28 ZEELAND VIJF JAAR VESTROCK Vrijdag begint de vijfde editie van Vestrock in Hulst. In totaal trekken 20.000 bezoekers naar het festival, dat in korte tijd is uitgegroeid tot een begrip. arschau, Boe dapest, Ber lijn, Hulst. Hulst? ja, Limp Bizkit doet dit jaar in zijn wereldwijde tour Hulst aan. De Amerikaanse megaband staat zaterdag op Vest rock. Een formatie van formaat voor een festival dat 'slechts' aan zijn vijfde editie toe is. Het is nog twee weken tot de op tredens van Di-Rect, Opposites en White Lies als we organisato ren van het eerste uur Gino Baart en Marcel Verhaar spreken. Om al vast in het festivalgevoel te ko men, zitten we in het gras, in het zonnetje. Natuurlijk een biertje erbij. Op het flesje pronkt de leeuw van Vestrock. „Ons eigen blond Vestrockbier", klinkt Gino trots. „We zijn het eerste en enige festival in Nederland met een ei gen bier. Bands als Iron Maiden en Elbow hebben het wel, voor een festival is het uniek." Het blond bier - Gino: „de smaak zit tussen Vedett en Duvel" - past helemaal in het concept van het jubilerende festival. Vestrock wil vernieuwend zijn. En met succes. Elke keer slaagt de organisatie er in met 'iets nieuws' te komen. In 2011 werd bijvoorbeeld de Vest rock University gelanceerd. Het concept waarbij onder meer pro fessoren het publiek in intieme sfeer onderwijzen, is tegenwoor dig ook een podium voor dich ters, schrijvers en cabaretiers. „Ook Triggerfinger heeft al in de University gestaan", geniet Marcel na. Een jaar later was daar Vest rock junior, bedoeld voor de jon gere festivalganger. Vorig jaar kwam daar Club Acoustic bij, waar artiesten in de puurste vorm te beluisteren zijn. De grootste vernieuwing is wel de editie van 2014; Vestrock is een driedaags fes tival, plus camping, geworden. Bij de lancering vijfjaar geleden was dat nog één dag. Als het aan Gino had gelegen, zou het festival terrein toentertijd met containers omringd zijn. „Dat had ik gezien op het Fringe festival in Australië en het leek me geweldig." Op Crammerock, in Stekene, kwam het idee iets soortgelijks in Hulst te organiseren. „Met Marcel en an deren ben ik toen een team gaan vormen. Ieder met een eigen ex pertise en achtergrond." Marcel la chend: „Van die containers zijn we trouwens snel afgestapt. Dat bleek nogal duur." Het Vestrockteam - en de vriend schapsband - groeide op weg naar de eerste editie. Alles liep op rolle tjes, behalve één ding: de kaartver koop. Die liep totaal niet. „Drie weken van tevoren werden we een beetje bang", herinnert Gino zich. „Het was een slecht voor jaar, veel regen. Tót de zaterdag van Vestrock! Toen begon opeens de zon te schijnen! We raakten op de dag zelf uitverkocht en kwa men uit de kosten." Sindsdien lijkt de zonneschijn niet meer verdwenen voor de or ganisatie. Het aantal acts groeit, de namen daarvan eveneens. En, niet onbelangrijk, de populariteit. Gino: „Tegenwoordig zie je men sen een heel jaar door met een t-shirt van Vestrock. Dat is toch super! In de regio leeft een soort Vestrockgevoel." Vestrockgevoel? „Je ziet mensen genieten tijdens het festival. Mensen die denken 'ik heb er echt zin in'. Iedereen is blij en heeft het over het Vest rock. De mensen genieten van de sfeer en de programmering. Dat is het gevoel", denkt Marcel hardop. Niet heel verwonderlijk als je een blik werpt op het programma van de jubileumeditie. Onder meer De Staat, Di-Rect, De Kraaien, Daan, The Opposites, Blaudzun, Herman Brusselmans, Jan Smit, Ali B en Hans Klok. Allesbehalve een misselijk rijtje. Voeg daar de internationale topbands White Lies en Limp Bizkit aan toe en de line-up staat als een huis. In januari zag het er overigens nog niet naar uit dat op het pro gramma zulke namen zouden prij ken. Gino: „We werden zenuw achtig, want we hadden nog geen grote headliners. Dat kwam ook doordat Vestrock in hetzelfde weekend valt als Pinkpop, dat dit jaar een belachelijk goede line-up heeft. Je vist toch in dezelfde vij ver." Met White Lies werd wel een heel vette vis binnengehengeld, die volgens Marcel uiteindelijk snel in het net zat. ,„Ik heb die we ken alle boekingskantoren afge beld of er nog mogelijkheden wa ren, maar zonder resultaat. Toen bleek opeens White Lies nog een show te willen doen op 8 juni. Daar voelden we natuurlijk wel wat voor, want dat paste exact in ons programmeringsprofiel. En toen ging het snel." Limp Bizkit liet zich moeilijker vangen. Gino: „We gingen kijken welke headliners andere festivals hadden. Pinkpop en Rock am Ring in Duitsland hadden Limp Bizkit. 'Zullen we die dan maar proberen?', vroeg ik aan Marcel." Heel wat belletjes, zweetdruppels en gebeden later was het beze geld: De Amerikaanse rockers zei den toe naar Hulst te komen. De rider, de wensenlijst voor backstage, van Limp Bizkit telt 36 pagina's. Nogal wat groter dan Vestrock gewend was van andere bands. „Op riders staan wel eens aparte dingen", zegt Gino. „We Iedereen het Vestrockgevoel door Bob Maes W I Hans Klok staat vrijdag op Vestrock Junior. Het is de eerste keer dat de illusionist op een festival optreedt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64