v> Cees van Ruiten (PvdA) verlaat raad Kapelle BEVELANDEN en THOLEN 25 Houterman voor een oogwenk in de winkel zijn. „Als we niet werken, zijn we ook actief. We doen veel in de tuin, gaan er op uit, naar het theater en met vakantie. Actieve mensen zijn ook actief als ze vrij zijn. Al kan ik ook best eens in een hoek je met een boekje, hoor." In 55 jaar zag ze de bakproducten en de koopgewoonten van de klanten danig veranderen. „Alles is gewoon veel beter geworden", vat ze stellig samen. „Vroeger hadden mensen weinig te besteden en er was minder keus. Nu hebben we Zeeuwse Knopkoeken en veel soorten spelt- brood. Dat is wat mensen nu wil len. Je moet blijven vernieuwen. Vroeger had je wit en bruin en Zeeuws brood, dat zat er tussen in, en melkbrood voor de zater dag, en roombroodjes en oublies. Maar vooral verkochten we veel kleine koekjes. Grote koeken aten de mensen niet veel. Laat staan ge bak: dat was een uitzondering." Wat ook veranderde, is het con tact met klanten en personeel. „Vroeger waren de contacten veel nauwer, je sprak langer met el kaar. Ik had net zo goed maat schappelijk werker kunnen wor- den", lacht ze, zoveel zieleroerse- len en zorgen zag ze voorbij trek ken. „Nu gaan de contacten snel, een paar zinnen en iedereen gaat weer verder. Het hechte van vroe ger is weg. Dat kan ook niet an ders. Er werken nu ook zeker vijf tig, zestig mensen in de vijf win kels in Kloetinge, Kapelle, Hein- kenszand, Middelburg en in de Spinne in Goes, plus nog de op roepkrachten. Er werken alleen in de bakkerij al tien mensen. Maar je blijft meeleven. We hebben ook klanten, die komen al heel lang. Ooit waren we de jongste ondernemers op het dorp, nu zijn we de oudsten." Van Ruiten neemt volgens een persverklaring afscheid van de ac tieve gemeentepolitiek omdat hij zich niet kan en wil verenigen met de gang van zaken na de ge meenteraadsverkiezingen. De huidige coalitie van WD, CDA en SGP wil hij om die reden niet nog een raadsperiode meema ken. Volgens fractievoorzitter Joyce Bommer is er op geen enkele ma nier sprake van onmin tussen Van Ruiten en de rest van de frac tie. „Hij blijft achter de schermen nog actief betrokken, als fractie volger en als voorzitter van de af deling Kapelle. Cees voelt zich on heus bejegend door het CDA en de SGP. Afspraken zijn niet nage komen. Hij heeft er geen zin in boos in de raad te gaan zitten. Want dat zit het objectief beoor delen van voorstellen in de weg." Wat er zich precies heeft voorge vallen in de coalitie-onderhande lingen is niet duidelijk. „Feit is wel dat gedurende een groot aantal raadsperiodes er spra ke was van een goede samenwer king tussen PvdA, CDA en SGP. Dat wilden we beklinken in een nieuwe coalitie maar dat is niet ge lukt." De WD zou dan plaatsma ken voor de PvdA (het boterde im mers niet tussen de liberalen en CDA/SGP) maar uiteindelijk bleef alles bij het oude. En dat kan Van Ruiten waarschijnlijk niet verkroppen. Cees van Ruiten legt per 10 juni 2014 zijn functie als raadslid neer. In de gemeenteraad van Kapelle is Joyce Bommer Cees van Ruiten opgevolgd als fractievoorzitter. Wilma Flipse uit Wemeldinge zal op 10 juni 2014 als nieuw raadslid worden geïnstalleerd. De PvdA-fractie bestaat vanaf 10 juni Cees van Ruiten (PvdA) ver laat de raad van Kapelle. Hij wil de huidige coalitie niet nog een keer meemaken. derhalve uit twee vrouwen. Cees van Ruiten heeft volgens fractie voorzitter Bommer jarenlang een eigen sociaal democratisch stem pel gedrukt op de Kapelse ge meenteraad. „We zullen zijn kriti sche en unieke inbreng in de raad dan ook echt missen. Als PvdA zijn wij er blij mee dat hij wel ach ter de schermen nog actief betrok ken blijft als fractievolger en als voorzitter van de afdeling Kapel le. Dat geldt ook voor Hans Riel, die vanwege zijn huidige werk zaamheden momenteel niet terug keert in de raad, maar wel nog als fractievolger betrokken is bij de activiteiten van de PvdA fractie." Van Ruiten zelf was gisteren niet bereikbaar voor een reactie op zijn besluit. Partyweekend PJZ met schuurfeest De PJZ Tholen en St. Philips- land houdt zaterdag 6 en zondag 7 juni een party weekend in Poortvliet. Het programma biedt vrij dagavond onder meer het spel Deal or No Deal en op zaterdagavond vanaf 20.30 uur een schuurfeest aan de Bitterhoekseweg. Met het zeventigjarig jubi leum in vooruitzicht wordt die avond ook gebrain stormd over de viering vol gend jaar. Pinksterrit van 'De Zeeuwen' Autoclub de Zeeuwen houdt op tweede pinkster dag 9 juni een puzzelrit, waar iedereen met auto of motor aan mee kan doen. In schrijven van 18.30 tot 19.00 uur in sporthal de Stenge te Heinkenszand. Voor de beginnende rijders is specifiek een route uitge zet met eenvoudige opdrach ten. Werk van leerlingen in Stadskantoor Het werk van leerlingen van het Goese Lyceum met the ma 'Van egodocument tot Heilige Huisjes', wordt deze maand in de publieksruimte van het Stadskantoor ge toond. De expositie is te be kijken tijdens de openingstij den van het Stadskantoor. Zomerconcert in Casthuiskapel Tenor Maarten van der Kooij verzorgt zaterdag 7 juni een zomerconcert in de Gasthuiskapel in Tholen. Op het programma staan wer ken uit de barok, maar ook uit de opera, musical en pop. Titel van het concert is dan ook Tussen Bach, Bernstein en Billy Joel'. Het concert be gint om 14.30 uur. HHC- avond over lablet-PC' HCC Zeeland houdt vrijdag vanaf 20 uur een inloop avond in dorpshuis 'Ons Dorpsleven' in 's-Gravenpol- der. Thema is 'tablet-PC'. In de presentatie wordt inge gaan op de (onmogelijkhe den van een Android-, Ap ple- en Windows-tablet. Na de pauze is er tijd voor indi viduele computervragen. Verbouwing? www.ajhouterman.nl WOENSDAG 4 JUNI 2014 maar bezig blijven -* Maddy Boer (links) met de derde generatie Bakkers Boer: kleinzoon Sjoerd en kleindochter Marloes. foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten KAPELLE - Cees van Ruiten (PvdA) stapt uit de fractie en uit de Kapel- se gemeentepolitiek. POORTVLIET HEINKENSZAND GOES THOLEN 'S-GRAVENPOLDER Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53