Aanpak Dauwendaele dient als voorbeeld voor de burgemeesters JUNlMpjU Komst zeilschip begin maand van de slavernij Zonnepaneel voor asbest Sweet BEVELANDEN en THOLEN 27 DE MAAND VAN DEjgB VERANDA/ZONWERING1 DIVERSE SPETTERENDE ACTIES! wk-bal bijuvj ORDERi Oester met vier parels gevonden bij Viane MIDDELBURG - De Zeeuwse burge meesters krijgen eind juni een rapport onder ogen waarin de in tegrale aanpak van de problemen in de Middelburgse wijk Dauwen daele uit de doeken wordt gedaan. Volgens officier van justitie Mar co van Leeuwen kunnen ze zo in zicht krijgen in de manier waarop alle partijen samenwerken in die wijk om er samen voor te zorgen dat de leefbaarheid wordt verbe terd en er iets gedaan wordt aan de onveiligheid. „In Dauwendaele werken een heleboel partijen sa men. Het gaat daar om zorg, pre ventie, persoonsgerichte aanpak, analyse en opsporing." De dertien Zeeuwse burgemees ters worden met Dauwendaele ge confronteerd omdat Van Leeu wen wil laten zien dat door inten sief samenwerken van een hele boel partijen het mogelijk is om GRATS Die maand beleeft op zaterdag 14 juni zijn hoogtepunt met de natio nale herdenking. De Tres Hombres wordt vrijdag met trekpaarden vanaf 16.00 uur van Vlissingen over het kanaal naar Middelburg gesleept. Daar liggen bij de Schroebrug sleepbo ten klaar om de Tres Hombres naar zijn ligplaats aan de Loskade te brengen. Het schip blijft daar tot en met 16 juni. Tot die dag organiseert de stichting Evenementen Middel burg in samenwerking met Water sportvereniging de Arne allerlei festiviteiten rondom het schip. Het Middelburgs Theater speelt op 14 juni meerdere korte voor stellingen op verschillende loca ties in de binnenstad. De voorstel lingen zijn gebaseerd op de verha len uit de stadswandeling 'Cacao, suiker en slaven' (zie: www.mid- delburgsminitheater.nl). Van 6 juni tot 6 juli staan verschil lende borden op de Langevielebin- nenbrug, die gezamenlijk de expo sitie 'Slavernij, vroeger en nu' vor men. In Cinema Middelburg is de film '12 Years A Slave' te zien op 6, 7,10,13,14 en 16 juni. De subsidie per vierkante meter wordt verhoogd, terwijl de vereis te ondergrens van het te saneren oppervlakte asbestdak bijna wordt gehalveerd tot 250 vierkan te meter. Ook de eis voor een min- male capaciteit van de te plaatsen zonnepanelen wordt verlaagd tot 5000 wattpiek. Het maximum aan het te vergeven subsidie wordt verdubbeld tot 15.000 euro. Ook de doelgroep die voor de re geling in aanmerking komt, wordt verruimd. Naast het boe renbedrijf kan vanaf 1 juli ook voor voormalige agrarische gebou wen en door particulieren in het buitengebied met subsidie asbest daken worden vervangen. 'samen problemen aan te pakken en op te lossen'. Indien nodig wil de officier van justitie deze werkwijze dan ook hanteren als er in andere gemeen ten of andere wijken soortgelijke problemen voordoen. „Wij weten nu wat we aan elkaar hebben. We kunnen samen op een breed ter rein inzetten. Van zorg tot repres sie, van preventie tot informatie vergaring." ZIERIKZEE - Mark Verwijs uit Zierkzee heeft bij Viane in de Oosterschelde een oester met vier parels gevonden. Het gaat om drie kleinere parels met een geschatte diameter van 2 tot 3 mm en een grotere parel met een diameter van minimaal 5 mil limeter. Verwijs: „Ik ging gisteren een stukje wandelen langs de Ooster schelde. Het was laagwater en ik kwam op het idee om oesters voor thuis mee te nemen. Ik heb nog nooit eerder oesters geraapt en dan vind je er opeens vier pa rels in. Zoiets maak je maar eens in je leven mee. Ik ga straks bij de juwelier naar de waarde vragen." 3 Slim Maigvitness kennismakingsbehandelingen bij Jasmijn Slim Beautycentre in Middelburg Slim Beautycentre Afvallen klinkt veel mensen vermoeiend in de oren. Verlies nu snel gewicht en maak voordelig kennis met 3 Slim Maigvitnessbehandelingen bij Jasmijn Slim Beautycentre in Middelburg. De Slim Maigvit ness afslankmachine steltje in staat om passief vet te verbran den! mm Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl fel ©sweetdealzeelnd ffacebook.com/sweetdeal.zeeland App Store WOENSDAG 4 JUNI 2014 Tijdens een Dauwendaele-actiedag, november vorig jaar, hield de politie een illegaal aan. foto Lex de Meester ~9- '"MM'-'y, iMÉÜy VRAAG ER NAAR IN ONZE SHOWROOM MIDDELBURG - De aankomst van het zeilschip Tres Hombres in Mid delburg luidt vrijdag 6 juni de her- denkingsmaand rondom de afschaf fing van de slavernij in. MIDDELBURG - De landelijke subsi dieregeling 'asbest eraf, zonnepane len erop' wordt aantrekkelijker ge maakt om een beter resultaat te bereiken. In Zeeland zijn tot dus ver 24 aanvragen goedgekeurd en daarmee is slechts 10 procent van het beschikbare budget 700.000 euro) gebruikt, aldus Gedeputeer de Staten. r£££T tuinmeubelen raemdccoratie mprfcn rolluik** garagedeuren overkappingen'veranda'* Mgrte Cürieweg 15,4389-WB Vlissingen Tel.: 0118-552010 www.paczoriweringen.nl Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55