Juridisch gevecht varkens oneindig Rotonde krijgt steeds meer vorm Boodschappenbus Hulst ook op zaterdagochtend Vier dagen feest rond paardentrekwedstrijd Sweety^a. ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Bekend architect Calatrava belicht bij Toonbeeld asmijn Die hadden en hebben de initia tiefnemers niet nodig, zei Johan van Groningen, advocaat van La- vrijssen en Welvaarts. „Uit de aan vraag van de bouwvergunning blijkt wat voor functie die stallen krijgen", stelde Van Groningen. „Er zullen gewoon varkens wor den gehouden. De functie blijkt al uit de aanvraag van destijds." 'Destijds' is 1994, toen de eerste aanvraag werd behandeld door de gemeente Hontenisse die elf jaar geleden opging in de gemeente Hulst. „Vanaf het begin is duidelijk ge weest dat we tegen waren", zei milieu-ambtenaar Piet Verstrae- ten van de gemeente Hulst. „We konden toen de bouwvergunning niet weigeren. Toen al zeiden we dat er een milieuvergunning aan gevraagd moest worden en dat die niet één op één zou passen op de bouwvergunning." Ruim twintig jaar en ettelijke rechtszaken verder is er nog niets. „En er komt niets", stelde J. van Gilst van de gemeente Hulst. „Die c-vergunning is nodig, maar wordt nooit verstrekt." Zijn collega Van Groningen: „De gemeente heeft ten onrechte ver gunningen ingetrokken en we blij ven strijden. We hadden alle ver gunningen en nu ineens niets- meer. Dat kan niet." Uitspraak binnen acht weken. Om die werken zo veilig mogelijk te kunnen uitvoeren zijn er tot en met vrijdag 13 juni tijdelijk ver keerslichten geplaatst om de door stroming van het verkeer te rege len. De aanleg van de rotonde be gon een maand geleden en levert hinder op voor het verkeer. Nu er nog maar één rijstrook beschik baar is, ontstaan er al snel rijen wachtende automobilisten aan weerszijden van de grens. Dat leidt soms tot irritatie, omdat het verkeerslicht al na een paar secon den weer op rood springt. Hoewel vrachtwagenchauffeurs al tijdig het advies krijgen om via de Trac- taatweg richting Terneuzen te rij den, zijn er toch nogal wat truckers die gewoon via Kapelleb rug rijden. Daardoor wordt de ver- keershinder nog groter. In de derde fase is de Klingestraat tot en met 7 juni afgesloten. Daar na zal het verkeer via een ver keerslicht over de rotonde geleid worden. Fietsers worden omge leid via de Sint-Janstraat, Gentse vaart, Stroperstraat en de Galgen veldstraat. In de vierde fase wor den straks de nieuwe carpool- en parkeerplaats afgewerkt. Het is de bedoeling dat de rotonde nog voor de zomervakantie klaar is. De twee partijen die al meer dan twintig jaar lijnrecht tegenover el kaar staan, kondigden gisteren in de Bredase rechtbank aan in be roep te gaan en verder te strijden. Aan de ene kant staan de initia tiefnemers Welvaarts en Lavrijs- sen die bij Hengstdijk en Vogel waarde twee stallen - elk goed voor bijna 7000 varkens - willen bouwen. Aan de andere kant staat de gemeente Hulst die er alles aan wil doen de stallen niet ver der te laten komen dan het pa pier. Gisterochtend stonden ze weer te genover elkaar in de rechtbank. Voor de zoveelste keer. Ditmaal boog de rechtbank, onder leiding van voorzitter T. Peters, zich over de vraag of de gemeente Hulst verleende bouwvergunningen mocht intrekken en geen omge vingsvergunning hoeft te verle nen. De kwestie is vooral of er voor de bouw van de stallen een c-vergun ning (omgevingsvergunning) no dig is. Die moet aangevraagd wor den als het milieu belast wordt. Een Hulst voor Elkaar-vrijwilliger haalt de mensen thuis op, ver voert hen naar de supermarkten aan het Stationsplein in Hulst en brengt hen ook weer thuis. Het boodschappenproject is voorjaar 2012 begonnen, na sluiting van de Albert Heijn in de binnenstad van Hulst. Ouderen uit Hulst mo- RECIOAGENDA gen er gebruik van maken en ook ouderen uit Clinge, waar de super markt weg is. Kosten zijn er niet aan verbonden. AH betaalt de brandstof. Het busje rijdt al op drie ochten den, dinsdag-, donderdag- en vrij dagochtend. De zaterdagochtend komt daarbij vanaf 21 juni. Tussen 9.30 en 10.00 uur worden de deel nemers thuis opgehaald. Belang stellenden kunnen zich aanmel den voor de boodschappenbus via 0114-684700 of e-mail everstraten @welzijn hulst.nl TERNEUZEN - Centrum voor kunst en cultuur Toonbeeld belicht de ze maand de befaamde architect Calatrava. De architect en zijn werk staan centraal in een lezing en een excursie. Na de lezing op donderdag 12 juni (opgeven voor vrijdag 6 juni) kun nen (amateur)fotografen zich op zaterdag 21 juni uitleven op en rond station LuikGuillemins. Hun werk wordt donderdag 26 juni besproken en daarna tentoon gesteld. Meer informatie op site: www.terneuzen.nl/toonbeeld De paardentrekwedstrijd wordt dit jaar voor de zeventiende keer gehouden, zondagmiddag om 14.00 uur aan de Verlorendorp- weg. Er nemen zowel Nederland se als Belgische trekpaarden aan deel. De wedstrijd wordt van com mentaar voorzien door dierenarts Mark van de Vijver. De finales be ginnen omstreeks vier uur. Maar de feestelijkheden erom heen beginnen vrijdag al. Het eve nementencomité heeft dj Eddy ge contracteerd voor een dis- co-avond in de feesttent aan de Verlorendorpweg. Zaterdagmid dag om 14.00 uur begint daar een wedstrijd ringsteken met tracto ren. Voor de kinderen staat er een spingkasteel. 's Avonds is er vanaf 19.30 uur een grote barbecue met aansluitend een optreden van Tom Davys en Tamara en muziek uit de jaren tachtig en negentig. De paardentrekwedstrijd is op eer- 3 Slim Maigvitness kennismakingsbehandelingen bij Jasmijn Slim Beautycentre in Middelburg Slim^Beautycentre Afvallen klinkt veel mensen vermoeiend in de oren. Verlies nu snel gewicht en maak voordelig kennis met 3 Slim Maigvitnessbehandelingen bij Jasmijn Slim 81 Beautycentre in Middelburg. De Slim Maigvit ness afslankmachine steltje in staat om passief vet te verbran den! Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl App Store WOENSDAG 4 JUNI 2014 door Romain van Damme BREDA/HULST - Wat de uitspraak van de rechter ook is, nu al staat vast dat er de komende tijd geen varkensstallen gebouwd worden in Vogelwaarde en Hengstdijk. De rotonde in aanleg op de grens in Kapellebrug. foto Mark Neelemans KAPELLEBRUG - De vorm van de ro tonde op de grens in Kapellebrug is al goed te zien. Deze week is de derde fase van de aanleg ingegaan. Daarbij worden de aansluitingen van de rotonde gerealiseerd en voorzien van een asfaltlaag. HULST - De boodschappenbus voor ouderen van Stichting Hulst voor El kaar wordt binnenkort met een extra route uitgebreid op zaterdag ochtend. Meer agendanieuws vindt u op onze website. WOENSDAG 4 JÜNI AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten;* Jan van Eyckstraat, 13.00 uur: Straatspeel dag; BIERVLIET - Dorpshuis, 18.30 uur: Stads- loop Biervliet; verschillende afstanden; CLINGE - Malpertuus, 19.00 uur: Line dan ce; HEIKANT -1 Heike, 13.00 uur: Konings- schieting voor senioren; HULST - De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: In ternet café; 11.00 uur: Kookgroep; PHILIPPINE - De Kaaie, 14.00 uur: Kaar ten; 18.00 uur: wandelvierdaagse; SAS VAN GENT - De Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Handwerken, biljar ten; SINTJANSTEEN - De Warande; 13.30 uur: Kaarten; 18.00 uur: vierdaagse. EEDE - De paardentrekwedstrijd in grensdorp Eede trekt jaarlijks dui zenden belangstellenden. In het pinksterweekeinde wordt om die wedstrijd een vier dagen durend feest gebouwd. Verkrijgbaar in de B ©sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63