Woongoed sloopt Oostburgse straat Camere van Rethorica brengt weer spektakelstuk op Markt van Hulst 66 We willen de tijd nemen om alle reacties en voorstellen goed te bekijken 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Struisvogels kijken in Sluis TERNEUZEN - In zijn woonplaats Terneuzen is zaterdag oud-raads lid Herman Klein Hesselink over leden. Hij werd 84 jaar. Klein Hesselink werd geboren in Den Haag, maar verhuisde naar Terneuzen om te gaan werken bij chemieconcern Dow. Klein Hesselink was van februari 1977 tot en met de raadsverkiezin gen van juni 1982 lid van de PvdA-fractie in de gemeenteraad van Terneuzen. Hij was politiek zeer actief en bekleedde tal van maatschappelijke functies. Vrijdag vanaf 13.00 uur wordt af scheid van hem genomen in het crematorium in Terneuzen. SLUIS - Tijdens de pinksterdagen, van zaterdag 7 tot en met maan dag 9 juni, is het voor de zeven tiende keer open weekeind in struisvogelboerderij Monniken- werve in Sluis. Van 10.00 tot 18.00 uur kunnen belangstellenden met een rondlei ding op de farm mee; struisvogel cake, -hamburger of -likeur proe ven; struisvogelbiefstuk, -boeken of -tassen kopen. Met een beetje geluk is de geboorte van een struisvogelkuiken in één van de broedmachines te volgen. Alle ac tiviteiten: www.destruisvogel.nl HULST - De parochiekerncommis sies van de parochie Heilige Maria Sterre der Zee hebben nog een week om schriftelijk te reageren op het advies van de gebouwen commissie. Samen met het pasto raal team adviseert die commissie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen acht kerken te sluiten. Pas in het najaar stuurt het paro chiebestuur een definitief advies naar bisschop Jan Liesen van Bre da. „Het bestuur heeft nog geen definitief oordeel gevormd. We willen de tijd nemen om alle op merkingen, reacties en voorstel len goed te bekijken", zei vi- ce-voorzitter Stan Bosman maan dag tijdens een bij vlagen zeer emotionele bijeenkomst in het Hulster Reynaertcollege. Ruim tweehonderd belangstellen den waren naar Hulst gekomen om er te luisteren naar de tussen stand, maar bovenal om te laten zien dat ze willen vechten voor het behoud van hun kerk. „Dat is zeer bewonderenswaardig en be grijpelijk", zei Katrien van de Wiele van het pastoraal team. „Ie dere keuze die wordt gemaakt, is verkeerd. Zo werkt het nou een maal. Maar als je kijkt naar de cij fers is het wel hevig schrikken. Ei genlijk hebben we niet te kiezen, we moeten veranderen." Dat bleek ook uit de financiële cij fers die over enkele jaren in de meeste clusters diep rood kleu ren. „Het is fantastisch dat iedere kern voor zijn kerk vecht", zei ook Jacques van der Zijden van de gebouwencommissie. „Maar dan zijn de centen straks op en is er niets meer om voor te vechten. Zo kan het niet langer. Er is zelfs een parochie waar iedere kerkgan ger 7,50 euro in de collectezak moet deponeren om de dienst te kunnen betalen. Dat is absoluut niet te doen." Dat leverde begrip op in de zaal, maar kritiek was er ook. Met na me parochianen uit Koewacht lie ten zich horen. „Omdat er in clus ter zuid niets open blijft en wij ons in de steek gelaten voelen", lieten verschillenden van hen we ten. Inmiddels wordt er in het cluster zuid (Sint Jansteen, Hei kant en Koewacht) gesproken over een nauwere samenwerking die volgens het parochiebestuur eventueel kan leiden tot andere inzichten. Ook in de andere clus ters wordt gekeken naar een bete re en nauwere samenwerking. „Maar we werken in cluster zuid al heel veel samen", zei voorzitter Jo Smet van de parochiekerncom missie Koewacht. „Bij de commu nie en het vormsel bijvoorbeeld al jaren. We willen best nog eens kij ken wat nog meer kan, maar stel dat we er in slagen een kerk in zuid open te houden? Welke dan? Het blijft moeilijk." Die prangende vraag werd in het Reynaertcollege, waar het grijs do mineerde en slechts een enkele jongeling aanwezig was, nog niet beantwoord. Vice-voorzitter Stan Bosman: „We moeten met zijn allen zoeken naar oplossingen. Ie der weekend gaan er ongeveer 750 mensen naar de kerk. Dat is minder dan vier procent van alle parochianen. Dan begrijp je dat het zo niet verder kan. We moe ten kiezen. Dat willen we zeer zorgvuldig doen, maar het is he laas wel de realiteit. Het moet." De sloop werd drie jaar geleden al aangekondigd en volgt op het ver dwijnen van 24 woningen in de nabijgelegen Van Ostadestraat, be gin 2012. Met die maatregelen wil Woongoed inspelen op toekomsti ge ontwikkelingen, zegt manager woondiensten Boud Bakels. „De bevolkingskrimp dwingt ons het aantal woningen in ons bestand te verminderen. Bovendien zijn de woningen in de Finlandstraat aan het eind van hun Latijn. Ze zouden wel héél grondig gereno veerd moeten worden. Dat is nu dus niet meer nodig." Onder de 28 woningen bevonden zich drie koophuizen. Het verwer ven daarvan was niet zo'n groot probleem, zegt Bakels. „Twee van de eigenaren wilden eigenlijk toch al weg, en dan is het natuur lijk lekker dat ze in ons meteen een koper hadden." De huurders die weg moesten, konden aange ven waar ze graag heen wilden. „Daar hebben we in alle gevallen aan kunnen voldoen", geeft Bak els aan. De meeste bewoners blij ven in Oostburg. Momenteel zijn nog drie huizen bewoond. Nog voor de zomervakantie verhuizen ook die laatste bewoners. Woongoed is - anders dan voor heen in de Van Ostadestraat - van plan woningen terug te bouwen in de Finlandstraat. „Dat worden er wel minder dan er nu staan", verklaart Bakels. „We denken aan levensloopbestendige woningen, met mogelijkheden om beneden een slaap- en badkamer te realise ren." 'Groeten uit Rusland' heet het zes tig minuten durende theaterstuk, dat op zaterdag 30 en zondag 31 augustus in totaal vijf keer wordt opgevoerd. Het is geschreven door Frank Ivens en Wilfried Vlas- senrood. Het orkest The Young Ones zorgt ook dit jaar weer voor de muzikale begeleiding. Ruiters en aangespannen wagens van de Zeeuws-Vlaamsche Aanspanning in de Triemn maken het theater stuk compleet. Het verhaal speelt zich dit keer af net na de Franse tijd, eind augus tus 1814. Verschillende Hulsten aren zijn ingelijfd in het leger van Napoleon dat ten strijde trok te gen Rusland, maar velen zijn niet teruggekomen. Tocht lukt het één Na twee succesvolle produc ties in 2012 en 2013 op nieuw openluchttheater tij dens Hulster Vestingdagen soldaat Hulst weer te bereiken, op de dag dat er op de Markt een groot feest is ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Willem Frederik. Vorig jaar werd gespeeld met op de achtergrond het Huls ter stadhuis. Dit keer fungeren de mooie gevels aan de noordzijde van de Grote Markt als decor. Het publiek kan vanaf een tribune het schouwspel gade slaan. De toe gang is gratis. Vorig jaar was de re gen tijdens enkele voorstellingen spelbreker, maar de acteurs en ac trices speelden onverstoorbaar door. Ook het talrijke publiek bleef zitten en beloonde hen met een daverend applaus. °E^acht sssr" Parochie neemt de tijd door Romain van Damme Stan Bosman, vice-voorzitter I Vooral de parochiekerncommissie van Koewacht liet maandagavond van zich horen, foto Camile Schelstraete Waarom Eric zo tevreden is over ons verzekeringspakket? Lees zijn verhaal op zlm.nl of vraag het uw ZLM adviseur. u tevreden, wij tevreden verzekeringen door Martijn de Koning OOSTBURC - Woongoed Zeeuws- Vlaanderen begint komend najaar met de sloop van 28 woningen in Oostburg. De complete Finland- straat - in de naoorlogse Kroonwijk - gaat tegen de vlakte, plus nog vier huizen in de aangrenzende Quarles van Uffordweg. door Eugène Verstraeten HULST - Toneelvereniging Camere van Rhetorica De Transfiguratie brengt tijdens de komende Vesting- dagen in Hulst opnieuw een thea terproductie in de open lucht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62