'Met dit verbod is Vlissingen straks badplaats af Duurzaam huis wordt *Verkeersremmers niet in 48 uur opgebouwd nodig in Buitenruststraat' WALCHEREN 27 Jeugd-tbs geëist tegen 20-jarige VLISSINGEN - Zwemmend Walche ren is in paniek. De gemeente Vlissingen wil zwemmen achter de rode boeitjes verbieden en dat is volgens geoefende zwemmers nou net de enige plek waar ze rus tig kunnen trainen. De Vlissingse gemeenteraad praat vanavond over een voorstel van het college om zwemmen achter de rode boeien en nabij de vaar geul te verbieden. Het besluit er over is uitgesteld, omdat de poli tiek op de achterste benen staat. „We stoeien nog met de tekst van het voorstel; hoe we dat zo kun nen opschrijven dat het helder is en te handhaven", vertelt gemeen- tevoorlichter Mirjam Jongejan. „Maar het idee blijft hetzelfde." Niet alleen de bouwtijd van het in Duitsland geprefabriceerde huis is bijzonder, het is ook nog eens een ecologisch verantwoor de woning. „Het wordt spectacu lair om te zien", voorspelt sales manager Ingo Pahnke van Hanlo. „Normaal gesproken duurt het een half jaar om zo'n woning te bouwen, als je alle muren moet Het idee is veiligheid. „Mensen zwemmen graag een rondje Wal cheren. Dat kan in Vlissingen op sommige plekken, bijvoorbeeld bij de Nolle en bij het Roeiers- hoofd, niet zonder in de vaargeul te komen. Dat is levensgevaarlijk. Bootjes en ook grote schepen hou den er geen rekening met zwem mers. Maar het gebeurt wel. We hebben foto's van twee zwem mers en een speedbootje met wa- terski'er die op ze af komen. Zo iets kan verkeerd aflopen." Voorzitter Bart Roelse van het sportteam Zwemmen langs Wal cheren gelooft er helemaal niks van. „Ik ben een geboren Vlissin- ger, opgegroeid op het kleine zand je en ik heb nog nooit ge hoord dat iemand is overvaren. Ik zwem al vijftig jaar en echt, wij komen niet in de vaargeul. Nooit. opmetselen. Nu komen er drie vrachtwagens aanrijden en wordt het als een legopakket opge bouwd. 's Middags ligt de vloer, 's avonds zit het dak erop, de volgen de dag is het klaar. Binnen achten veertig uur." Het is de eerste duurzame wo ning die Hanlo in Nederland reali seert. Het huis is drie keer zuini ger dan wettelijk is voorgeschre ven. Op 12 juni is het nog niet he lemaal af, bekent Pahnke, want de zonnepanelen komen pas een maand later op het dak. „Niet al leen de opbouw is spectaculair, het ontwerp ook. Minder traditio neel dan gebruikelijk in Zeeland." Wij blijven er altijd vijftig tot honderd meter voor." Behalve dan tijdens de Scheldebe- ker, de zwemtocht tussen Vlissin gen en Breskens, die op 20 juli voor het eerst sinds 1964 weer plaatsvindt. Er is een eenmalige vergunning voor afgegeven. „On ze leden oefenen voor die tocht. Ik zwem al vijftig jaar en echt, wij komen niet in de vaargeul. Nooit De PvdA had haar zorgen geuit over auto's die veel te hard zou den rijden, waardoor kwetsbare voetgangers extra gevaar lopen. Voor de gemeente was dit aanlei ding om snelheidsmetingen uit te voeren. Volgens B en W laten de metingen zien dat de snelheids norm 'overdag goed wordt nage leefd en dat 's avonds de rijsnel heid hoger is'. „De Buitenrust straat is geen uitzondering. De ge- Achter de rode boeitjes, omdat je daar de ruimte hebt. Anders zit je met kinderen, ballen die in het rond vliegen. En als het laagwater is, staan de boeitjes zowat droog. Dan sla je met je handen op de grond. Niet te doen." Roelse vergelijkt het voorstel met een algeheel verbod op fietsen 'omdat je anders het risico loopt geschept te worden door een au to'. „Dit voorstel betekent dat we nooit meer van de Nolle naar het kleine zandje kunnen zwemmen. En ook niet meer bij de molen. Zo zijn we badplaats af." Zo erg is het allemaal niet, zegt Jongejan: „De boeitjes liggen al leen droog bij extreem laagwater, dus laagwater met springtij. Dat is twee keer per maand. Dat is bij ons weten ook niet het meest fa voriete getij voor zwemmers." meten rij snelheden geven geen aanleiding om verkeersmaatrege len te treffen." In de Buitenruststraat, waaraan ook een verpleegcentrum is geves tigd, geldt een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur. Voor de gemeente is bepalend dat 85 procent van de weggebruikers 36 kilometer per uur of langza mer rijdt. Dat neemt niet weg dat er ook snelheden tot boven de 70 km per uur zijn gemeten, met zelfs een uitschieter van 90 km per uur, ge meten op een vrijdagavond in april. Maar ook dat komt elders in de stad voor. Kunstroute in het Pinksterweekend In Oostkapelle wordt vrij dag en zaterdag de Kunstrou te gehouden. Er zijn 29 deel nemers op 14 locaties. Beide dagen zijn alle locaties van 10.00 tot 17.30 uur te bezoe ken. De locaties zijn te her kennen aan de sandwichbor- den aan de weg, maar staan ook op de website www.kunstrouteoostkapel- le.nl. Op deze website is het hele programma te vinden. Festival 'Playing for Culture' In Vlissingen wordt zater dag het multiculturele festi val 'Playing for Culture' ge houden. Er zijn twee loca ties, in de Zware Plaatwerke rij en het winkelcentrum. Op het podium in de Zware Plaatwerkerij zullen vanaf 12.00 uur verschillende ar tiesten optreden en is er een multiculturele markt. In het centrum zullen onder ande re acrobaten optreden. Muziekdocent richt Beatles-expo in Muziekdocent Gino Buysrog- ge heeft in het Pontes Ly ceum aan de Bergweg 14 in Goes een expositie over The Beatles ingericht Vandaag is het vijftig jaar geleden dat de The Beatles Nederland be zochten. De expositie richt zich op The Beatles rond 1964 en het optreden in ons land. Tijdens schooldagen na 16.00 te bezichtigen. Alternatieven voor die gedwon gen verpleging van rijkswege, waarom zijn advocaat C. Koole had verzocht, werden niet aange dragen. V., die het niveau van een elfjarige heeft, wordt verdacht van poging tot moord op een plaatsgenoot. Het slachtoffer was geruime tijd bezig V. te bedreigen en vooral diens leven zuur te ma ken. Op 27 oktober vorig jaar werd het V. teveel en gebruikte hij een mes om zijn kwelgeest weg te jagen. Die werd in zijn arm, buik en borst geraakt. Het waren overi gens minimale verwondingen. Ca merabeelden toonden dat V. met stekende bewegingen op het slachtoffer was toegelopen. Enke le weken eerder bedreigde hij twee agenten en op 30 april zou hij een portier van een horecagele genheid in Terneuzen een gebro ken neus hebben bezorgd. Ook zou hij toen een agent hebben ge trapt en een andere in diens arm hebben gebeten. Uitspraak 18 juni. DONDERDAG 5 JUNI 2014 De gemeente Vlissingen wil zwemmen achter de rode boeitjes verbieden. Die liggen droog bij laagwater. foto Izaak Verkeste door Wendy Wagenmakers ZIERIKZEE - Nu staat er nog niets op Boudewijnsekerke 15 in Zoute- lande en op de ochtend van 11 juni ook nog niet. Maar de volgende dag staat er een compleet nieuw bouwhuis, neergezet door Hanlo Woningen uit Zierikzee. Bart Roelse MIDDELBURG - Er zijn geen verkeers- remmende maatregelen nodig in de Buitenruststraat in Middelburg. Dit antwoordt het college van B en W op vragen van de PvdA-fractie. OOSTKAPELLE VLISSINGEN GOES MIDDELBURG - De 20-jarige Terneu- zenaar Joël V. is alleen maar gebaat bij jeugd-tbs. Dat vinden deskundi gen die V. uitvoerig hebben onder zocht. De officier van justitie in Middelburg was het daar gisteren roerend mee eens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27