranje op voorsprong in de uitzwaaiwedstrijd tegen Wales, foto Tom Bode/VI Images Oranje vol vragen door Roel Wiche

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32