ZEEUWS-VLAANDEREN v Op het paleis Beerens zet druppels in de verf almanak Vijf man opgepakt voor hennepteelt WATERTOREN BIERVLIET - De reconstructie van de N61 tussen Hoek en Schoondij- ke loopt vertraging op. Opdracht gever Rijkswaterstaat en aanne mer Rasenberg hebben een con flict over de manier waarop de weg moet worden aangelegd. Een deel van het werk ligt daarom voorlopig stil. Rasenberg is al ruim een jaar be zig met de aanpak van het negen tien kilometer lange tracé. Een deel van de weg wordt verdub beld, er komen onder meer paral lelwegen, rotondes en fïetstun- nels en rond Schoondijke is een rondweg aangelegd. Rasenberg en Rijkswaterstaat, die al vanaf het begin een nogal stroe ve relatie hebben, zijn het oneens over de manier waarop delen van de weg moeten worden aange legd. Het gaat daarbij om 'techni sche aspecten', verklaart woord voerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat. Geruchten dat de discussie zou gaan over het soort asfalt dat ge bruikt moet worden, wil hij niet bevestigen. „Dit is voorgelegd aan de Arbitragecommissie voor de Bouw en mogelijk start één van beide partijen een bodemprocedu re. De zaak is dus onder de rech ter, vandaar dat wij het hier voor lopig bij houden." Wel geeft De Feijter nog aan dat 'Rijkswater staat vasthoudt aan een weg die kwalitatief voldoet'. Het werk aan de rotondes en fiets- tunnels bij IJzendijke, Biervliet en De Braakman gaat overigens gewoon door. „Het conflict heeft geen betrekking op die delen van het werk", legt De Feijter uit. Bijna al het overige werk ligt stil en aan nieuwe wegdelen wordt voorlopig niet begonnen. Het is niet de eerste keer dat er 'hobbels op de weg' komen tij dens het werk aan de N61. Zo werd de opening van de rondweg Schoondijke vorig najaar uitge steld omdat de bermen niet in or de waren, en begin februari ver zakte een bypass bij De Braak man al na één dag, wat tot flinke files leidde. In beide gevallen los te Rasenberg de boel snel op, maar Rijkswaterstaat was uiter aard 'not amused'. Door het nieuwe probleem loopt de oplevering van de weg - vol gens planning eind dit jaar - zo goed als zeker vertraging op. Hoe veel hangt af van overleg tussen beide partijen, verklaart De Feij ter. „Als we er snel uitkomen, valt het allemaal wel mee. Maar als er verdere procedures volgen, kan het best nog even duren." Door het stilleggen van het werk blijven tijdelijke maatregelen, zo als de afsluiting van een aantal zij wegen van de N61, nu langer van kracht. Heel vervelend, erkent De Feijter. „We beseffen dat dit, ze ker voor omwonenden, een tegen valler is. Als we ze met kleine in grepen kunnen helpen, doen we dat uiteraard wel." Bij Rasenberg wil niemand reage ren. Het aannemingsbedrijf ver wijst naar Rijkswaterstaat. WOENSDAG 4 juni 2014 Dwangarbeid Leipzig www.sackleipzig.nl Voor een boekpublicatie zou ik graag in contact komen met degenen die foto's en documenten bezitten over de ongeveer 50 Zeeuwse mannen die van 1943 tot 1945 werkzaam zijn geweest bij het bedrijf Rudolf Sack in Leipzig. Paul J van Sluijs, tel 020 5287053, email: info@vansluijs.eu SAS VAN CENT - In de wijk Sint Al bert in Sas van Gent, aan't Hoge Sas, zijn vijf mannen opgepakt, nadat een hennepkwekerij was ontdekt in het huis waarin ze za ten. In vier ruimten stonden 637 planten. Eén arrestant (27) komt uit Axel, twee (25 en 48) uit Ter- neuzen en twee (28 en 48) heb ben geen vast huisadres. Die joumalistiekstudente was blij dat ze eindelijk eens een spannende opdracht kreeg op haar stage. Ze mocht naar Paleis het Loo omdat prinses Margriet daar een pendel bus zou openen. Samen met andere journalisten ging ze een besloten ruimte in. Toen prinses Margriet binnenkwam, moesten ze allemaal gaan staan. De studente genoot en was vastbesloten hier een mooi ver slag van te maken. Toen alle festivi teiten bijna afgelopen waren, kwam er een dame naar de studente toe. Zij dacht dat ze iets wilde zeggen en haalde haar aantekeningenschriftje alvast tevoorschijn. Maar op ge dempte toon zei de dame tegen haar: „Niet dat het mij iets uit maakt, maar je gulp staat open..." Werk aan N61 ligt stil door ruzie door Martijn de Koning OOSTBURC - De watertoren in Oostburg is de afgelopen maanden schoonge maakt en weer mooi wit geschilderd. Vorige week begon Johnny Beerens daar om met de restauratie van de Levensbron. 'De druppels', zoals het kunstwerk in de volksmond heet, waren na bijna twin tig jaar aan een opknapbeurt toe. Beerens huurde een steigerstellage voor een maand en verwacht die tijd ook nodig te hebben. „Mijn werktijden zijn afhan kelijk van het weer. Als de zon fel schijnt, begin ik pas na de middag en werk ik door tot half elf 's avonds." De verfsamenstelling is in twee decennia sterk veranderd. De Breskense kun stenaar heeft moeite met de snelle droogtijd van de verf. „De aanzetten van de schaduwen zijn gauw te sterk. Soms besluit ik na een dag werken dat iets niet helemaal goed is. Maar als ik het dan heb overgeschilderd, vind ik het re sultaat nog minder." Half bevreesd, half gekscherend voegt Beerens er aan toe: „Ik hoop niet dat ik alles tien keer overnieuw moet doen." Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57