ZEELAND Voorarrest Vlissingse verdachte (17) verlengd Comazuipen Droom voor 95-jarige fan 21 Boezem afgelast almanak 28 en 29 Staatsbosbeheer wil dat evenementen gaan betalen om door het bos te lopen, wandelen of mountainbiken. DONDERDAG 5 juni 2014 Komen er tolpoortjes in de bossen? MIDDELBURG - Zeeuwse sportclubs en -organisaties zijn niet blij met de mededeling van Staatsbosbe heer dat het geld gaat vragen voor activiteiten in de natuur. Organi satoren van wandel- en mountain- biketochten maar ook hardloop wedstrijden moeten vanaf vol gend jaar per deelnemer een be drag overmaken aan de beheerder van het bos. Het gaat waarschijnlijk om een 'toegangsprijs' van 50 of 75 cent per deelnemer. Voor sommige evenementen kan dat flink in de kosten lopen. „Als het plan doorgaat zullen we de in schrijfgelden moeten verhogen", zegt Sebastiaan Heikoop van de Schouwse atletiekvereniging Del ta Sport. Staatsbosbeheer moet het de ko mende jaren met een derde min der subsidie van de overheid doen. Om het bos toch te kunnen onder houden, wordt naar alternatieven gezocht om geld in het laatje te krijgen. De (wedstrijd-)sporters lijken daarvan nu de dupe te wor den, individuele sporters worden niet aangepakt. „Dat kunnen we ook niet", zegt Kees de Lange, dis trictshoofd Staatsbosbeheer. „Je kan gewoon wandelen of fietsen over de paden." Voor de Kustmarathon, waar dui zenden sporters aan meedoen, kan het nieuwe beleid tot een enorme kostenpost leiden. „Dat zou ons 5000 euro kunnen gaan kosten", rekent Lein Lievense uit. In Zeeuws-Vlaanderen gaat onder meer de marathon door gebieden van Staatsbosbeheer. Ook Dynamica is niet blij met de maatregel. „Je moet geen geld gaan heffen bij een vrijwilligersorganisatie, om dat je zelf minder geld krijgt van de overheid", vindt Jan Bostelaar, voorzitter van de Walcherse atle tiekvereniging. Pinkstergala slaat een jaar over SUPERFAN WWWJANSMIT. COM De twee jongens worden er van verdacht de 22-jarige Rutger Kluin uit Epe in de nacht van za terdag 24 mei dusdanig te hebben geslagen, dat hij bewustlöos raak- te. Het slachtoffer liep een gebro ken kaak, neus, oogkas, kapotte tanden en een hersenschudding op. Hij zit momenteel nog ziek thuis. Beide verdachten konden binnen een week worden aangehouden, na een getuigenoproep van de po litie en een actie van vrienden van het slachtoffer op facebook. Ze hebben tijdens hun verhoor bekend betrokken te zijn geweest bij de zaak. Hun wordt poging tot doodslag dan wel zware mishan deling ten laste gelegd. MIDDELBURG - De manifestatie Boezem Co, die dit najaar zou worden gehouden, gaat niet door. Aanleiding voor het evenement is de 80e verjaardag van Marinus Boezem en zijn grote invloed op de kunst in Nederland. Boezems gezondheidstoestand staat het nu niet toe om festiviteiten en activi teiten te organiseren. Dat meldt Rinus Roepman, één van de orga nisatoren. Niks mooiers dan op een bankje tu ren naar kolossale zeeschepen die statig voorbij glijden. Die man uit Zoutelande kan er geen genoeg van krijgen. Afgelopen week posteerde hij zich andermaal op zijn favoriete bankje om naar de einder te gluren. Na verloop van tijd kreeg hij gezel schap van een heer op hoge leeftijd, die duidelijk om een praatje verle gen zat. Het gekeuvel voerde uitein delijk naar het onderwerp 'jeugd'. De Zoutelandenaar zei niets te be grijpen van het comazuipen dat on der jongeren kennelijk populair is. De senior moest tot zijn schande be kennen dat hij 'nooit Coma had ge zopen'. „Want ja, vroeger had je dat niet, hè. Ik zou geen eens weten waar je Coma kunt kopen." PZC in natuur kost geld Sporten door Maurice Steketee en Melita Lanting pagina 28: tolpoortjes in het bos? MIDDELBURG - De rechter-commis- saris heeft het voorarrest van de 17-jarige Vlissingse verdachte van een mishandeling in Renesse met twee weken verlengd. Zijn Schouw se compaan mag de juridische af wikkeling van de zaak 'onder bij zondere voorwaarden' thuis af wachten. Wat denk jij nou? Dat Kaatje Verbist (95) thuis blijft zitten als de Volendamse zanger Jan Smit zo'n beetje in haar achtertuin optreedt? Bén je nou helemaal gek geworden? Kaatje is erbij en dat 'haar' Jan optreedt op de kindervariant van het festival Vestrock, ach, wat geeft ze daar om. „Ik kan wel met de ramen open gaan zitten om hem te horen, maar ik zie hem veel liever. Ik volg hem al vanaf z'n tiende jaar." foto Camille Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21